logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 DDA. Jak zbudować męskość, poczucie wartości?
Autor: Tadek (---.play-internet.pl)
Data:   2017-08-09 10:45

Cześć! Mój temat nie odnosi się stricte do Boga, ale jest z nim powiązany, już tłumaczę.

Jestem lekko po 20 roku życia, za mną ciężki bagaż przeszłości, ojciec alkoholik, zawsze poczucie bycia gorszym od innych, brak akceptacji od najmłodszych lat przez rówieśników. Bardzo się to teraz odbija na moim życiu, na moim związku...

Mam rożne okresy załamki,brak poczucia wartości, bycia mężczyzną, wahania nastrojów, echh... źle działa to też na moją wiarę,w momencie dołka, odchodzę od Boga i gubie się w tym wszystkim. Jak mogę zbudować swoją męskość, czy to możliwe? Jak zbudować poczucie wartości?

 Re: DDA. Jak zbudować męskość, poczucie wartości?
Autor: Usmiechnięta (---.bb.isp.sky.com)
Data:   2017-08-13 12:25

Witaj Tadku,

Przede wszystkim należałoby zacząć od porządnej spowiedzi, poproszenia Boga o pomoc w walce z tymi problemami. Zaufaj, że Pan Bóg Ci pomoże. Trzeba tylko trochę cierpliwości. Dziś w Ewangelii Pan Jezus mówi 'Odwagi, to Ja jestem, nie bójcie się' (Mt 14, 27). Pan Bóg stworzył Cię mężczyzną i chce dla Ciebie, abyś miał wysokie poczucie męskości. Wydaje mi się jednak, że potrzebujesz terapii. W wielu miastach w Polsce są spotkania DDA, porady psychologiczne. Warto się tym zainteresować i działać z dwóch stron. Z jednej chodzić na terapię, a z drugiej współpracować z łaską. Samodzielnie mogłoby być zbyt trudno wyzdrowieć.

 Re: DDA. Jak zbudować męskość, poczucie wartości?
Autor: pjp (62.244.149.---)
Data:   2017-08-13 21:28

Chcesz zostać mężczyzną, musisz się przygotować na trudne sytuacje i dawanie sobie w nich rady. Mężczyzną nie zostaje się, gdy jesteś głaskany po głowie. Na pewno trudna droga przed Tobą, ale wszystko się wyleczy, musisz tylko podjąć walkę i zaufać Bogu. Zacznie się dziać. Pozdrawiam

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: