logo
Wtorek, 16 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Żal za grzechy.
Autor: Krystian (---.proflink.pl)
Data:   2017-08-14 12:14

Kiedyś grzeszyłem zuchwale w nadziei miłosierdzia Bożego, a poźniej? A poźniej skutki tego były takie, że nie odczuwałem żalu za grzechy. Na forum przeczytałem, że wystarczy tylko swiadomosc tego ze nie chce sie isc do piekla, niekoniecznie musi byc to strach z tego co zrozumialem.

---
Przestań "dokształcać się" w internecie. Źle pojmujesz wiele spraw, o których czytasz, a potem się tym zadręczasz.

Jeśli masz wątpliwości, pytaj księdza w konfesjonale. Dobra spowiedź to przede wszystkim szczera spowiedź. Spowiednikowi możesz, a wręcz powinieneś powiedzieć o swoich obawach. Zarówno tych dotyczących żalu za grzechy, jak i samych grzechów. Odkryj przed nim to, co naprawdę dzieje się w Twoim sumieniu. Wtedy spowiednik będzie mógł Ci skuteczniej pomóc. Wybierz na spowiedź taki dzień, kiedy nie będzie długich kolejek. Nie upieraj się, że pójdziesz w pierwszy piątek. Tak jak ostatnio.

Skończ z pytaniami o grzech na laickim forum (w ogóle nie szukaj porad religijnych w takich miejscach). Otrzymywane tam odpowiedzi nie są dla Ciebie dobrą pomocą. Gdybyś choć odrobinę od nich zmądrzał, przestałbyś tam pytać.

z-ca moderatora

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: