logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Znajomość z rozwódka pytania i rozterki
Autor: Marek (---.static.chello.pl)
Data:   2017-07-27 18:24

Witam,
Jetem wierzącym i praktykującym katolikiem. Raz bywa lepiej, raz gorzej jednak staram się żyć zgodnie z wiarą katolicką. Około roku temu poznałem rozwódkę ( po rozwodzie cywilnym ) Ślub kościelny póki co nie został unieważniony choć będzie się o to starać bo są ku temu poważne argumenty.
Nasza znajomość zaczęła się od kontaktu internetowego, z czasem zaczęliśmy się spotykać na stopie koleżeńskiej/ przyjacielskiej. Jednak od jakiegoś czasu nasza znajomość zaczęła mieć głębszy wymiar, także cielesny choć do pełni zbliżenia nigdy nie doszło.
Mam to szczęście, że znam osobę bardzo religijną i uduchowioną, która pomogła mi zrozumieć moje grzechy względem kobiety związanej z innym mężczyzną związkiem małżeńskim. Za co jestem niezmiernie tej osobie wdzięczny.
Przystąpiłem do głębokiej spowiedzi, przeprosiłem szczerze Pana Boga za moje grzechy. Odmówiłem pokutę, przyjąłem komunie świętą. Trwam w mocnym postanowieniu poprawy, zrozumiałem swój grzech.

Czy mogę z ów kobietą kontynuować znajomość czysto przyjacielską? Mamy wspólne pasje, zainteresowania, podobne poglądy. Bardzo szanuję ją jako człowieka, który mimo przeciwności radzi sobie w życiu.

Czy znajomość czystko koleżeńska zakładając, że kategorycznie nie będzie między nami nic więcej pociąga za sobą jakieś zagrożenia duchowe? Czuje i wiem to, że jestem już na tyle silny by nie ulec pokusom i by nasza znajomość po raz kolejny nie zabrnęła za daleko.
Czy grzeszę przyjaźniąc się z rozwódką gdy znajomość ogranicza się tylko i wyłącznie do przyjaźni. Chciał bym pomóc jej również wzmacniać wiarę, nakłonić by przystąpiła do sakramentu spowiedzi i żyła zgodnie z przykazaniami.
Z góry dziękuję za pomoc.

 Re: Znajomość z rozwódka pytania i rozterki
Autor: Monika (---.122.7.51.dyn.plus.net)
Data:   2017-07-27 19:01

A co z jej byłym mężem? Proszę, nie uważaj siebie za kogoś lepszego. Od porad duchowych ma księdza w konfesjonale. Moim zdaniem zostaw ją w spokoju. Lepiej spróbuj Jej pomóc wrócić do męża lub módl się. Może ta kobieta ma problem a może Jej mąż. A prawda jest taka, że wzięli ślub. Módl się za Nich a przyjaźń nie jest wskazana. Podobno dla kobiety najlepszą Przyjaciółką jest Mama lub Koleżanka. Zostaw ją w spokoju.

 Re: Znajomość z rozwódka pytania i rozterki
Autor: Tomek (---.interkonekt.pl)
Data:   2017-07-27 21:00

Panie Marku, czy niepijący alkoholik powinien chodzić do pubu pooglądać sobie tam alkohole? Panie Marku, czy facet po modlitwie do Anioła Stróża może spokojnie spać w jednym łóżku wakacyjnym ze swoją przyszłą żoną?
Pan Jezus:
"Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie; duch wprawdzie ochoczy, ale ciało słabe" (Mt 26, 41). Pan Jezus zachęca nas przez te Słowa do modlitwy o siłę w pokonywaniu pokus i unikanie zła. Św. Jan Maria Vianne parafrazując powiedział, że bardzo często źródłem naszych grzechów jest złe towarzystwo.

 Re: Znajomość z rozwódka pytania i rozterki
Autor: danusia (178.219.104.---)
Data:   2017-07-27 22:19

Marku nie uratujesz tej kobiety, a może Twoja postawa powrotu na właściwe ścieżki będzie dla niej super świadectwem. Przeszliście już granicę. Kiedyś trafiłam na fajne rozważanie sytuacji, w jakiej znalazł się Jan Chrzciciel, który utracił głowę z powodu mnożonych grzechów Heroda i Herodiady. Zapamiętałam, że grzech rodzi grzech i tego się trzymaj. Gdybyście byli czystego serca, ze swoją przyjaciółką, to nigdy by nie doszło do dwuznacznych sytuacji. A tak na marginesie - moim zdaniem - nie ma przyjaźni między kobietą a mężczyzną, jedynie tylko jeśli jest to mistyczna przyjaźń, która przechodzi swoje triduum, męki, śmierci, zmartwychwstania. Rozumiesz?

 Re: Znajomość z rozwódka pytania i rozterki
Autor: justyna (---.sileman.net.pl)
Data:   2017-07-28 10:26

Ojejku, jak Ty się boisz o siebie, by znowu nie pobrudzić ubranka. Dotykałeś, pieściłeś, całowałeś i teraz... oświecenie, to grzech! A co ona o tym myśli, czy swoim zachowaniem nie dałeś jej nadziei na to, że pokochałeś? Bałabym się takiego przyjaciela jak Ty. Pytanie czy w ogóle można Cię tak nazwać... Pan Bóg stawia na naszej drodze różnych ludzi, z różnymi życiorysami. W tej "rozwódce' jak piszesz tez mieszka Jezus... Myślisz o tym?

 Re: Znajomość z rozwódka pytania i rozterki
Autor: 3393 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-07-28 14:37

Pytanie czy potraficie zatrzymać się na stopie koleżeńskiej?
Jak dla mnie to stąpanie po bardzo cieniutkim lodzie.

 Re: Znajomość z rozwódka pytania i rozterki
Autor: 9834 (---.play-internet.pl)
Data:   2017-07-28 16:20

A co ona na to?

 Re: Znajomość z rozwódka pytania i rozterki
Autor: Asia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-07-28 20:42

Myślę, że oszukujesz sam siebie. Naprawdę uważasz, że jesteś na tyle mocny, że znów nie ulegniesz pokusie, skoro wasza znajomość - jak piszesz - "zaczęła mieć głębszy wymiar, także cielesny"? Myślenie w ten sposób to naiwność. Ponowne przekroczenie granicy w takiej sytuacji to tylko kwestia czasu. Jeżeli myślisz poważnie o tym związku, to najpierw radzę poczekać na orzeczenie nieważności małżeństwa i uporządkowanie wszystkich spraw.

 Re: Znajomość z rozwódka pytania i rozterki
Autor: A2 (---.dynamic-ww-11.vectranet.pl)
Data:   2017-07-28 22:16

Nie opanujesz ciała. Zerwij znajomość. I nie łudź się, że jest inaczej.

 Re: Znajomość z rozwódka pytania i rozterki
Autor: AA (---.ip.oxynet.pl)
Data:   2017-07-29 19:01

Marek, myśl racjonalnie. Ta kobieta już kiedyś złożyła przysięgę, a zadawanie się z takimi osobami nie prowadzi do niczego dobrego. Takie relacje są chore, bo - moim zdaniem - nie ma przyjaźni między kobietą a mężczyzną. Jeśli chcesz jej pomóc to módl się za nią, ale zerwij z nią znajomość. Trzeba pamiętać nie tylko o 6 przykazaniu ale i o 9. Znajdź sobie kogoś wolnego.

 Re: Znajomość z rozwódka pytania i rozterki
Autor: n (---.centertel.pl)
Data:   2017-07-29 22:22

"Jak koleżankę..."
Nie oszukuj samego siebie..

 Re: Znajomość z rozwódka pytania i rozterki
Autor: && (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2017-07-30 19:12

Ślubu przecież nikt nie może unieważnić. Można tylko stwierdzić nieważność. Jest różnica, nie?

 Re: Znajomość z rozwódka pytania i rozterki
Autor: Agnieszka (---.ip.oxynet.pl)
Data:   2017-07-31 13:49

Odsuń się o tej kobiety, bo się zaangażujesz i potem będzie ciężko, tym bardziej jak pisałeś , że o mało co... do czegoś nie doszło. Niewiele brakuje a siebie i ciała nie oszukasz. Możesz się za nią modlić, ale nie wchodź z nią w żadną relację. Zerwij znajomość, jeśli zależy ci na Bogu i zbawieniu tej kobiety.

 Re: Znajomość z rozwódka pytania i rozterki
Autor: Magda (---.146.39.17.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2017-08-05 15:31

Trwanie w zawieszeniu i udawanie koleżeństwa dalej nie zaprowadzi. Czy zaczął się proces o stwierdzenie nieważności małżeństwa? Co powiedział kanonista w kurii?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: