logo
Wtorek, 23 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy internetowe orędzia Pana Jezusa są prawdziwe?
Autor: Michał (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-01-29 08:01

Witam. Czy orędzia Pana Jezusa które są w internecie i ostrzeżenie są prawdziwe i uznane przez Kościół? Dzień ostateczny już blisko?

 Re: Czy internetowe orędzia Pana Jezusa są prawdziwe?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2018-01-29 12:34

Przepraszam, ale na to pytanie nie ma odpowiedzi. Nie wiadomo, o jakie orędzia chodzi. Żeby móc odpowiedzieć, trzeba znać konkret.

 Re: Czy internetowe orędzia Pana Jezusa są prawdziwe?
Autor: Eizo (---.opera-mini.net)
Data:   2018-01-29 15:11

Jeśli pytasz o ostrzeżenia, w których rzekomo Jezus mówi, że koniec świata jest blisko, to ja w nie nie wierzę. Dlaczego? "Lecz o dniu owym i godzinie nikt nie wie, nawet aniołowie niebiescy, tylko sam Ojciec" (Mt 24,36). Dalej w tym samym rozdziale jest napisane: "Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie. A to rozumiejcie: Gdyby gospodarz wiedział, o której porze nocy złodziej ma przyjść, na pewno by czuwał i nie pozwoliłby włamać się do swego domu."

Według mnie jasno z tego wynika, że o paruzji wie tylko Bóg i nikt inny (więc Jezus nie może podać terminu, bo sam nie zna). Dodatkowo nie otrzymamy ostrzeżenia w stylu "przygotuj się, bo za tydzień będzie koniec". Cały czas mamy być gotowi.

 Re: Czy internetowe orędzia Pana Jezusa są prawdziwe?
Autor: Kitty (---.play-internet.pl)
Data:   2018-01-29 17:12

Dzień ostateczny nastąpi dla mnie w dniu, w którym umrę - za chwilę, jutro, za kilka/naście/dziesiąt lat - nie wiem. Ta data zobowiązuje jednak mnie tak samo, jak Ciebie dzień Twojej śmierci. Koniec świata to ujęcie bardzo makroskopowe, ale nie ma wpływu na mnie, czy na Ciebie, ponieważ czy to umrzemy przy końcu świata, czy w innym terminie - efekt będzie dla nas taki sam. Dlatego warto raczej żyć tak, jak gdyby śmierć mogła przyjść w dowolnym momencie, byśmy w każdej chwili byli gotowi zdać przed Bogiem sprawę ze swojego ziemskiego życia.

Miałabym też dużo dystansu do internetowych objawień, serio. Jest tyle pięknych, uznanych przez Kościół, że warto skupić się na nich, zamiast kolekcjonować kolejne breaking news z internetu.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: