logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak wyglądają spotkania na wspólnocie?
Autor: Joanna (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-12-17 08:40

Szczęść Boże.

Od dłuższego czasu coś ciągnie mnie, by dołączyć do wspólnoty religijnej. Jednakże mój strach przed nieznanym ze mną wygrywa i za każdym razem sobie odpuszczam. Często boję się przebywać wśród nowych ludzi, ale chciałabym się zmienić i otworzyć swoje serce. Czy ktoś z Was mógłby mi przybliżyć jak mniej więcej wyglądają spotkania w takich grupach? Jakiego typu spotkanie byłoby najlepsze dla kogoś, kto idzie na taką wspólnotę po raz pierwszy?
Wiem, że początki są najtrudniejsze, ale nie mogę się przełamać...

 Re: Jak wyglądają spotkania na wspólnocie?
Autor: MM (---.play-internet.pl)
Data:   2017-12-17 13:37

Odbywają się bardzo różnie, zależy od ustaleń wewnątrz wspólnoty. Od tego czy wspólnota jest częścią większej struktury czy jest małą wspólnotą parafialną. Jest modlitwa, czasem ksiądz naucza, czasem jest rozmowa i wymiana doświadczeń, może być wspólna msza, spotkanie wigilijne, pomoc w kościele oraz wypełnianie celów, dla których wspólnota powstała (na przykład ewangelizacja, odmawianie różańca, niesienie pomocy).
Przy dołączaniu do wspólnoty ważna jest pokora. Potrzebna by umieć dołączyć do panujących we wspólnocie zasad oraz nawiązywać relacje z ludźmi, którzy są tacy jak my - mają swoje wady i zalety i są grzeszni.

 Re: Jak wyglądają spotkania na wspólnocie?
Autor: Lola (---.pool85-51-159.dynamic.orange.es)
Data:   2017-12-17 22:40

Najczęściej jest wspaniale. Ludzie dobrze się czują w swoim towarzystwie. Jeśli tak nie jest to po prostu nie przychodzą. Jak wyprowadziłam sie za granice to jedną z pierwszych rzeczy było dołączenie do wspólnoty. Poznałam mnóstwo ciekawych ludzi. Polecam. Nie bój się. Jak Ci się nie spodoba, to drugi raz nie pójdziesz.

 Re: Jak wyglądają spotkania na wspólnocie?
Autor: Anna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-12-17 23:30

Szczęść Boże,
Myślę, że nie można jednoznacznie powiedzieć jakiego typu wspólnotę wybrać idąc po raz pierwszy na wspólnotowe spotkanie. Spotkania we wszystkich grupach wyglądają bardzo podobnie, choć wiele zależy od prowadzących daną grupę. Trzeba się zorientować jaka grupa wiekowa Ci odpowiada. Mając lat np. 40 raczej nie będziesz chodzić na oazę młodzieży. Musisz też wiedzieć czy np. chciałabyś poszerzać wiedzę z zakresu Pisma Świętego, czy pomagać np. biednym rodzinom
(Caritas) Czy np. interesuje Cię modlitwa za innych(Odnowa w Duchu Świętym?)
Czy np. bliski jest Ci jakiś Święty np Ojciec Pio, czy może masz inne możliwości? W zależności od tego jakie grupy parafialne funkcjonują w Twojej parafii?
Trochę inaczej wygląda praca w Caritas (fizyczna pomoc, rozdział darów dla biednych itp.) A trochę inaczej w grupach modlitewnych, gdzie podstawą jest bliższe zapoznanie się np. z danymi świętymi historie ich życia, charyzmatów, oraz modlitwa. Czasem np. na kręgach Biblijnych poznajesz bliżej PISMO Św., jego zgodną z Urzędem Nauczycielskim Kościoła interpretację. Rozmowy na temat Przykazań Bożych, w szerszym zakresie niż na przygotowaniu do i Komunii Św. poszerzasz swoją wiedzę na temat np. Mszy Św. Podstawą jest zawsze modlitwa wspólna we wszystkich grupach. To w dużym skrócie tyle. Zyczę dobrego wyboru i owocnej pracy w wybranym obszarze. Pozdrawiam.

 Re: Jak wyglądają spotkania na wspólnocie?
Autor: A2 (109.173.154.---)
Data:   2017-12-17 23:31

Jest strasznie, katują się co chwilę, zero litości, sam nie wiem co jeszcze.
A tak szczerze - na co jeszcze czekasz, po prostu idź. Jest normalnie, i skoro Cię ciągnie, to oznacza, że będziesz tego potrzebowała - Ty i Kościół. Napisz jakie miasto, może ktoś coś podpowie. Ale tak czy inaczej - po prostu idź na spotkanie.

 Re: Jak wyglądają spotkania na wspólnocie?
Autor: opq (---.dynamic-ra-12.vectranet.pl)
Data:   2017-12-18 16:53

Jak wygląda spotkanie modlitewne wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym - chociaż każde jest trochę inne - można zobaczyć podczas transmisji online ze spotkań modlitewnych wspólnoty "Mocni w Duchu" z Łodzi w poniedziałki o godz. 19.
Dzisiaj 18 grudnia o godz. 19 na youtube kanał: Mocni w Duchu - Jezuici TV
https://www.youtube.com/watch?v=ZVX96aHa36A
lub można zobaczyć filmy z poprzednich spotkań.

Pozdrawiam

 Re: Jak wyglądają spotkania na wspólnocie?
Autor: koba (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2017-12-19 08:52

Nie mam dobrych wspomnień. Było wspaniale, kiedy byłam "na chodzie". Kiedy długo leżałam w szpitalu, wszyscy zapomnieli, że istnieję.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: