logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Od kiedy wracać do pracy po niedzieli?
Autor: xxax (---.play-internet.pl)
Data:   2018-01-14 16:36

Można by rzecz, że poza pracą i nauką praktycznie nie mam życia. Najchętniej uczyłbym się albo pracował cały czas. Kończę jednak to robić w sobotę/niedzielę równo o północy. Potem przez całą niedzielę nie mam co robić i mnie ciągnie do uczenia.

Od kiedy mogę znów wracać do pracy po niedzieli? Czy może być to północ niedziela/poniedziałek czy może aż do poniedziałkowego świtu?

 Re: Od kiedy wracać do pracy po niedzieli?
Autor: Staszek (31.42.29.---)
Data:   2018-01-14 18:07

W niedzielę tysiące osób uczy się czy studiuje i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Uważam, ze Twój tryb życia wymaga pilnej interwencji psychologa lub nawet psychiatry.
Pozdrawiam i w y l u z u j !

 Re: Od kiedy wracać do pracy po niedzieli?
Autor: M (---.centertel.pl)
Data:   2018-01-14 18:10

O 00:01 w poniedziałek możesz się już uczyć i pracować. A o 00:01 w niedzielę nie możesz.

Książki, basen, siłownia, rower, spacer, obiad, spanie, gazety, wyjscie do kawiarni, artykuły w internecie? I można tak dalej wymyślać...
Po prostu znajdź sobie zajęcie. I tyle. Pracować i uczyć się można też w niedzielę. To, że jest niedziela to nie znaczy, że masz nie robić kompletnie nic.

Św. Jan Paweł II napisał list apostolski 'O świętowaniu niedzieli': (klik).

 Re: Od kiedy wracać do pracy po niedzieli?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2018-01-14 19:05

Z Twojego pytania wyzierają rzeczy niebezpieczne. I formalizm (ile wolno, najlepiej co do minuty), i - obym się myliła - pracoholizm (to wymaga leczenia).
Problemem nie jest północ czy jej przekroczenie. Problemem i to sporym wydaje się nieistnienie czegokolwiek poza pracą i nauką.
Także fakt, że nie masz co robić w niedzielę, prezentuje się smutno. Są wątki, w których forowicze podpowiadają, jak fajnie i sensownie zagospodarować czas świętowania, czas wypoczynku, czas dla siebie, czas dla innych ludzi, czas bycia z kimś i czerpania z tego radości.
I tym bardziej nie rzucałabym się do roboty o północy z niedzieli na poniedziałek. Mam nadzieję, że będziesz słodko spał, a nie odliczał sekundy do poranka.

 Re: Od kiedy wracać do pracy po niedzieli?
Autor: MM (---.play-internet.pl)
Data:   2018-01-14 23:16

Z Pisma Świętego można się dużo nauczyć, albo z innych duchowych lektur. Akurat na niedzielę.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: