logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy można się modlić w intencji znajomej?
Autor: Amami (---.satfilm.com.pl)
Data:   2017-09-17 11:02

Czy można modlić się w intencji o uzdrowienie duszy kogoś, kogo znamy? Jeśli tak, to w jaki sposób? Czy znacie modlitwę, która można się w tej intencji modlić?

 Re: Czy można się modlić w intencji znajomej?
Autor: Mateusz (31.42.19.---)
Data:   2017-09-17 15:22

Oczywiście, że można. Którą modlitwą? Polecałbym różańcową - chyba najlepszą do proszenia o rozmaite łaski.

 Re: Czy można się modlić w intencji znajomej?
Autor: EmGie (---.081015177.msitelekom.pl)
Data:   2017-09-17 15:49

Jak najbardziej. Wzbudzając intencję możesz odmówić różaniec, koronkę do Miłosierdzia Bożego, Ojcze nasz. Możesz ofiarować coś w intencji tej osoby, np. swoje cierpienia. Możesz pościć, odmawiać sobie czegoś (np. alkoholu, słodyczy etc).
Wszystko ofiarowujesz Panu Bogu, prosząc o łaski dla tej osoby, duszy.

 Re: Czy można się modlić w intencji znajomej?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2017-09-17 16:57

Oczywiście mozna. Tekst modlitwy nie jest taki istotny. Możesz się modlić własnymi słowami albo ofiarować w intencji tej osoby dowolną modlitwę, pojedynczą (np. jedno Zdrowaś) albo dluższą, np. dziesiątkę różańca, albo całą część różańca, albo koronkę do Bożego Miłosierdzia itp. Co chcesz, co lubisz. Nie wiąż się tekstem, to nie jest tu najważniejsze. Tekst nie działa magicznie. Możesz poprosić świętych o wstawiennictwo.
Możesz też ofiarować w tej intencji dowolny trud, ofiarę - ale nie szukaj na siłę umartwień, lepiej przyjąć to, co niesie dzień...
Można też zamówić mszę świętą.

 Re: Czy można się modlić w intencji znajomej?
Autor: dorkas (---.centertel.pl)
Data:   2017-09-17 17:40

A dlaczego miałabyś się nie móc modlić? Chyba jedyne o co nie można się modlić to o zło dla kogoś. Taka modlitwa jednak chyba nie byłaby modlitwą, tylko złorzeczeniem. I też nie znam osoby, która miałaby taką intencję. Dlaczego nie miałabyś się modlić o dobro dla drugiego człowieka? Dlatego, że znasz tą osobę? Jeśli mamy się modlić za naszych nieprzyjaciół, to tym bardziej za tych, których znamy, których Bóg stawia na naszej drodze i tym bardziej za tych, którzy są nam mniej lub bardziej bliscy.

Jak? Prosto. Dowolną modlitwą. Nie wielość słów. A miłość jest ważna w modlitwie. I czym jest modlitwa - wzniesieniem duszy do Boga. Istotą modlitwy jest - miłość. Jak technicznie? Najprościej. Możesz modlić się własnymi słowami. Możesz modlitwą, która już ma jakąś formułkę. Możesz się modlić na różańcu, możesz odmawiać cały różaniec, część różańca albo dziesiątkę różańca. Możesz modlić się koronką do Bożego Miłosierdzia, którąś z modlitw do Maryi np. Pod Twoją Obronę, możesz modlić się którąś z litanii np. loretańską, do Imienia Jezus, do Wszystkich Świętych, inną. Możesz modlić się za wstawiennictwem świętych np. za wstawiennictwem św. Józefa. Albo według jakieś formułki już ułożonej albo - własnymi słowami. Możesz ofiarować Eucharystię w tej intencji. Możesz ofiarować w tej intencji różne wyrzeczenia, cierpienia, codzienne obowiązki i tym się modlić. Możesz ofiarować w tej intencji Adorację naszego Pana w Najświętszym Sakramencie np. kwadrans, półgodziny Adoracji, możesz ofiarować medytację Pisma św. Możesz zamówić Mszę św. w tej intencji. Co Ci serce podpowiada.

Niech dobry Bóg napełnia Cię swoim światłem i prowadzi. Niech błogosławi Tobie i tej osobie, za którą pragniesz się modlić.

 Re: Czy można się modlić w intencji znajomej?
Autor: nn (193.242.212.---)
Data:   2017-09-17 17:56

Normalnie się módl. Słowem i czynem.

 Re: Czy można się modlić w intencji znajomej?
Autor: Staszek (31.42.29.---)
Data:   2017-09-17 18:45

Chyba można w KAŻDEJ intencji o ile jest ona "za szczerego serca" i ma działać pozytywnie.

 Re: Czy można się modlić w intencji znajomej?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2017-09-17 19:49

Amami,

Oczywiście, że można, a nawet trzeba się modlić za naszych; znajomych, przyjaciół i nieprzyjaciół. W ten sposób okazujemy im naszą miłość bliźniego swego.
Św. Jakub pisze: "Módlcie się jeden za drugiego, byście odzyskali zdrowie. Wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwego" (Jk 5,16 )

Polecam Nowennę Pompejańską i będzie to modlitwa wstawiennicza w intencji o uzdrowienie duszy osoby, którą znasz.

Pozdrawiam :)

 Re: Czy można się modlić w intencji znajomej?
Autor: Amami (---.satfilm.com.pl)
Data:   2017-09-18 12:12

Wierzę, że Bóg uzdrawia. Uzdrowił jedną osobę w mojej rodzinie i mnie również. Wierzę, że Bóg może uzdrowić również tą osobę. Sytuacja jest dość nieciekawa. Jeden grzech pociągnął za sobą inne. Nie wiem dlaczego, ale mówi mi, by modlić się za tę osobę. Jeżeli również was mogę prosić o "Ojcze Nasz" w intencji tej osoby, będę wdzięczna.

Ofiarowanie Eucharystii - czy ktoś mógłby jeszcze mi wyjaśnić, jak takie ofiarowanie działa? Czy to wtedy jest tak, jakby to ta osoba przyjęła Eucharystię czy po prostu to, że przyjmę Eucharystię za tę osobę to jak modlitwa o łaski dla tej osoby?

Dziękuję wam wszystkim za odpowiedzi.

 Re: Czy można się modlić w intencji znajomej?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2017-09-18 13:38

Ofiarować Eucharystię? Msza św. jest najdoskonalszą modlitwą. Sam Pan Jezus umiera i zmartwychwstaje... Odprawiając msze św. w czyjejś intencji prosimy, by owoce Jego ofiary jak najobficiej spłynęły na daną osobę. To modlitwa o łaski dla danej osoby, żywej lub zmarłej.
Nie chodzi o to, że gdy sprawowana jest msza św. za kogoś, to tak, "jakby" ktoś przyjął sam Komunię św. Nie.

 Re: Czy można się modlić w intencji znajomej?
Autor: Franciszka (---.146.106.178.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2017-09-18 22:29

Amami, słowo "Eucharystia" ma zasadnicze dwa znaczenia w języku potocznym: Msza Święta (albo jej zasadnicza część po pierwszej - liturgii Słowa Bożego) i Komunia Święta. Piszesz: "Czy to wtedy jest tak, jakby to ta osoba przyjęła Eucharystię". Rozumiem, że pytasz o przyjęcie Komunii Świętej. Zatem odpowiadam: żadnego sakramentu nie możemy przyjąć za drugą osobę. Nic takiego nie jest możliwe. Możliwa jest jedynie modlitwa wstawiennicza za kogoś innego, w tym również korzystanie z odpustów, np. za zmarłych.
Tak na marginesie, to "działania ofiarowania" ani żadnych spraw duchowych nie da się wyjaśnić. Tylko Duch Święty wie, jak to działa. Modlitwa to nie jest automat z batonikami. Pan Bóg nie ma żadnego cennika usług.
Pięknie przedstawił to bp Grzegorz Ryś w jednej ze swoich konferencji zatytułowanych "Koronowana Służebnica" na Jasnej Górze, 17-25.08.2017. Porównał sposób naszego zachowywania się na modlitwie do składania podania w urzędzie. Mówił, że zdarza się, iż przychodzimy do Pana Boga z gotową listą swoich pragnień i życzeń z prośbą o podpisanie, zatwierdzenie ich do realizacji. Tymczasem Maryja "podpisała się" na pustej kartce, mówiąc "Fiat" ("niech tak się stanie") Aniołowi (por. Łk 1, 38).
Nie do nas należy ocena, czy ktoś ma być zdrowy, czy nie. Oczywiście prosimy Pana Boga o wszystko, co uważamy za najlepsze dla siebie i dla innych. Tak trzeba czynić, bo Pan Jezus obiecał, że kiedy będziemy wspólnie zgodnie o coś prosić Boga, powołując się na Chrystusa, jako jedynego pośrednika, to da nam: "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: O cokolwiek byście prosili Ojca, da wam w imię moje" (J16, 23). Jednak potrzeba pokornego stanięcia przed Bogiem w postawie pełnego zaufania, że ma się wypełniać Jego wola, a nie nasza.
Dlatego w czasie Mszy świętej możemy prosić Pana Jezusa, aby dołączył do swojej Ofiary, nasze dzisiejsze troski, cierpienia, oddając to wszystko Jemu, aby On tym się zajął.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: