logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak pomóc osobie planującej samobójstwo?
Autor: Julia (---.dynamic-zab-01.vectranet.pl)
Data:   2017-12-25 16:00

W internecie poznałam osobę, która niedawno straciła bardzo ważnego dla siebie człowieka. Ona chce popełnić samobójstwo, ma już ustaloną datę. W jaki sposób mogę jej pomóc? Będę się codziennie za nią modlić różańcem, ale co jeszczę mogę zrobić. Ona uważa, że z jej sytuacji już nie ma wyjścia, a ja bardzo się o tę osobę martwię, proszę was również o modlitwę za nią, mam nadzieję, że to pomoże

 Re: Jak pomóc osobie planującej samobójstwo?
Autor: Staszek (31.42.28.---)
Data:   2017-12-25 17:47

Pomóc przez internet - prawie niewykonalne. Potrzebny kontakt osobisty i psychiatra, mądra rozmowa specjalisty i odpowiednie leki, a potem długie "wyprowadzanie" do realiów życia.

 Re: Jak pomóc osobie planującej samobójstwo?
Autor: Kitty (---.play-internet.pl)
Data:   2017-12-25 21:06

Namówić na wizytę u psychiatry, uprzedzić jej rodzinę/znajomych/kogokolwiek na miejscu, kto będzie mógł pomóc. Wirtualnie niewiele możesz.
Masz jakiekolwiek namiary na tę osobę? Jesteś w stanie dotrzeć do kogoś z otoczenia?

 Re: Jak pomóc osobie planującej samobójstwo?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2017-12-25 22:13

Julio,

Niedoszły samobójca który ustała sam sobie datę samobójstwa jest albo 'efekciarzem", tzn. tylko informuje o zamiarze - zwykle osoby obce, albo rzeczywiście osobą w głębokiej depresji.

Czy ktoś z rodziny, lub bliskich osób wie o "planowanym" samobójstwie? Jeżeli nie, to należy natychmiast poinformować.
Poza tym ktoś powinien być przy niej; rozmawiać, pocieszać i wskazać inne dobre rozwiązania, powstrzymać choćby werbalnie od tego niecnego zamiaru.

Tak czy siak, potrzebny jest w tej sprawie psycholog lub psychiatra.

Modlitwa jest bardzo ważna ale trzeba także zacząć szybko działać.

 Re: Jak pomóc osobie planującej samobójstwo?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-12-26 03:26

Julio, nie wiem na ile policja ma obowiązek angażowania się w tego typu zgłoszenia ale możesz zrobić wydruk @ z informacją o planowanym samobójstwie tej osoby i zgłosić na policję. Policja ma możliwość ustalenia nadawcy na podstawie adresu IP i podjęcie ewentualnej interwencji.
Może warto to zrobić z nadzieją, że ktoś pomoże w realu.

 Re: Jak pomóc osobie planującej samobójstwo?
Autor: Anna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-12-26 08:37

Koniecznie zdobądz od tej osoby adres, numer telefonu. Nie bez przypadek się spotkaliście na internecie. Znany mi młody chłopak 24 letni, rok temu przed świętami odebrał sobie życie. Przedtem dawał głośne sygnały że potrzebuje POMOCY. Osoba która Ci to napisała, musi mieć pomoc od lekarza, ale przede wszystkim od ks. egzorcysty. Poproś Jezusa żeby tym się zajął. Ty będziesz narzędziem w Jego dłoniach. Nie ustawaj w modlitwach.

 Re: Jak pomóc osobie planującej samobójstwo?
Autor: Julia (---.dynamic-zab-01.vectranet.pl)
Data:   2017-12-26 23:06

Ta osoba planuje samobójstwo z jeszcze jedną osobą. Jestem niemal pewna, że nie poda mi adresu ani numeru telefonu. Jestem bardzo młoda, kiedyś już spotkałam taką osobę w internecie i poszłam z tym na policję, a policja spisała dane tej osoby (login) i kazała przyjść z rodzicami. Nie znam nikogo z otoczenia tej osoby, a o jej planowanym samobójstwie wie jedynie osoba, która chce zrobić to z nią oraz osoby śledzące jej profil. Ona uważa, że nie ma już wyjścia z tej sytuacji i, że nie chce się jej żyć bez tej osoby. Samobójstwo planuje na za kilka miesięcy.

 Re: Jak pomóc osobie planującej samobójstwo?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2017-12-27 15:08

Piszesz o jakimś profilu — być może na jakiejś stronie społecznościowej (?). Wydaje mi się, że takie strony powinny mieć ustalone zasady postępowania w sytuacji zagrożenia samobójstwem. Dla przykładu Facebook ma coś takiego: https://www.facebook.com/help/216817991675637

Postaraj się skontaktować z administratorem strony, na której znajduje się profil i przekaż tam adres internetowy z wpisem o planowanym samobójstwie. Warto też nagrać obecny wpis (zrobić zrzutę strony) i przekazać taki materiał o odpowiednich służb (policja, telefon zaufania, administrator strony).

 Re: Jak pomóc osobie planującej samobójstwo?
Autor: Julia (---.dynamic-zab-01.vectranet.pl)
Data:   2017-12-27 18:30

Chyba, że ktoś wie jak indywidualnie napisać do administratorów instagrama (to chyba najbardziej by pomogło)

 Re: Jak pomóc osobie planującej samobójstwo?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2017-12-27 20:57

Wydaje mi się, że w tej sytuacji trzeba udać się na policję i zgłosić zagrożenie życia. Policja dalej powinna się kontaktować z administracją Instagram. Wnioskuję to na podstawie:
"Sytuacje wymagające szybkiej reakcji
W sprawach wiążących się z bezpośrednią możliwością wyrządzenia krzywdy dziecku lub bezpośrednim zagrożeniem śmiercią bądź poważnym uszkodzeniem ciała jakiejkolwiek osoby i wymagających niezwłocznego udostępnienia informacji funkcjonariusze organów ścigania mogą przesyłać wnioski za pośrednictwem internetowego systemu obsługi wniosków od organów ścigania, dostępnego pod adresem facebook.com/records.
Ważna informacja: wiadomości wysłane na ten adres przez osoby niebędące funkcjonariuszami organów ścigania nie będą analizowane i nie udzielimy na nie odpowiedzi. Osoby, które uzyskają informację o sytuacji bezpośredniego zagrożenia, powinny natychmiast skontaktować się z organami ścigania."

ze str. : https://www.facebook.com/help/instagram/494561080557017/?helpref=hc_fnav&bc[0]=Pomoc%20dotycz%C4%85ca%20Instagramu&bc[1]=Centrum%20prywatno%C5%9Bci%20i%20bezpiecze%C5%84stwa

Być może na Instagram też można zgłosić dany wpis wskazujący na chęć podjęcia próby samobójczej. Przy danym wpisie (pod lub nad) powinny być jakieś opcje przesłania informacji do administracji, ale nie jestem pewna.

 Re: Jak pomóc osobie planującej samobójstwo?
Autor: Barbara (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-12-28 11:17

Czy jest to osoba wierząca? Jeśli tak to masz argument: samobójstwo spowoduje, że nigdy nie spotka się z osobą, która wcześniej zmarła. Na wieki trafi do piekła. Ona jest w żałobie i jej spojrzenie, zdolność myślenia są ograniczone. Może to nią wstrząśnie i zrezygnuje z tego kroku. Jeśli wiesz,że to nie pomoże to powyżej masz rady, z których warto skorzystać. Wszystkiego dobrego

 Re: Jak pomóc osobie planującej samobójstwo?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2017-12-28 15:27

"Jeśli tak to masz argument: samobójstwo spowoduje, że nigdy nie spotka się z osobą, która wcześniej zmarła. Na wieki trafi do piekła."
Skąd wiesz?
Ryzykowny to argument. Nie byłabym taka pewna, że samobójca zawsze trafia do piekła (Kościół tak nie naucza) i nie miałabym ani tupetu, ani odwagi, ani prawa komukolwiek tego mówić ze stuprocentową pewnością.
Ostrożnie ze straszeniem. Zwłaszcza surowością Pana Boga, wyrokami piekielnymi itp.
Nie należy używać nie do końca pewnych i prawdziwych argumentów. Jeśli zostaną odkryte, tracimy wszelką wiarygodność.

 Re: Jak pomóc osobie planującej samobójstwo?
Autor: Tionne (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2017-12-28 16:13

Podeslij jej msze o uzdrowienie np.
https://www.youtube.com/watch?v=8wVuUruQ-1o
Moze niech idzie na taką msze w swojej okolicy - choc kazda ma taka samą wartosc - ale te są z posługa księzy ze szczegolnymi charyzmatami o uzdrowienie itp.

 Re: Jak pomóc osobie planującej samobójstwo?
Autor: Stanisław (---.play-internet.pl)
Data:   2018-01-04 19:23

Szczęść Boże,

Przepraszam, że wchodzę na ten "wątek"' chociaż i mnie ciężko jest żyć (mam 68 lat i "stany lękowe" od ponad 30 lat - pracowałem w 17 zakładach pracy).
Ostatnio na e-booku trafiłem na książkę "W pogoni za sensem życia"; zainteresował mnie rozdział o modlitwach dziękczynno-błagalnych; a w ślad za tym próbowałem znaleźć ich teksty w internecie.
Niestety są strony tylko "do odczytu" (chyba słusznie!?), a co mają zrobić "leniwcy", którzy chcą je kupić lub wydrukować...

Serdecznie pozdrawiam
Stanisław

-------

Chcący kupić książkę mogą ją... kupić: (klik).
moderator

 Re: Jak pomóc osobie planującej samobójstwo?
Autor: Quinque (---.opera-mini.net)
Data:   2018-01-05 16:33

Powiem Ci tak. Jeżeli ta osoba o której piszesz naprawdę by chciała się zabić, nie planowała by samobójstwa na kilka miesięcy do przodu. Tylko zaraz by zrobiła co uważa za stosowne. To nie jest chęć zabicia się (żaden samobójca nie chce się zabić. Chce żyć inaczej. Samobójstwo to gest rozpaczy). To proba zwrócenia na siebie uwagi. Wiem co mówię.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: