logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy Bóg chce mnie wykończyć?
Autor: W. (---.tktelekom.pl)
Data:   2017-08-22 16:09

Witam wszystkich którzy przeczytają moją historię .Proszę mnie nie krytykować a doradzić co zrobić ze swoim życiem.Otóż zacznę tak,Od momentu małżenstwa stałam się nieszczęśliwą osobą,zupełnie nieszczęśliwą ,Nie wiem dlaczego.May dzieci.Mieliśmy ogromne problemy finansowe ,ktore udało nam się w jakimś stopniu zażegnać.W tej chwili znów borykamy się z podobnym choc mniejszym kłopotem,ale to co naprawdę mnie dziwi to to że cały czas mam pod górkę ,chociaż modliłam się prosiłam Boga itpOn mnie nie słucha.Kilka lat temu poznałam męzczyznę z którym mam dziecko,wg mnie wspaniały człowiek ,kochamy się z wzajemnością,mąz o niczym nie wie,natomiast ma inną rozrywka alkochol,z która walczyłamok 10 lat.W tej chwili ,dałam sobie spokój.Nie mam odwagi się rozwieść ,chcę pomoc męzowi w kłopotach i dlatego ciągnę wszystko dalej.Wiem,że to grzech ale nie zrezygnuję z drugiego mężczyzny,kocham go i chcę żeby kiedyś był ze mną szczęśliwy,|Z mężem wszystko wypaliło się dawno temu,zaczęło się od zdrad itp.Modlę się do Boga żeby wyprostował moje życie ale On mnie wogole nie słucha.Bardzo kocham wszystkie dzieci i chcę żeby dorastwały w normalnej rodzinie,czy prosze o tak wiele.Może nie umiem się modlić,a moze po prostu jestem przeklęta lub głupia.Doradzcie co robić w takiej sytualcji.

 Re: Czy Bóg chce mnie wykończyć?
Autor: Kitty (---.play-internet.pl)
Data:   2017-08-27 00:44

Przede wszystkim zwróć uwagę na swoją sytuację - żyjesz w grzechu i nie zamierzasz zmieniać tego stanu rzeczy, wręcz świadomie planujesz związać przyszłość z tym grzechem. Rozumiem, oczywiście, że Twoja sytuacja nie jest łatwa, ale miłość do Boga powinna być silniejsza od miłości do człowieka. Odpowiedz sobie szczerze - czy wytrwasz z tym nowym mężczyzna w czystości? Jeśli nie to czego oczekujesz? Że ktoś napisze, że dobrze postępujesz, a Pan Bóg niedobry nie chce Cię wysłuchać? Pomógł Ci wyjść z kłopotów, jakie miałaś, ale to nie oznacza, że zafunduje Ci życie z górki, szczególnie w opisanej sytuacji, w której wybierasz grzech, zamiast sakramentalnego życia.

Mój ojciec pije odkąd pamiętam, matka wyprowadziła się od niego, ale nie wstąpiła w nowy związek. Odwiedza go, pomaga mu, ale nie mieszka z nim póki nie nastąpi poprawa. To nasz wspólny, rodzinny krzyż, który możemy tylko przyjąć i ufać Panu Bogu, że uzdrowi tego człowieka.

 Re: Czy Bóg chce mnie wykończyć?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2017-08-27 14:52

Co za potworny tytuł tego wątku. "Bóg chce wykończyć ???? To chyba sam człowiek zawsze siebie wykończał. Kto tak sformułował?
A poza tym autorka W. nigdzie nie pisze o "wykończeniu". Pisze natomiast o tym że 'Bóg jej w ogóle nie słucha", a to zupełnie coś innego - nieprawdaż?

Pozdrawiam

---
Tytuł pochodzi od autorki wpisu.

z-ca moderatora

 Re: Czy Bóg chce mnie wykończyć?
Autor: 3393 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-08-27 18:56

W jaki sposób Bóg miałby Ci pomóc wyprostować tę sytuację?
Jakiego rozwiązania byś chciała?

 Re: Czy Bóg chce mnie wykończyć?
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2017-08-28 17:50

Hahaha, gdyby to Bóg chciał Cię wykończyć, to już dawno ślad by po Tobie nie został. To Ty sama się wykańczasz i jeszcze zapowiadasz, że nie zamierzasz przestać. Kochanek w odstawkę, mąż na odwyk (nawet przymusowy, przez sąd), Ty na terapię (później może wspólnie z mężem) i dopiero Panu Bogu głowę zawracać. "Módl się tak, jakby wszystko zależało od Boga, działaj tak, jakby wszystko zależało od Ciebie" - Ignacy Loyola. Jak na razie działasz ze wszystkich sił, żeby Pan Boga zablokować, a On jest Dżentelmenem, nie wedrze się siłą do Twojego życia, skoro sama Go wyganiasz, odrzucasz Go, wybierając trwanie w grzechu.

 Re: Czy Bóg chce mnie wykończyć?
Autor: Bernard (---.dip0.t-ipconnect.de)
Data:   2017-08-29 12:21

Zacznij uczestniczyć w Al-anon, grupach wsparcia dla żon alkoholików. I idź na terapię małżeńską.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: