logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak ewangelizujecie?
Autor: Mariusz (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-11-21 05:18

Cześć, chciałem o coś spytać. Oglądałem trochę filmików zachęcających do otwartej ewangelizacji, np na ulicach. Ogólnie zastanowiłem się nad sensem słów z Ewangelii "Idźcie i głoście". Jak Wy je realizujecie? Ja odczuwam ogromny strach przed ludźmi. Wszyscy prawie dookoła mnie nie wierzą, odrzucają to, za bardzo nie wiedzą o wierze. Nie wyobrażam sobie totalnie siebie na ulicy głoszącego Chrystusa, chyba by mnie sparaliżowało :( Albo jestem takim tchórzem, albo naprawdę to jest ponad moje siły. Co o tym myślicie?

 Re: Jak ewangelizujecie?
Autor: Hanna (150.254.99.---)
Data:   2017-11-21 13:59

Iść i głosić można zupełnie inaczej. Wcale nie na ulicach. Równie ważne, a i zaryzykuję: ważniejsze, jest ciche świadectwo codziennej wierności Panu Bogu, życia dla dobra innych itp.

 Re: Jak ewangelizujecie?
Autor: Tionne (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2017-11-21 14:42

Nie musisz odrazu wychodzic na ulice :) chociaz mozesz prosic Ducha Swiętego aby obdarował cię taki darem. Bo ludzie z tych filmikow to na pewno tak sami z siebie nie wyszliby, to siła od Boga. Modl się w cichosci, dawaj przyklad swoim zwyczajnym zyciem, zyj wg dekalogu i przykazania Miłości. Po prostu tak jak czujesz i wiesz na ile w danym momencie cię stac. Bóg nie chce aby ktos robil cos na siłe, ale w wolności i pokoju. Bo wtedy przyniesie to myslę, dobre owoce.

 Re: Jak ewangelizujecie?
Autor: wyszywaczekwredny (---.net.pulawy.pl)
Data:   2017-11-21 15:46

Ja tam _nie_ ewangelizuję. A ewangelizujących na ulicy z daleka omijam.

 Re: Jak ewangelizujecie?
Autor: A2 (---.icpnet.pl)
Data:   2017-11-21 17:19

Trzeba być wierny Duchowi Świętemu, Jemu dać działać. Dlatego dołącz do jakiejś wspólnoty - chodzi o formację, o zasłuchanie w Ducha. I, jeśli ta wspólnota będzie ewangelizować, to zobaczysz, jak to robią, i czy skutecznie.
A jeśli chodzi "jak zacząć?" - to zawsze tak samo, czyli od siebie.

 Re: Jak ewangelizujecie?
Autor: Martha78 (185.107.143.---)
Data:   2017-11-23 10:12

Zdecydowanie bardziej przekonuje mnie (podkreślam to mnie) tzw. świadectwo życia niż wykrzykiwanie na ulicach. To ostatnie kojarzy mi się bardziej z nachalnymi odłamami odłamów wspólnot protestanckich.

 Re: Jak ewangelizujecie?
Autor: Franciszka (---.146.32.139.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2017-11-23 11:50

Nie wiem, jakie filmiki oglądałeś ani kto je nagrywał i publikował. Widzę na ulicach swojego miasta Świadków Jehowy, którzy stoją przy swoich banerach reklamowych. Nie zauważyłam zainteresowania przechodniów. Pewnie jest jakieś zainteresowanie, skoro stoją. Nie o to chodzi, żeby spontanicznie wychodzić na ulice.
"Wszyscy prawie dookoła mnie nie wierzą, odrzucają to, za bardzo nie wiedzą o wierze" - Określiłeś swoje "pole działania". Każdy spotyka się na codzień z takimi ludźmi. Na pewno nie tylko na ulicy ich znajdujesz, ale wszędzie "dookoła ciebie". Chodzi o to, aby Duch Święty mógł działać przez ciebie i każdego ochrzczonego w każdym miejscu i o każdej porze. Wszyscy jesteśmy świątynią Ducha Świętego na mocy chrztu świętego. "Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża. Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha". (J3, 8)
Pozwól Duchowi Świętemu prowadzić się. Otwieraj się na Jego działanie. Módl się o Jego dary. Jednak najpierw pomódl się do Matki Najświętszej Niepokalanej, bo Ona najlepiej wie, jak zapraszać Ducha Świętego do swojego życia. Apostołowie modlili się w Wieczerniku. Tradycja mówi, że była tam z nimi Matka Jezusa. Po tej modlitwie otrzymali dar Ducha Świętego. Dopiero wtedy wyszli na ulice i nauczali o Jezusie, czyli ewangelizowali.
Najważniejsze porady zostały już podane przez moim przedmówców. Pierwsza zasada to napełnianie swojego serca Duchem Świętym przez modlitwę, przystępowanie do sakramentu pokuty i pojednania oraz do Komunii Świętej. Ważne jest, żeby mieć wspólnotę religijną, grupę ludzi, do której się należy. Świeccy wierni ewangelizują przede wszystkim swoim postępowaniem. Natomiast kapłani są powołani do kaznodziejstwa, czyli do głoszenia słowem. Jednak oni też nie robią tego spontanicznie, ale zaczynają wygłaszać kazania dopiero po kilku latach studiów w seminarium duchownym. Nikt nie robi tego spontanicznie. Trzeba być do tego przygotowanym merytorycznie i praktycznie.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: