logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Praca czy studia?
Autor: zbytgłupia (21 l.) (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-09-01 21:38

Witam, mam 21 lat, dwa lata temu skończyłam liceum i zdałam maturę. Miałam iść na studia, ale z braku pieniędzy i kilku innych osobistych powodów, byłam zmuszona zrobić rok przerwy. Znalazłam tymczasową pracę i drugi rok odłożyłam studia... teraz po raz kolejny zastanawiam się nad dalszym wyborem. Nie powiem, pracę mam męczącą, ale przynajmniej mam pieniądze, nie mogę się zdecydować do kierunku studiów. Wydaje się mi, że nic mnie nie interesuje i że jestem za głupia na jakiekolwiek studia... Nie mam pojęcia co dalej robić. Czy pracować mimo że mój ograniczony czas się kończy i prędzej czy później będę musiała szukać nowe miejsce pracy, czy szukać studiów...

 Re: Praca czy studia?
Autor: orelka (---.merinet.pl)
Data:   2017-09-04 10:21

Przede wszystkim zadaj sobie pytanie - po co Ci studia? Bo jeśli chcesz coś studiować bo
a) to Cię interesuje i chcesz się w danej dziedzinie rozwijać
b) umożliwi Ci to zdobycie kwalifikacji zawodowych, do których konieczny jest dyplom wyższej uczelni
to oczywiście warto iść na studia.
Ale jeśli te studia miałyby być przypadkowe, z braku laku i tylko dlatego, że "chcę sobie postudiować, ale w sumie to nie wiem, co" to moim zdaniem lepiej pomyśleć o zdobyciu jakichś konkretnych umiejętności zawodowych.

 Re: Praca czy studia?
Autor: Monika (---.162.199.146.dyn.plus.net)
Data:   2017-09-04 12:45

Porozmawiaj z Szefem lub Szefową. Jak możesz rozwijać się w firmie i być pomocą dla Szefa lub Szefowej. Serdecznie pozdrawiam.

 Re: Praca czy studia?
Autor: xxx (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2017-09-05 19:08

A co Twoi Rodzice doradzają?

 Re: Praca czy studia?
Autor: Ania (---.interkonekt.pl)
Data:   2017-09-07 08:47

Matka Teresa z Kalkuty mawiała: „Kiedy nie wiesz, jaką decyzję masz podjąć, spędź noc przed Najświętszym Sakramentem. Rano podejmiesz właściwą decyzję, chociaż nie zawsze po ludzku będzie wydawała się dobra”.

 Re: Praca czy studia?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2017-09-07 21:14

Porozmawiaj z doradcą zawodowym. Decyzji za Ciebie nie podejmie, ale pomoże się ukierunkować.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: