logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Choroba w dzieciństwie. Czy narzeczony musi o tym wiedzieć?
Autor: Kinga (---.opera-mini.net)
Data:   2017-06-25 14:06

Czy przed ślubem narzeczony musi wiedzieć, że dzieciństwie miałam nerwicę natręctw na tle religijnym - męczyły mnie skrupuły, mama postanowiła zabrać mnie do psychiatry, dostałam jakieś leki, z tego co pamiętam brałam je krótko, po jakimś czasie byłam jeszcze raz i znowu przez krótki czas je brałam. W tym momencie nie pamiętam nawet diagnozy. Z problemem dawno sobie poradziłam, nie wrócił w dorosłym życiu. Nie lubię do tego wracać. Czy powinnam narzeczonemu o tym opowiedzieć? Czy mam prawo zachować to dla siebie? Czy jednak powinnam o tym wspomnieć chociażby przy protokole ślubnym?

 Re: Choroba w dzieciństwie. Czy narzeczony musi o tym wiedzieć?
Autor: Theodisce (---.hsi13.unitymediagroup.de)
Data:   2017-06-25 18:11

Ja bym się przede wszystkim zastanowił nad powodami, dla których nie powiedziałaś o tym narzeczonemu. Czy chodzi tylko o to, że nie lubisz do tego wracać? (Być może tak właśnie jest, nie mam pojęcia).

 Re: Choroba w dzieciństwie. Czy narzeczony musi o tym wiedzieć?
Autor: ewa (---.wifi.ee.co.uk)
Data:   2017-06-26 10:39

Moim skromnym zdaniem to powinnaś mu o tym powiedzieć. I to najlepiej jak najszybciej a nie przy spiswaniu protokołu przedślubnego.

 Re: Choroba w dzieciństwie. Czy narzeczony musi o tym wiedzieć?
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2017-06-26 14:35

Jeśli jest w Tobie, Twoim życiu, wspomnieniach, przeszłości coś, co chciałabyś zataić przed swoim narzeczonym, to zastanów się, czy rzeczywiście powinnaś się wiązać z tym właśnie człowiekiem. Oczywiście, masz prawo do pewnej części swojej osobowości, która należy tylko do Ciebie i Boga, ale sprawy tak poważne, jak zaburzenia psychiczne, nawet zaleczone, nie powinny stanowić tajemnicy między przyszłymi małżonkami, zwłaszcza, że raz już miałaś nawrót tych zaburzeń i choć obecnie nie nawracają, żaden psychiatra nie da Ci gwarancji, że jakieś silne przeżycie (choćby macierzyństwo) nie spowoduje ich nawrotu. Warto zastanowić się bardzo poważnie, co powstrzymuje Cię przed podzieleniem się tymi przeżyciami z narzeczonym. Poza tym obawiam się, że zatajenie tak ważnej informacji może mieć wpływ na ważność sakramentu.

 Re: Choroba w dzieciństwie. Czy narzeczony musi o tym wiedzieć?
Autor: && (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2017-07-07 15:36

Może dla Waszego wspólnego dobra dobrze by było, żeby wiedział.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: