logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy pracodawca zapewnia dostęp do praktyk religijnych?
Autor: Monika (93.179.254.---)
Data:   2017-06-23 18:37

Szczęść Boże,

Piszę z pewnym problemem i bardzo proszę o pomoc w jego rozwiązaniu. Za nieco ponad tydzień wyjeżdżam na kolonię do pracy w charakterze wychowawcy kolonijnego i, wstyd przyznać, ale dopiero niedawno w mojej głowie zrodziło się pytanie, czy będę mogła uczestniczyć w niedzielnej Mszy św., bowiem na czas kolonii przypadają dwie Niedziele. Gdyby była grupa dzieci, których rodzice są katolikami, to wiem, że mogłabym iść razem z nimi, ale jeśli takiej grupy nie będzie? Czy pracodawca, a raczej zleceniodawca, bo mowa tu o umowie - zlecenie ma obowiązek zapewnić mi dostęp do praktyki religijnej?
Pozdrawiam, Monika

 Re: Czy pracodawca zapewnia dostęp do praktyk religijnych?
Autor: sstaszek (31.42.29.---)
Data:   2017-06-24 08:02

Na zdecydowanej części kolonii są zorganizowane wyjścia do kościoła. Nie ma pojecia pracy przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Będziesz miała swój czas wolny z którym zrobisz co zechcesz.
Miłej pracy z podopiecznymi.

 Re: Czy pracodawca zapewnia dostęp do praktyk religijnych?
Autor: Maciej (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-06-24 11:06

Zapytaj kierownika kolonii. Wychowawca musi być z dziećmi przez 24 godziny. Nie możesz ich zostawić i być na Mszy.
A czy dzieci będą chciały pójść na Mszę św. w niedzielę? Jeżeli tak, to będziesz mogła być razem z nimi. Gdy nie będą chciały, to może inny wychowawca który też nie chodzi na Mszę św. nimi się zajmie w tym czasie?

 Re: Czy pracodawca zapewnia dostęp do praktyk religijnych?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2017-06-24 11:28

Moniko,

Pracodawca może poinformować, czy w pobliżu jest kościół, synagoga, zbór, etc., na Twoje życzenie, ale nie ma obowiązku zapewnić komukolwiek dostępu do praktyk religijnych. Chyba, ze jest taki punkt w umowie. Powinnaś była jednak wcześniej poinformować pracodawcę, że masz takie oczekiwania.

Pozdrawiam

 Re: Czy pracodawca zapewnia dostęp do praktyk religijnych?
Autor: 77 (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2017-06-24 11:30

Pracodawca raczej nie wie, jakie są Twoje praktyki religijne (czy wyznajesz judaizm, islam, chrześcijaństwo, czy coś innego). Mnie się wydaje, że to jest raczej kwestia Twojego czasu wolnego.

 Re: Czy pracodawca zapewnia dostęp do praktyk religijnych?
Autor: Ola (---.rev.ndi.net.pl)
Data:   2017-06-24 11:55

Nie, obowiązku takiego nie ma. Dziwne, że pytasz nas a nie organizatora wypoczynku. Rozwiązań jest kilka. Organizator może nie pomyślał o tym, lub nikt się do niego z takim pytaniem/propozycją/prośbą nie zwrócił. Najczęściej jest tak, że pójście do Kościoła w niedzielę na mszę z dziećmi nie stanowi większego problemu. Opiekunowie, którzy chcą biorą chętne dzieci i idą. Reszta pozostaje pod opieką innych opiekunów na terenie ośrodka lub w innym miejscu. Jeżeli logistycznie da się to zgrać i dla wszystkich zostaną spełnione środki bezpieczeństwa to nie jest to problem. Jeżeli będziesz tylko Ty jedna chciała iśc na mszę, to nie wiem czy będziesz mogła pójść. Jedziesz tam jako opiekun i przypisana zostanie Ci grupa dzieci. Tak, tak ja wiem, że to tylko ok. godziny itd. Jednak jedziesz tam w konkretnym celu. Raz jeszcze odsyłam Cię do organizatorów. Sama byłam w podobnej sytuacji i wyjście na I piątek miesiąca nie był problemem. Rodzice poprosili o taką możliwość dla swoich dzieci i poszły prawie wszystkie (nawet te, które nie musiały). Kilkoro dzieci zostało pod opieką opiekuna i przez godzinę bawili się na placu zabaw. Wilk syty i owca cała :)

 Re: Czy pracodawca zapewnia dostęp do praktyk religijnych?
Autor: Mateusz (31.42.19.---)
Data:   2017-06-24 13:04

Nie byłem co prawda nigdy wychowawcą kolonijnym, widziałem natomiast mnóstwo grup kolonijnych, które w niedziele i święta(jeśli w trakcie ich pobytu akurat jakieś przypadało) szły do kościoła razem z wychowawcą. Nie mam pojęcia, jak dalece tzw. "czasy" zmieniły się obecnie. Jestem natomiast pewien czegoś innego. Jeśli mówisz o umowie-zleceniu, to odnosi się ona zapewne do sprawowania opieki nad określoną grupą dzieci w określonym (od....do...) terminie. I niczego więcej. Pracodawca nie ma obowiązku zapewnienia niczego, co nie jest wyraźnie zaznaczone w zawartej między Tobą a nim umowie. Jeśli więc trafi pod Twoją opiekę grupa katolicka, a Ty nie będziesz miała ściśle określonego grafiku dnia, jak najbardziej możesz zaproponować udział w Eucharystii. W przypadku dzieci innych wyznań może być problem, bo nawet "wymykając się" tylko na godzinę musisz znaleźć zastępcę dla siebie. Wydaje mi się, że trafienie ad hoc na osobę, która ma po pierwsze czas, a po drugie uprawnienia wychowawcy kolonii w mieście X, gdzie najprawdopodobniej nikogo się nie zna może być co najmniej utrudnione.

 Re: Czy pracodawca zapewnia dostęp do praktyk religijnych?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2017-06-24 17:04

Proszę też pamiętać, że jeśli nawet będzie tak, że koleżanka wychowawczyni z kolonii zgodzi się grzecznościowo zostać z dziećmi przypisanymi jej opiece i tymi przypisanymi Tobie, a Ty sama pójdziesz na mszę, to o ile nie masz w umowie zapisanego czasu wolnego i zgody na takie zastępstwo, możecie łamać prawo - a to w sytuacji, gdy pod opieką koleżanki zostanie więcej dzieci niż obecne przepisy na to pozwalają. I nie jest to kwestia czepiania się, lecz bezpieczeństwa dzieci (także nastoletnich) i odpowiedzialności za nie. W razie wypadku pod Twoją nieobecność macie gwarantowany spory problem, i słusznie.

 Re: Czy pracodawca zapewnia dostęp do praktyk religijnych?
Autor: andrzej (---.net.tauron.pl)
Data:   2017-06-25 12:42

Umowa zlecenie nie zawiera wszystkich możliwości jakie mogą się wydarzyć. Nie przewiduje np. snu a logicznym jest, że w tym czasie nie pełnisz pieczy nad dziećmi a te wpadają na różne pomysły. Nie bądźmy bardziej prawi niż to przewiduje prawo. Zgłoś pracodawcy chęć uczestniczenia we mszy św. niedzielnej oraz chęć dostosowania się do godzin sprawowania liturgii w danym mieście/wsi (zazwyczaj jest kilka mszy). Ten kij ma dwa końce. Bo jeśli pracodawca się uprze narazi się na zarzut naruszenia podstawowych praw konstytucyjnych a pewnie by tego nie chciał. Zazwyczaj poprosi drugiego wychowawcę o zajęcie się dziećmi na okres mszy i zobowiąże ciebie do "oddania" dyżuru. Zajęcia się jego podopiecznymi w czasie dla niego korzystnym.
Odwagi w trosce o swoją duszę i w dawaniu świadectwa wiary. To praca ma służyć naszemu człowieczeństwu. Nie jesteś niewolnikiem i nie siedzisz w więzieniu.
Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną dotyczy także pracy.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: