logo
Środa, 13 grudnia 2017
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony
 
 
 Stworzenie a ewolucja
Autor: Anna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-10-10 16:09

Pytanie ateisty:
Jeśli Bóg stworzył człowieka, to skąd człowiek ma ząb mądrości, wyrostek robaczkowy czy kość ogonową, lub ogon na wczesnym etapie życia płodowego? Są to pozostałości po jego przodkach, ale ewolucja sprawiła że już dziś nie są potrzebne człowiekowi. Co odpowiedzieć?

---
Zapraszam do lektury: (klik).

z-ca moderatora

 Re: Stworzenie a ewolucja
Autor: antonima (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-10-10 19:27

Dlaczego ewolucja i stworzenie miałyby się wykluczać? Przecież nikt nie traktuje opisu Stworzenia w Księdze Rodzaju dosłownie, to alegoria powstawania Ziemi i życia na niej. Chyba jak najbardziej leży w mocy Boga powolne przekształcanie i stwarzanie nowych gatunków istot żywych, w tym od pewnego momentu tych, które można już nazwać człowiekiem. Wyrostek robaczkowy czy kość ogonowa to nie błędy Boga, tylko pozostałości po narządach, które najwyraźniej kiedyś były ludziom potrzebne ze względu na stopień i rozwoju i ówczesny tryb życia. Teraz już nie są, ale zanikają powoli - Bóg nie pstryknął palcami i nie pozbawił ich ludzi ot, tak, podobnie jak nie pstryka palcami i nie sprawia, że ktoś staje się dobry, zły, nawrócony, zakochany itd. I tyle.

 Re: Stworzenie a ewolucja
Autor: A2 (---.icpnet.pl)
Data:   2017-10-10 23:19

Bez przesady. Co ma ząb mądrości, wyrostek robaczkowy, czy kość do Pana Boga? Przecież Bóg mógł stworzyć człowieka także przez ewolucję - ewolucja też skądś musiała się wziąć.

 Re: Stworzenie a ewolucja
Autor: Tarakin (---.dynamic-ra-09.vectranet.pl)
Data:   2017-10-11 05:10

Hmmm... wystarczy żeby ateista wyslilil sie na choc trochę rozumu a wtedy zrozumie że żadna z teorii ewolucji nie stoi w sprzeczności w stwórczym dziele Pana Boga

 Re: Stworzenie a ewolucja
Autor: Franciszka (---.146.107.200.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2017-10-12 11:08

Książka "Kościół a ewolucja" o. Michała Chaberka OP wyd. Fronda, 2012 to obowiązkowa lektura dla badaczy sporu o ewolucję. Jest dostępna on-line. Polecam materiały na stronie o. Chaberka: http://mchaberek.com/publikacje/

 Re: Stworzenie a ewolucja
Autor: Tadeusz (---.play-internet.pl)
Data:   2017-10-13 11:04

Fragment wywiadu, jakiego prefekt watykańskiej Kongregacji Wiary kard. Joseph Ratzinger, obecny papież emeryt Benedykt XVI, udzielił katolickiemu dziennikowi Die Tagespost z Würzburga kilka tygodni przed oficjalnymi obchodami srebrnego jubileuszu pontyfikatu Jana Pawła II (koniec 2003 r.). Źródło: Korespondent.pl.
"Kardynał Joseph Ratzinger był, w ostatnich dekadach, wymownym i aktywnym zwolennikiem przywrócenia właściwej roli doktrynie stwarzania. Człowiek jest stworzeniem, istotą zależną, zamieszkującą Wszechświat, który jest w znacznej mierze przygodny, akcydentalny. Mimo to doktryna o stworzeniu praktycznie znikła z katechezy, kazań, a nawet z teologii. Ratzinger utrzymuje, że jak długo katolicy nie przywrócą teologicznego sensu cudowi stworzenia, tak długo podlegać będą wpływowi toksycznego wirusa unoszącej się wokół nas kultury radykalnego laicyzmu. Warto posłuchać wykładu ks. prof. Tadeusz Guza:
(klik)

Pozdrawiam

 Re: Stworzenie a ewolucja
Autor: Dorota (---.rev.kpsi.pl)
Data:   2017-10-23 11:39

A ja zapytałabym dlaczego kość ogonowa, czy ząb mądrości miałyby być argumentem przeciwko istnieniu Boga? Nigdy nie słyszałam nic bardziej bezsensownego. Poproś go (ateistę) o uzasadnienia tej zabawnej argumentacji.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: