logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nie zrozumiałem co dostałem na pokutę
Autor: Michał (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-07-21 00:11

Podczas ostatniej spowiedzi nie zrozumiałem co dostałem na pokutę, a nawet nie wiem czy cokolwiek dostałem. Ksiądz mówił, żebym starał się codziennie modlić na różańcu i unikać okazji do grzechu ale nie zrozumiałem tego, że to jest moją pokutą. Dodatkowo, przed tą spowiedzią nie odmówiłem pokuty z poprzedniej spowiedzi o czym powiedziałem spowiednikowi i zobligowałem się do odmówienia jej. Czy w takim wypadku moją pokutą jest pokuta z poprzedniej spowiedzi, czy może powinienem sobie dodatkowo dołożyć coś innego, albo uznać, że pouczenia spowiednika są tą pokutą?

 Re: Nie zrozumiałem co dostałem na pokutę
Autor: M (---.centertel.pl)
Data:   2017-07-21 06:19

Odmów pokutę z poprzedniej spowiedzi i spróbuj wprowadzić do życia pouczenia spowiednika (różaniec i unikanie okazji do grzechu). Tak będzie najlepiej, a przy kolejnej spowiedzi powiedz o tym.
Nie rozumiem, dlaczego nie zapytałeś spowiednika? Naprawdę nie umiem sobie tego wytłumaczyć. Przecież wystarczyło krótkie jedno pytanie i nie musiałbyś teraz się męczyć i pytać tutaj, bo wszystko byłoby jasne.

 Re: Nie zrozumiałem co dostałem na pokutę
Autor: Natalka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-07-21 09:39

Najlepiej wyjaśnić w konfesjonale. Powiedzieć tak, jak tu a spowiednik (obojętne jaki) pomoże. Na forum trudno rozwiązać tą sprawę a warto odzyskać pokój w sercu:)
Pozdrawiam i życzę wszelkiego dobra na każdy czas:)

 Re: Nie zrozumiałem co dostałem na pokutę
Autor: Kuleczka (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-07-21 10:32

Starą pokutę należy odmówić. A jeśli chodzi o nową pokutę - to wybierz dowolną modlitwę i odmów ją jako pokutę. Przy okazji następnej spowiedzi powiedz, że nie wiesz jaką dostałeś pokutę, więc sam sobie naznaczyłeś inną.

 Re: Nie zrozumiałem co dostałem na pokutę
Autor: Mateusz (31.42.19.---)
Data:   2017-07-21 12:07

Jeśli naprawdę zapomniałeś, co zostało Ci wyznaczone za nową pokutę, odmów po prostu wybraną modlitwę - którąś litanię, możesz też pomodlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji zadośćuczynienia. Co z kolei tyczy się pouczeń spowiednika, to są one pouczeniami właśnie, zaleceniami dotyczącymi dobrego życia, ale nie pokutą. Co nie znaczy, że nie znajduje zastosowania po dobrej spowiedzi, takiej w trakcie której wyznałeś wszystkie grzechy, a następnie odprawiłeś pokutę. Tak jak powiedziałem na początku, radzę abyś jeszcze raz spróbował przypomnieć sobie, co powiedział Ci w trakcie spowiedzi ksiądz, a jeśli Ci się to nie uda, odmówił pokutę zastępczą.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: