logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Chcę się nawrócić. Od czego zacząć?
Autor: Michał (---.centertel.pl)
Data:   2018-01-03 20:08

Witam wszystkich. Bardzo chcialbym prosić o Waszą pomoc. Mianowicie chcę się nawrócić. Tylko od czego zacząć i jak to powinno wygladac. Co i jak robic?

 Re: Chcę się nawrócić. Od czego zacząć?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2018-01-03 22:24

Odpowiedź zależy od sytuacji wyjściowej. Nie wiemy nawet, czy jesteś ochrzczony... Możesz napisać ciut więcej?

 Re: Chcę się nawrócić. Od czego zacząć?
Autor: Michał (---.centertel.pl)
Data:   2018-01-04 04:54

Oczywiście. Nie jestem ochrzczony. Jednak bardzo chcę żyć z Bogiem. Pragnę zostać chrześcijaninem.

 Re: Chcę się nawrócić. Od czego zacząć?
Autor: Asja (150.254.109.---)
Data:   2018-01-04 13:40

Idź do dowolnego kościoła i poproś o rozmowe z proboszczem. Zapytaj o katechumenat dla tych co chcą się nawrócić. Dostaniesz adres i nazwisko księdza odpowiedzialnego.
Zacznij to od powiedzenia Bogu: Chcę się nawrócić. Prowadź.
Pozdrawiam Cię gorąco: Bóg jest blisko Ciebie, jesteś ważny dla Niego.

 Re: Chcę się nawrócić. Od czego zacząć?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2018-01-04 19:33

Michale,

Jeżeli jesteś z Warszawy lub okolic, to udaj się do oo. Dominikanów na Służew: (klik). Tam uzyskasz obszerne informacje z pierwszej ręki. Niejednego bowiem dorosłego ochrzcili i przyprowadzili do Pana...

 Re: Chcę się nawrócić. Od czego zacząć?
Autor: 77 (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2018-01-04 20:15

Zerknij na www.katechumenat.pl

 Re: Chcę się nawrócić. Od czego zacząć?
Autor: MM (---.play-internet.pl)
Data:   2018-01-05 08:10

Proponuję zacząć od modlitwy, szukaj np. "Pod Twoją obronę" , "Koronka do Miłosierdzia Bożego". Porozmawiaj z proboszczem, on będzie wiedział jak to wygląda i czy działa katechumenat w diecezji czy raczej indywidualne przygotowania. Kwestie przyjęcia chrztu zależą po częŝci od tego jaka jest Twoja sytuacja życiowa (np. ślub cywilny), należy więc porozmawiać indywidualnie.
Gdy już przejdziesz ewentualne wymagane przygotowania, to nastąpi przyjęcie sakramentów podczas dedykowanej mszy. Przed chrztem nie spowiadasz się. Zgodnie z Katechizmem Kościoła Katolickiego "1263 Chrzest odpuszcza wszystkie grzechy, grzech pierworodny i wszystkie grzechy osobiste".

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: