logo
Czwartek, 24 maja 2018
Szukaj w

Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony

Moja wiara nie jest prawdziwa.
Autor: K19 lat (---.oxylion.net.pl)
Data:   2017-07-15 17:59

Co zrobi gdy nie czuje wiary (w sensie takiego czucia w sercu)? Widze ze to nie jest taka prawdziwa wiara, wi z Bogiem. Bardziej ja chce wierzyc sama z siebie, taka zachcianka.

Re: Moja wiara nie jest prawdziwa.
Autor: Natalka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-07-16 00:03

"Ja jestem krzewem winnym, wy - latorolami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, poniewa beze Mnie nic nie moecie uczyni.". (J 15,5)

To nie zachcianka.

"Tak bowiem Bg umiowa wiat, e Syna swego Jednorodzonego da, aby kady, kto w Niego wierzy, nie zgin, ale mia ycie wieczne." (J 3,16)

"Apostoowie prosili Pana: «Przymn nam wiary!Pan rzek: «Gdybycie mieli wiar jak ziarnko gorczycy, powiedzielibycie tej morwie: "Wyrwij si z korzeniem i przesad si w morze!", a byaby wam posuszna." (k 17, 5-6)

Apostoowie bdcy u boku Kochajcego Jezusa te nie czuli, Piotr si trzykro Go zapar, spod Krzya uciekli - zosta tylko Jan. Teraz s witymi.

Nie trzeba czu, warto ufa:) Dobry kierunek ku wierze:)
Pozdrawiam i ycz wszelkiego dobra na kady czas. Wiary, Nadziei i Mioci:)

Autor: wyszywaczek wredny (---.net.pulawy.pl)
Data:   2017-07-16 08:19

No i wszystko w porzdku, wiara to wola, a nie emocje. Jacie, znowu charyzmatycy? :P

Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-07-16 17:02

Masz super zachciank:) Nic tylko j spenia.
Jakiego czucia oczekujesz? Czy czekasz na szybsze bicie serca, gdy pomylisz o Panu Bogu, czy na wzruszenia, ciepo?
Wiara to nie przyjemne czucie, cho takie si zdarza. Wiara to deklaracja serca i umysu, to ycie zgodnie z nauk Boga. To ufno Panu Bogu tak samo silna w radoci jak i w mroku. To mio dla Niego samego.
A Pan Bg jest w Twoim sercu, jest przez t t zachciank.

Co zrobi? Wskazwki otrzymaa w dzisiejszej Liturgii Sowa.

- "Kto ma uszy, niechaj sucha!". (Mt13,9)
- refren Psalmu 65 " Na yznej ziemi ziarno wyda plony"
- piew przed Ewangeli "Ziarnem jest sowo Boe, a siewc jest Chrystus, kady, kto Go znajdzie, bdzie y na wieki."

Podejmij trud zgbiania wiary. Moe sprbuj na pocztek rozumowo.

Odmw w wielkim skupieniu Wyznanie wiary, zastanawiajc si nad kadym wypowiadanym sowem. Jeeli Twoje serce i Twj rozum mwi - tak wierz, to masz w sobie wiar.
Odmw w takim samym skupieniu Modlitw Pask - Ojcze nasz. Jeeli Twoje serce tskni za spenieniem tego o co si modlisz, to masz w sobie wiar. W modlitwie Ojcze nasz jest jedno szczeglnie zdanie - BD WOLA TWOJA. Nie zawsze jest atwo, nieraz si mocujemy uwaajc, e ziemskie boki maj w sobie moc rwn Bogu. Ale jak masz pragnienie powierzenia wszystkiego Panu Bogu, jak mimo trudw, z jakimi bdziesz si mierzy (a bdziesz), upadku Twoich planw, ktre nie zawsze s planami Boymi, bdziesz mwi bd wola Twoja, to masz w sobie wiar.

Ale to nie koniec pracy nad sob.
Wr do cytowanych wczeniej fragmentw Liturgii Sowa i przeczytaj z rozwaaniem dzisiejsz Ewangeli (Mt 13,1-23).
Jak gleb jeste, a jak pragniesz by.
Rozwaaj tak dzie po dniu albo czytania z dnia, ktre znajdziesz w sieci, albo dowolne. Zaprzyjanij si a potem pokochaj Pismo wite. Poznajc Sowo Boe, staraj si nim y, emanowa na blinich, przestrzegaj przykaza. To bdzie prawdziwa wi z Bogiem.

A co do "czucia w sercu". Bywa, e Pan Bg obdarza takim szczeglnym ciepem, rodzajem uniesienia niemale fruwaniem nad ziemi zwaszcza w pocztkach nawracania. Ale jak wspomniaam wczeniej, to nie jest istot wiary, cho przez przyjemne odczucia zachca. Jeeli dowiadczysz, nie koncentruj si na takich odczuciach. Dzi s, jutro moe ich nie by, a Pan Bg jest, trwa cay czas w nas. Zabiera te przyjemnoci, ebymy mogli si lepiej pozna w wiernoci i mioci Boga. Czy Kochamy Go "za" czy mimo wszystko.
Radosnej wdrwki po Boych drogach. ycz Ci by bya yzn ziemi.

Autor: kk (193.242.212.---)
Data:   2017-07-16 20:10

Wypy na gbie, wejd w cisze i rozmawiaj z Bogiem w swoim sercu.

Data:   2017-07-16 23:08

Nie wiem czy ufam Bogu :(
Oczekuje takiego czucia, e bd pewna na maxa e On jest ze mn nawet, gdy grzesze. Mi si kojarzy to z takim czuciem w sercu takiego przekonania o istnieniu Boga :D
Codziennie czytam czytanie dnia, ale nie umiem rozwaa.
Nie atwo przestrzega przykaza, mam problem z czystocia. Po spowiedzi daje rad tylko przez kilka dni. Wraca z wiksz si.
Rozmawiam z Bogiem. Nie umiem modli si modlitwami. Mwi swoimi sowami. Rano czsto zapominam. Wieczorem zaley, bo po zgrzeszeniu jest mi wstyd.
W cigu dnia duo myle o Bogu i religi. Wyjaniam sobie wszystko.
Na ostatniej spowiedzi ksidz powiedzia, e nawet nie wiem jak du mam wiar. To dao mi jak nadzieje :)

Autor: m. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-07-17 00:19

Wiesz, co ogldaam ostatnio fragment konferencji o racu jakiego dominikanina. I naprawd zdecydowanie poleci mog na wszelaki brak wiary, ufnoci, wszelkie problemy z 6 przykazaniem, wszelkie w ogle istniejce bolczki i problemy na tym ez padole - odmawianie codziennie Raca.
Jak co to:
https://www.youtube.com/watch?v=g1k39ICqBWY
https://www.youtube.com/watch?v=C8IX0SttzNY
polecam :)

Nie jest atwo zawsze, ale ycie w asce jest pikne i Matka Boa na pewno pomoe Ci wytrwa.
Wiara to nie uczucie. Wiara jest ciemna i jest pewna, nic a nic nie musisz czu.

Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-07-17 02:27

"Nie umiem modli si modlitwami"
Modlitwa jest rozmow z Panem Bogiem i rozmowa wasnymi sowami ma wielk warto, ale dla osoby wierzcej Wyznanie wiary - Credo jest podstaw. Credo to za Sjp.«w religiach chrzecijaskich: zbir gwnych zasad wiary»

Uczestniczc we Mszy witej, syszymy, jak kapan mwi: mdlmy si jak nas nauczy Jezus Chrystus (Mt 6,9-15); (k 11,2-4) po czym odmawiamy Modlitw Pask.

Jak widzisz, s to bardzo istotne modlitwy w wyznaniu naszej wiary.
Nie id na skrty w poznawaniu wiary, wyszukaj odpowiednie dziay:
http://www.katechizm.opoka.org.pl/

"Wieczorem zaley, bo po zgrzeszeniu jest mi wstyd."

<< Niektrzy uczeni w Pimie, spord faryzeuszw, widzc, e je z grzesznikami i celnikami, mwili do Jego uczniw: "Czemu On je i pije z celnikami i grzesznikami?" Jezus usysza to i rzek do nich: "Nie potrzebuj lekarza zdrowi, lecz ci, ktrzy si le maj. Nie przyszedem powoa sprawiedliwych, ale grzesznikw".>> (Mk 2,16-17)

"ale nie umiem rozwaa."
Trudno jest nauczy rozwaania, bo to rodzi si w sercu. Sprbuj przez stworzenie odpowiednich warunkw. Przede wszystkim cisza, oderwanie od biecych spraw, odpowiednie, nie rozpraszajce miejsce. Rozwaanie poprzed modlitw do Ducha witego. On w swoim powiewie przynosi natchnienie. W wielu pozycjach z czytaniami s rwnie pomocne rozwaania. Proponuj Ci t stron:
http://niezbednik.niedziela.pl/liturgia/2017-07-17
Prawie kadego dnia s tam rozwaania ks. Krzysztofa Wonsa SDS. Myl, e moesz poczu si jakby siedziaa obok kapana, ktry prowadzi Ci za rk, krok za krokiem przez Sowo Boe.

"... e On jest ze mn nawet, gdy grzesze."
Zachcam do dogbnego przeledzenia Mki Paskiej. Tylko tyle w jednym zdaniem i a tyle.

"Nie wiem czy ufam Bogu :("
Zacytuj po raz kolejny:
"Bogosawiona asko, ty, ktra ubogiego duchem czynisz bogaczem dobra, a z bogacza robisz czowieka pokornego serca, przyjd i zstp na mnie, napenij mnie od rana swoim ukojeniem, aby dusza moja nie upada w znueniu i oschoci. Bagam Ci, Panie, abym znalaz ask w Twoich oczach, wystarczy mi bowiem Twoja aska, nawet jeli nie otrzymam nic z tego, czego pragnie moja natura. Wrd pokus i udrk nie ulkn si za, dopki bdzie ze mn Twoja aska. Ona jest moj dzielnoci, ona przynosi rad i pomoc. Ona - potniejsza od wszystkich wrogw i mdrzejsza od wszystkich mdrcw razem wzitych.
Jest nauczycielk prawdy, mistrzyni wiedzy, wiatem serca, ulg w strapieniu, ucieczk w smutku, bezpieczestwem w lku, ywicielk pobonoci, rdem dobrych ez" Tomasz a Kempis "O naladowaniu Chrystusa".

Mdl si ask wiary, pogbiaj katechez. Pomyl, jak nie On, to kto? I jeszcze jedna podpowied, gdzie moesz dowiadczy poruszenia serca i Boego szeptu wprost do ucha. To adoracja Najwitszego Sakramentu. Moe by w kociele z wystawion monstrancj albo przed tabernakulum. Bo w to, e jest tam ywy Chrystus, nie wtpisz. Uklknij w ciszy, bez popiechu i po prostu bd.
A wertujc Pismo wite, zajrzyj do Psalmw. Na zacht np. 16, 23, 63, 86, 139
Sprbuj tej fascynujcej wdrwki, odkrywajc przesania w kolejnych.
Przedstawiam Ci kilka propozycji, ktre mog by pomocne, ale Pan Bg ma dla kadego wasn drog do zbawienia. Odkrywaj j umocniona tym, co powiedzia Ci kapan.

Data:   2017-07-17 02:54

Dzikuje za otuche :D
Szczerze powiedziawszy nie umiem odmawia raca :/
A czy odmawiajc raniec musz by w asce uwicajcej? Bo ostatnio ciko mi wytrwa. Ostatnio czytaam e majc problem z 6 przykazaniem powinno sie czsto spowiada. Czy to prawda?

Autor: kto (---.play-internet.pl)
Data:   2017-07-19 11:02

Modli si tym bardziej trzeba kiedy upadamy. Kiedy si nie modlisz jeste sabsza i czciej upadasz. eby si modli na racu nie musisz by w stanie aski uwicajcej. Spytaj si kogo, moe babci, albo cioci, jak odmawia raniec. W internecie te mona poszuka na ten temat. No i spowied po kady grzechu cikim. Porozmawiaj o tym ze spowiednikiem.

Odpowiedz na t wiadomo
 Twoje imi:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: