logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Gra 'strzelanka z kolegą' (18+) to dla mnie dobra zabawa.
Autor: Mikołaj (14 l.) (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2017-07-18 16:20

Mam pytanie . Czy jeśli zagram sobie w grę od 16 albo 18 lat typu strzelanka z kolegą ,dobrze się przy tym bawiąc ,smiejąc i nie żywiac w sobie nienawiści gdy on mnie zabije popełniam grzech?Po prostu jest to dla mnie zabawa . Gdy kilka może kilkanascie miesięcy temu usłyszałem że może być w tym coś złego zaprzestałem grania i szukałem innych gier , pytałem na spowiedzi aby się upewnić ale nie wspominałem że grałem z kolegą w taki sposób jak pisałem wcześniej i może nie ma nic w tym złego , może chodzi tu o grę przepelniona przemocą czyli kampanię gdzie jest dużo brutalniej . Mam 14 lat jakby co .

---
Polecam: (klik).
z-ca moderatora

 Re: Gra 'strzelanka z kolegą' (18+) to dla mnie dobra zabawa.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2017-07-18 18:20

Dla niektórych bardzo dobrą zabawą jest znęcanie się nad kolegami lub zwierzętami. I co, "dobra zabawa" to wtedy świetne wyjaśnienie?
Nie, nie porównuję gry, której nie znam, z ewidentnym złem w realnym świecie. Chcę tylko napisać, że argument "to swietna zabawa" bywa w różnych sytuacjach niemiarodajny, nie usprawiedliwia niczego.

Myślę, Mikołaju, że ktoś, to ustalał granice wiekowe dla gry, wiedział, co robi. Z jakiegoś powodu ustalono ów próg. Ten ktoś, z pewnością dorosły, zdawał sobie sprawę zapewne lepiej niż Ty, jakie (negatywne) ślady w psychice zostawiają "zabawy" polegające na symulowanym strzelaniu do ludzi i uśmiercaniu ich. Zabić to nic brutalnego? Chlebek z masełkiem? Cóż, skoro bawi Cię zabijanie postaci, skoro daje Ci to świetną rozrywkę - strach się bać, co Cię będzie bawiło za parę lat. Jak mocniejszych bodźców będziesz szukał.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: