logo
Wtorek, 23 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak się przemóc i przekroczyć próg kościoła?
Autor: Magda (---.146.162.89.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2017-09-20 05:40

Kiedyś chodziłam do kościoła, niedziela, święta koniecznie nawet chora szłam. Teraz od ostatniego Bożego Narodzenia coś się zablokowało, bardzo zależało mi iść ma Pasterke jakaś siła mnie pchała... i to był ostatni raz kiedy byłam 😠 Zdarzaja się momenty że mam chęć iść na msze, ale będąc przy drzwiach kościoła coś mnie blokuje i odechciewa mi się. Może głupio i dziwnie to zabrzmi ale odkad nie chodze do kościoła wszystko wali mi się na łeb, czego nie zlapie tez porazka.
Ale mimo wszystko bronie swojej wiary.
Tylko jak się przemoć? przekroczyć próg kościoła? dodam że tak na co dzien tez modlitwy nie ma - totalna niechec. Tak jakby boronie wiary i Boga ale nie do końca wierze i zaczynam watpic.

 Re: Jak się przemóc i przekroczyć próg kościoła?
Autor: Pani T. (---.146.132.158.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2017-09-20 16:59

Nie zawsze człowiekowi się chce tego, co jest dla niego dobre...
Wiarę uzależniasz od swego nastroju, "chcenia". Gdyby Pan Bóg był taki chwiejny, to bylibyśmy zgubieni.
W życiu nie zawsze będzie ci się wszystko chciało. Nie wiem, w jakim wieku jesteś - podejrzewam młodą osobę, ale w życiu jeszcze nieraz nie będzie ci się chciało: wstawać w nocy do płaczącego dziecka, iść do pracy, przygotowywać obiadu dla rodziny, ale będziesz to robić z miłości do ludzi, za których jesteś odpowiedzialna.
Podobnie potraktuj sprawę z Kościołem. Nie zastanawiaj się nad tym, czy wierzysz do końca czy nie, ale naucz się pokonywać siebie i swoje odczucia dla swojego dobra. Zatroszcz się o to, aby zbudować z Bogiem żywą relację, która da ci doświadczenie sensu praktyk religijnych.

 Re: Jak się przemóc i przekroczyć próg kościoła?
Autor: xxx (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2017-09-20 18:59

Masz szansę na dojrzały wybór Boga. Z czystej miłości.

 Re: Jak się przemóc i przekroczyć próg kościoła?
Autor: Magda (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2017-09-20 21:14

Tylko jak zaczac od nowa? Chęci się pojawiaja ale... jedna czesc mnie pcha do kosciola a druga mowi - daj spokoj. Wystarczy wejsc do kosciola ukleknac, przeprosic? Nie wiem jak sie do tego zabrac. Kiedys nie mialam z tym problemu. Pop rostu szlam.

 Re: Jak się przemóc i przekroczyć próg kościoła?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2017-09-20 22:58

Tak. Zacznij od tego, że pójdziesz tak po prostu. Najprościej. Uklękniesz, przeprosisz. Wczesniej mozesz powiedziec Panu Bogu szczerze, że kompletnie nie wiesz, jak się do tego zabrać. Naprawdę. I że coś Ci podpowiada: daj spokój, ale jednak idziesz tak po prostu.

Nie polegaj na ochocie lub jej braku.

 Re: Jak się przemóc i przekroczyć próg kościoła?
Autor: danusia (178.219.104.---)
Data:   2017-09-21 13:30

Magdo, Bóg jest osobowy. To nie ideologia czy energia. Akurat w Kościele Świętym ukazuje Swoją moc i działanie. Wobec czego wchodzisz do kościoła by Boga odwiedzić. Jakież to piękne. Idź Go odwiedzić i jak Hanna wskazuje wyżej porozmawiaj zwyczajnie. Tak się zacznie Wasza przyjaźń. Przyjaźń jest tajemnicą tejże Waszej wspólnoty. Zostaw cały świat za sobą, by być tylko z Nim. Jakież to cudowne mieć Kogoś tak bliskiego zarówno w życiu jak i "śmierci".

 Re: Jak się przemóc i przekroczyć próg kościoła?
Autor: Majka (78.11.90.---)
Data:   2017-09-21 15:00

Magdo, przełam swój opór i po prostu wejdź do kościoła. Niektóre kościoły są otwarte w dzień powszedni cały dzień, a w nich w których wystawiony Najświętszy Sakrament. Po prostu wejdź, uklęknij. Jezus czeka na Ciebie. Zaprasza Cię serdecznie. Pragnie, abyś przyszła do Niego. Zrób ten pierwszy krok. Przyjdź jak do najlepszego Ojca, Przyjaciela. Powiedz Jezusowi, co Cię od Niego oddala, z czym masz problemy, co jest obecnie dla Ciebie trudne, z czym sobie nie radzisz. Porozmawiaj tak szczerze, od serca. On Ciebie wysłucha. Jesteś Jego dzieckiem, którego bardzo kocha. Zrób ten pierwszy krok. Dalej będzie już łatwiej.

 Re: Jak się przemóc i przekroczyć próg kościoła?
Autor: Tomasz (---.toya.net.pl)
Data:   2017-09-25 15:25

Idź i wejdź.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: