logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy po spowiedzi pozbędę się wyrzutów?
Autor: Marek (---.matcom.com.pl)
Data:   2017-12-11 17:18

Dzień dobry wszystkim,
Od zawsze wydawało mi się, że jestem w miarę blisko Pana. Jednak dopiero w tym roku zacząłem się na poważnie nawracać, a przede wszystkim nawracać swoje czyny. W moim życiu bardzo często jest obecne jednak kłamstwo, które skutecznie oddala mnie od Boga. Szczególnie w ostatnim czasie mam ogromne wyrzuty z powodu tych wszystkich kłamstw. Nie wiem czy kiedykolwiek tak naprawdę przeżyłem prawdziwą spowiedź świętą i stąd też moje pytanie, może i głupie, choć dla mnie istotne: czy pozbędę się w końcu wyrzutów, kiedy wyznam na spowiedzi, że w moim życiu często przemawia kłamstwo? Czy powinienem przygotowywać się do spowiedzi generalnej? Chcę wrócić w pełni szczerze na ścieżkę Pana i pozbyć się tego, czym Go ranię...

 Re: Czy po spowiedzi pozbędę się wyrzutów?
Autor: Kitty (---.play-internet.pl)
Data:   2017-12-11 17:32

Znaczy, co? Na spowiedzi też kłamiesz?

 Re: Czy po spowiedzi pozbędę się wyrzutów?
Autor: 3393 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-12-11 20:06

Myślę, że pozbędziesz się wyrzutów jak przestaniesz kłamać i odkręcisz chociaż ich część.
Co do spowiedzi to wydaje mi się, że powinieneś powiedzieć, że na poprzednich spowiedziach opuszczałeś grzech kłamstwa. Jeśli tego nie zrobisz to w zasadzie po co się męczyć? Po co stać w kolejce, wstydzić się przed księdzem jak spowiedź i tak będzie nieważna?

 Re: Czy po spowiedzi pozbędę się wyrzutów?
Autor: Franciszka (---.146.99.239.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2017-12-11 22:51

"Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia". (Rz 10, 9-10)

Nie przekonasz się, jak będzie, jeśli nie przystąpisz do sakramentu pokuty. Przyznaj się szczerze, że kłamałeś. Nie musi to być spowiedź generalna, ale jeśli podczas poprzednich spowiedzi zataiłeś świadomie ten grzech, to teraz o tym powiedz.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: