logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Dlaczego Bóg mi nie pomoga?
Autor: Anonim (---.centertel.pl)
Data:   2017-10-03 19:58

Modliłem się (dużo, nie raz) o coś ważnego, i myślę godnego, jednak Bóg nie wysłuchał mojej prośby. Już ponad 10 lat od skończenia studiów ciągle nie mogę odnaleźć się w życiu, głównie chodzi o pracę zawodową. Nie potrafię zrozumieć sensu tego doświadczenia, w gruncie rzeczy wielkiej porażki. Nie wiem jak zmienić swój los. Czytam Biblię, myślę o Bogu i wierze. Przestałem już się modlić o powodzenie moich spraw, skoro to i tak nie pomaga... Może mam za dużo wad i grzechów?

 Re: Dlaczego Bóg mi nie pomoga?
Autor: Kasia (---.play-internet.pl)
Data:   2017-10-03 23:08

Może idź na zaoczne studia w kierunku, który jest poszukiwany na rynku pracy? A może na takie które dadzą ci radość. Możesz zmienić swoj los w sposób naprawdę normalny i nie-nadnaturalny.

 Re: Dlaczego Bóg mi nie pomoga?
Autor: xxx (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2017-10-04 00:27

O, masz temat do modlitwy o uzdrowienie wewnętrzne.
Może do modlitwy wstawienniczej.

 Re: Dlaczego Bóg mi nie pomoga?
Autor: Franciszka (---.146.3.240.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2017-10-04 12:16

Na pytanie tytułowe: "Pracuj tak, jakby wszystko zależało od ciebie ale ufaj tak, jakby wszystko zależało od Boga" (św. Augustyn). Człowiek jest stworzony przez Pana Boga, aby działał i modlił się. Co do samej modlitwy, to - jeśli już jestem przy cytatach z dzieł św. Augustyna - proponuję do rozważenia: "Nasze pragnienia zawsze się modlą, choćby wargi milczały". Mamy piękne przesłanie od Jezusa, które zapisała w "Dzienniczku" św. siostra Faustyna Kowalska, modlitwę zawierzenia: Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Istotą zawierzenia Jezusowi jest krótki akt: Jezu, ufam Tobie.
Mogą być ci pomocne rekolekcje lub sesja weekendowa na temat poznania samego siebie. Polecam gorąco sesję, która powtarzana jest cyklicznie w Europejskim Centrum Komunikacji i Kultury w Warszawie-Falenicy. Ostatnio odbyła się we wrześniu, ale na pewno będzie też w przyszłym roku, tylko jeszcze nie widzę terminu: http://www.eccc.pl/programy-i-zapisy/psychologia-i-rozwoj/poznaj-siebie/poznaj-siebie-cz-1

 Re: Dlaczego Bóg mi nie pomoga?
Autor: Estera (31.25.249.---)
Data:   2017-10-04 12:21

Nie wiem, jakie studia skończyłeś, ale jeśli to np. pedagogika czy ochrona środowiska, to sytuacja mnie nie dziwi. Żadne studia zresztą, poza medycyną, nie dają gwarancji pracy.
Odpowiedz sobie na pytania: co zrobiłeś w tym czasie w celu podniesienia kwalifikacji? Jakie umiejętności zdobyłeś, czy skończyłeś jakieś studia podyplomowe, kursy, nauczyłeś się czegoś, np. dobrej obsługi programów komputerowych? Kiedy ostatnio przeredagowałeś CV? Czy myślałeś o zmianie miejsca zamieszkania? Jak u Ciebie z tzw. umiejętnościami miękkimi, czyli np. pracą w grupie? Czy kontaktowałeś się z doradcą zawodowym? Czy nie jest tak, że przez samo skończenie studiów wymagasz pracy na dobrym poziomie?
Bóg pomoże, kiedy Ty będziesz działać.

 Re: Dlaczego Bóg mi nie pomoga?
Autor: TakaJedna (---.dynamic.kabel-deutschland.de)
Data:   2017-10-04 12:45

Moge sie tylko podpisac pod tym co napisala Estera. Mam znajomego ktory studiach magisterskich znajac dwa jezyki obce pracuje jako portier na nocną zmiane. W godzinach wolnych od pracy uczy sie programowania. Chcialby kiedys zostac programista. Nie narzeka na swoj los tylko aktywnie dziala i mysli o tym jak polepszyc swoja sytuacje. Niestety sama wiara w Boga jak i same studia niczego Ci nie zagwarantuja. Ciezka praca owszem.

 Re: Dlaczego Bóg mi nie pomoga?
Autor: renia (---.cust.netmar.net.pl)
Data:   2017-10-05 22:45

Jakbym czytała o sobie. Pomyśl o tym, że to dzięki Bogu zyjesz, oddchasz, codziennie wstajesz. Dzieki Bogu nad nasza planetą świeci jeszcze słońce. Niestety życie bywa ciężkie ponieważ jak wiesz po grzechu pierworodnym zostalismy wygnani z tzw "raju". Oszpeceni przez zło i grzech. Chyba prawie w każdym spekcie życie. Ale Bóg zostawił nam coś więcej niż moga dać pieniądze, zaszczyty, praca. Zostawił nam siebie, swoją miłośc, nadzieje na lepsze życie tutaj na ziemi i życie wieczne. Nie oznacza to, że masz siedzieć z założonymi rękami. Wręcz przeciwnie nadzieja ta powinna cię ozywiać do działania i aktywności. Słuchaj papieża Franciszka, jego kazania bardzo mi pomagają. Ostatnio chyba mówił właśnie o nadzie, o tym, ze każdy z nas popełnia błędy, ale Bóg mówi do Ciebie- nie ustawaj, nawet jeśli popełnisz kolejny błąd podnieś się: Zobacz tutaj kazania papieża Franciszka: www.facebook.com/papiezfranciszek/

 Re: Dlaczego Bóg mi nie pomoga?
Autor: Tadeusz (---.play-internet.pl)
Data:   2017-10-13 10:53

Bardzo skuteczna jest nowenna pompejańska, np.
https://www.google.pl/search?q=nowenna+pompeja%C5%84ska+youtube&oq=nowenna+po&gs_l=psy-ab.1.1.0i131k1l3j0l7.160422.162729.0.165303.10.10.0.0.0.0.174.1461.0j10.10.0....0...1.1.64.psy-ab..0.10.1459...35i39k1j0i67k1.0.p5YIe9SeV9A

Wymaga jednak cierpliwości i wytrwałości, ale jest wiele śwaidectw o jej skuteczności.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: