logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Odmówienie różańca w rodzinie jako warunek odpustu
Autor: G_JP (195.248.254.---)
Data:   2017-10-07 21:34

"Odmówienie w całości (i bez przerwy) przynajmniej jednej części różańca (pięciu dziesiątek) w kościele, kaplicy publicznej, w rodzinie, wspólnocie zakonnej czy pobożnym stowarzyszeniu, połączone z rozmyślaniem nad rozważanymi tajemnicami (odmówienie poza tymi miejscami lub wspólnotami - odpust cząstkowy)".
Źródło: http://brewiarz.pl/czytelnia/odpusty.php3

Jak należy w tym przypadku rozumieć "Odmówienie (...) różańca (...) w rodzinie"?
Załóżmy, że jest dom, w którym mieszkają spokrewnione ze sobą osoby. Czy dla uzyskania odpustu muszą wszystkie zdolne do tego osoby odmówić różaniec, czy wystarczy, że odmówią osoby zainteresowane odpustem, lub nawet jedna osoba? Pytam, bo mój mąż wybiera inne modlitwy niż różaniec, a jeśli już, to raczej tylko cząstkę. Myślę, że jedno z dzieci byłoby w stanie odmówić całą część.

 Re: Odmówienie różańca w rodzinie jako warunek odpustu
Autor: xxx (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2017-10-08 18:16

Myślę, że przynajmniej dwóch: 'Gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich' Mt 18,20

Jedna osoba nie czyni wspólnoty.

 Re: Odmówienie różańca w rodzinie jako warunek odpustu
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2018-04-11 01:35

xxx,
Masz rację. Zgadzam się, że przynajmniej dwie osoby muszą odmawiać (czyli obie powinny modlić się na głos). Mogą np. przemiennie modlić się, tak jak często odmawia się różaniec w grupie ludzi.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: