logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak się odkochać?
Autor: Kamila (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2017-08-10 14:12

Moi Drodzy,

być może podobne pytanie już było, ale mimo to proszę o radę.
W pracy od niedawana jest pewien mężczyzna, który od początku był wobec mnie miły i uprzejmy. Chyba źle odczytałam jego zachowanie i powoli zaczęłam czuć do niego coś więcej. Minęło kilka miesięcy, nic się nie wydarzyło, a ja zostałam z tym głupim uczuciem, które bardzo dezorganizuje mi życie i funkcjonowanie.
Nie jestem nastolatką, swoje lata już mam. Wiem, że muszę sobie z tym jakoś poradzić. Najlepiej pomogło by nie widywanie go codziennie, ale przecież nie mogę rzucić tej pracy...

 Re: Jak się odkochać?
Autor: Asia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-08-18 18:27

Może jest miły dla wszystkich nie tylko dla ciebie. Jeżeli miałby ochotę na spotkanie lub chciałby bliżej cię poznać, to na pewno by to zrobił. Myślę, że twoje serce spragnione jest miłości i dlatego uprzejmość i miłe zachowanie traktuje jak szansę na być może głębsze uczucie. Czasem można zrobić pierwszy krok, np. wypicie wspólnie kawy czy spacer, jeżeli odmówi to dałabym sobie spokój. Przynajmniej będziesz wiedziała na czym stoisz.

 Re: Jak się odkochać?
Autor: Franciszka (---.146.103.86.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2017-08-19 00:10

Uczucie uczuciem, ale przecież masz swój rozum. Czy znasz tego mężczyznę? Po kilku miesiącach może wiesz coś o koledze z pracy: np. czy jest żonaty, czy ma dzieci? Postaraj się to wybadać, dowiedzieć się, czy warto o nim myśleć, czy brać go pod uwagę w planach wspólnego życia.

 Re: Jak się odkochać?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2017-08-20 00:01

Sprawa została tak przedstawiona, że można odnieść wrażenie, iż w Twojej pracy typowe jest to, że mężczyźni nie są uprzejmi i mili wobec współpracowniczek. Może to być na tyle zakorzenione, że gdy pojawił się ktoś właśnie miły i uprzejmy (chyba tacy powinni być chrześcijanie), to zrobiło to w Twojej głowie takie zamieszane, że się zadurzyłaś w takim człowieku. Jeśli by tak faktycznie było, to może jednak warto zastanowić się, czy to dobre miejsce pracy dla Ciebie. Nie mówię, żeby od razu rzucać pracę, ale można mieć otwarte opcje, i gdyby pojawiła się oferta pracy z bardziej przyjaznym środowiskiem, to wtedy można byłoby poważnie ją rozważyć i się przenieść.

Co robić z uczuciem, które się nie zrealizowało? Pewnie strać się nie poświęcać mu uwagi, bo można przecież skierować ją (uwagę) ku czemuś, co ma szansę Cię natychmiastowo zbudować. Dla przykładu — pojawia się myśl o koledze, no to właśnie wtedy idę biegać, albo szlifuję obcy język, albo umawiam się z przyjaciółmi na jakieś wyjście kulturalne, albo gotuję coś dobrego i zapraszam do siebie kogoś z kim można interesująco porozmawiać i godnie się posilić, albo robię solidny rachunek sumienia, itd., itp.

 Re: Jak się odkochać?
Autor: Kamila (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-08-27 17:08

Dziękuje za odpowiedzi.

To prawda, moje serce jest spragnione miłości i dlatego źle odczytałam jego zachowanie. Dałam mu kilka dni temu do zrozumienia, że go lubię, ale nic nie powiedział. Rozmawialiśmy potem na tematy zawodowe tylko. Teraz mam urlop, więc postaram się jakoś o nim nie myśleć, choć to ciągle wraca.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: