logo
Wtorek, 23 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy przyjęłam Komunię świętokradzko?
Autor: Urszula (---.centertel.pl)
Data:   2017-10-30 12:34

Mam problem dotyczący Komumii. Przez cały miesiąc przystępowalam do Komunii. Teraz byłam u spowiedzi. Jeszcze przed nią naszły mnie watpliwości czy nie przystapilam do Komunii świętokradzko. Nie mogłam jednak przypomnieć sobie żadnych takich chyba ciężkich grzechów. Przystapiłam do spowiedzi, jednak mam ogromne wyrzuty sumienia. Czy mogą one znaczyć ze rzeczywiście przyjęłam Komunię świętokradzko? Proszę o pomoc.

 Re: Czy przyjęłam Komunię świętokradzko?
Autor: Krystian (---.proflink.pl)
Data:   2017-11-01 12:39

Według mnie to kuszenie szatana. Skoro nie umiałaś sobie przypomnieć grzechów ciężkich to w czym problem? Skoro pytasz to świadczy tylko o tym, że był to grzech lekki lub w ogóle nie było grzechu. Ponieważ nie potrafisz określić wagi materii czyli nie było zapewne 100% zaangażowania w zło. Kto pyta nie bładzi, tylko trzeba pytać w konfesjonale. Z Bogiem :).

 Re: Czy przyjęłam Komunię świętokradzko?
Autor: Julia (---.dynamic-zab-01.vectranet.pl)
Data:   2017-11-03 22:46

Jeżeli faktycznie masz wyrzuty sumienia to możesz iść np. W niedzielę do konfesjonału i powiedzieć spowiednikowi, że masz wątpliwości. Moim zdaniem nie ma sensu się przejmować skoro nie potrafisz sobie przypomnieć żadnego grzechu ciężkiego.

 Re: Czy przyjęłam Komunię świętokradzko?
Autor: Franciszka (---.146.145.12.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2017-11-04 11:36

Piszesz, że masz ogromne wyrzuty sumienia. Jeśli tak jest, to sumienie coś ci "wyrzuca". To ty powinnaś zastanowić się nad tym, co to jest. Na forum tego nie rozstrzygniemy, bo nie mamy wglądu do twojego wnętrza. Pomódl się, aby Pan Jezus ci pomógł poznać, co zraniło twoje serce i teraz tak bardzo boli. Zrób sobie porządny rachunek sumienia. Przypomnij sobie, co to jest grzech:
1. Co to jest grzech?
Grzech jest to świadome i dobrowolne przekroczenie przykazań Bożych lub kościelnych.
2. Co to jest grzech ciężki, czyli śmiertelny?
Grzech ciężki, czyli śmiertelny jest to zupełnie świadome i dobrowolne przekroczenie przykazań Bożych lub kościelnych w rzeczy ważnej.
Źródło: Mały Katechizm.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: