logo
Wtorek, 16 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy wyrzeczenie się Boga jest ciężkim przewinieniem?
Autor: xyz (---.static.icpnet.pl)
Data:   2017-09-17 23:35

Czy powiedzenie Bogu, że się Go wyrzekam (wszystko świadomie i dobrowolnie, a wpłynęła na to moja obecna droga życia) jest ciężkim przewinieniem? Można to traktować na równi z podpisanem cyrografu?

 Re: Czy wyrzeczenie się Boga jest ciężkim przewinieniem?
Autor: A2 (---.dynamic-ww-11.vectranet.pl)
Data:   2017-09-18 09:23

To grzech ciężki - bo to zerwanie z Panem Bogiem. Każdy grzech ciężki zrywa wspólnotę z Bogiem. Co takiego w Bogu Cię zraża? Lekarstwo: spowiedź.

 Re: Czy wyrzeczenie się Boga jest ciężkim przewinieniem?
Autor: Kitty (---.play-internet.pl)
Data:   2017-09-18 10:15

A co to za droga życia?

 Re: Czy wyrzeczenie się Boga jest ciężkim przewinieniem?
Autor: Franciszka (---.146.96.4.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2017-09-18 11:41

Czy znasz Dziesięć Przykazań Bożych? Pierwsze Przykazanie brzmi: nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną. "Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz" (Mt 4,10). Bez przerwy mamy pamiętać, że Bóg jest naszym Panem i Bogiem. Jego mamy postawić na pierwszym miejscu w naszym życiu. On na to zasługuje, gdyż jest Istotą Najwyższą, naszym Stwórcą, który ciągle wyprowadza nas z niewoli grzechu i prowadzi do prawdziwej ziemi obiecanej, którą jest niebo.
Zatem odpowiedź na pytanie tytułowe: tak, wyrzeczenie się Boga jest ciężkim przewinieniem. Ratunkiem jest sakrament pokuty i pojednania. Spowiednik powinien wyjaśnić, jak to można traktować.

Wyjaśnienie Pierwszego Przykazania podaje Katechizm Kościoła Katolickiego: (klik). Możesz też poczytać tutaj: (klik).

 Re: Czy wyrzeczenie się Boga jest ciężkim przewinieniem?
Autor: xyz (---.static.icpnet.pl)
Data:   2017-09-18 22:38

Dziękuję za odpowiedzi.
Jeśli chodzi o drogę życia to mam na myśli fakt, że totalnie się od Boga oddaliłam. Wyrzekłam się Boga z tego powodu, że zaczęły mi przeszkadzać wyrzuty sumienia, których nie chce, bo aktualnie mniej lub bardziej nie chce żyć z Panem Bogiem. Fakt, że nie mogę się pogodzić z przeszłością, że wkraczam w nowy rozdział życia (wyprowadzka na studia) i że jak sobie odpuszczę 'to jest dobrze' sprawiło, że tkwię w takim punkcie jakim aktualnie jestem. Kiedyś nie wyobrażałam sobie niedzieli bez mszy i mniej więcej regularnej spowiedzi, teraz to nie ma znaczenia. Nie chcę się nawet modlić, a chodzenie do kościoła na msze jest naprawdę dla mnie wyzwaniem. Życie z Bogiem nie jest mi na rękę. Wiem, że Bóg mnie kocha i w ogóle, bo naprawdę od swojego nawrócenia, które miało miejsce około 3 lata temu naprawdę Pana Boga doświadczyłam, ale nie umiem Mu zaufać i przez ten brak zaufania nie chce nawet potrafić żyć z Nim, bo mam Mu za złe, że dał mi takich rodziców, a nie innych, wygląd itd. po prostu wymyślanie sytuacji aby być na nie.

 Re: Czy wyrzeczenie się Boga jest ciężkim przewinieniem?
Autor: Franciszka (---.146.131.98.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2017-09-19 12:00

Sądzę, że pomocą dla ciebie byłyby rekolekcje o tematyce uzdrowienia wspomnień z dzieciństwa, zranionych uczuć. Widocznie twoje serce zostało zranione i dlatego teraz trudno ci jest zaufać Panu Jezusowi.

"Wiem, że Bóg mnie kocha i w ogóle, bo naprawdę od swojego nawrócenia, które miało miejsce około 3 lata temu naprawdę Pana Boga doświadczyłam, ale nie umiem Mu zaufać" - Jednak spotkałaś Go, jak napisałaś - 3 lata temu. To, że odczuwasz wyrzuty sumienia, poszukujesz rozwiązania tego problemu, który cię boli, to już jest dowód na Jego wielką Miłość, którą cię darzy. Tylko Jezus może uzdrowić twoje serce, bo Jego Serce było najbardziej skrzywdzone, kiedy został porzucony, zdradzony przez swoich najbliższych uczniów, kiedy najbardziej cierpiał fizycznie i psychicznie przed Swoją Męką. Jego Serce zostało przebite włócznią żołnierza rzymskiego. Dlatego On jest najlepszym Lekarzem ludzkich zranionych serc. Módl się: Jezu cichy i pokornego Serca, uczyń serce moje według Serca Swego.
Poszukaj ksiązek w temacie uzdrowienia, np. ojca Józefa Augustyna "Ból krzywdy, radość przebaczenia" http://mateusz.pl/ksiazki/ja-bkrp/

 Re: Czy wyrzeczenie się Boga jest ciężkim przewinieniem?
Autor: xyz (---.static.icpnet.pl)
Data:   2017-09-20 23:36

Kiedyś gdy jeszcze uczęszczałam do kosciola regularnie, w sumie mniej wiecej jakieś 5-6 miesięcy temu jeszcze mi na tym zależało. Ale w momencie kiedy odpuściłam sobie, bo miałam maturę i tylko to dla mnie się liczyło stwierdziłam chyba, że to nie ma sensu. Byłam na pielgrzymce, która miała mi pomóc uporządkować wszystko a okazała się totalną masakrą. Mam na myśli to, że tylko zniechęciła mnie jeszcze bardziej.
Mam świadomość tego, że spotkałam Pana Boga i to nie jeden raz, ale po prostu nie umiem i nawet nie chce tego wszystkiego przyjąć. Może najlepszy jest czas, aby to wszystko przeczekać, aż minie? Nie wiem, czy zebrać się na odwagę i porozmawiać o tym z jakaś osobą duchowną.. ale z drugiej strony wiem, że powie mi, że wszystko zależy od mojego CHCE. A ja wiem, że nie chcę. Wyrzuty sumienia mówią co innego, rozum co innego. Kurczę, ale nawet jeśli bym się nawróciła, to wiem, że będę miała straszny problem z chociażby regularną modlitwą i akceptacją woli Boga

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: