logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy babcia jest już w gronie zbawionych?
Autor: dorota (---.146.9.178.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2017-06-23 14:21

Moja babcia dzień przed śmiercią przyjęła namaszczenie i komunię św. jako Wiatyk. Słyszałam jak kapłan udzielił jej wtedy odpustu zupełnego. Czy mogę być pewna ze babcia jest już w gronie zbawionych w niebie czy jednak należy dalej ofiarować za Jej duszę msze sw. i modlitwy?

 Re: Czy babcia jest już w gronie zbawionych?
Autor: dx (---.nwrknj.fios.verizon.net)
Data:   2017-06-23 15:52

Do dnia kanonizacji jakiejś osoby trzeba się modlić o jej zbawienie, bo nie wiemy do końca jak wypadł sąd szczegółowy. Może babcia będzie musiała odpokutować coś mimo wszystko. Dlatego jednak na wszelki wypadek trzeba się modlić za babcię. Modlitwa nie przepada, najwyżej przejdzie na "konto" innej duszy.

 Re: Czy babcia jest już w gronie zbawionych?
Autor: a (46.254.186.---)
Data:   2017-06-24 00:43

Pragne wspomniec, ze dusze w czysccu sa juz zbawione. One odpokutowuja, przygotowuja sie do wiecznej adoracji Boga. Dusze te maja nadzieje i nieustannie modla sie za nas, bo za siebie juz nie moga.

 Re: Czy babcia jest już w gronie zbawionych?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2017-06-24 22:27

Doroto,

A skąd my wiemy, ze ta lub owa dusza jest w czyśćcu - gronie zbawionych? Pewien znany, uczony mędrzec powiedział bardzo mądrze: "To wiem, ze nic nie wiem". Otóż to. Na Ziemi możemy jedynie modlić się za naszych zmarłych i mieć nadzieję, że Pan okaże im swoje Miłosierdzie - nic więcej. To wielka tajemnica, której tak do końca nie znamy.

Nie każdy, kto mówi Mi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie". Mt 7, 21-23.

Pozdrawiam

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: