logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Pożegnanie 'Z Panem Bogiem'. Co to znaczy?
Autor: Michał (77.252.199.---)
Data:   2018-01-29 19:35

Co to znaczy jak ktoś do mnie coś mówi, czy pisze i na koniec mówi lub pisze w liście "Z Panem Bogiem"? Co to znaczy? Co z Panem Bogiem? Kto z Panem Bogiem? Czy to znaczy, że ta osoba, która się do mnie tak zwraca i mnie tak pozdrawia, to że "ona jest razem z Panem Bogiem" i chce mi o tym powiedzieć, że ona jest z Panem Bogiem i z Nim do mnie przychodzi? Czy, może że ona mówi do mnie, że "ty bądź z Panem Bogiem"? Albo, że: "my bądźmy z Panem Bogiem, niech Bóg będzie z nami, bądźmy z Panem Bogiem razem i rozstańmy się na do widzenia i niech Bóg będzie z nami, niech zostanie z nami"?

Bo nie rozumiem, co się za tym kryje i co chce mi ta osoba przekazać. Jaka jest tego teologiczna treść. Z Panem Bogiem co, kto, gdzie? Co to znaczy? Chciałbym to świadomie przyjmować i też mówić innym tak samo i rozumieć.

Dziękuję za wyjaśnienie.

 Re: Pożegnanie 'Z Panem Bogiem'. Co to znaczy?
Autor: Marzena (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-01-29 21:14

Michale, na forum pomocy w tym temacie: (klik).
Zostań z Panem Bogiem :)

 Re: Pożegnanie 'Z Panem Bogiem'. Co to znaczy?
Autor: Michał (77.252.199.---)
Data:   2018-01-30 17:41

Dziękuję za linka. Już rozumiem. W tym pozdrowieniu jest skrót. Już teraz wiem "co" z Panem Bogiem. W tamtym temacie co podałaś to padło w tym języku Górnego Śląska. Chodzi o to, że z Panem Bogiem zostań, z Panem Bogiem idź, i pewnie też z Panem Bogiem bądź - można by powiedzieć. Teraz już będę rozumiał jak tego użyć i cieszył się jak ktoś do mnie tak mówi, bo chodzi o: zostań, idź, bądź. Chcę by ktoś mi tak mówił i chcę innym taki akt pozdrowienia, modlitwy, mówić, bo to ważne. Nawet mi tak napisałaś i dodałaś, że: "Zostań... z Panem Bogiem". Więc chcę zostać i chcę iść i chcę być z Panem Bogiem.

Zostań, idź, bądź i Ty z Panem Bogiem.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: