logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy spowiedź gładzi przestępstwo z Rz 5,14b?
Autor: Michał (77.252.199.---)
Data:   2018-01-30 19:28

Od długiego już czasu nurtuje mnie ta kwestia, bo dotyczy tego co mnie spotkało parę lat temu.

Czy jakby ktoś kilka lat temu zgrzeszył ponownie grzechem pierworodnym, to znaczy, spożył z drzewa poznania dobra i zła, lub inaczej mówiąc zgrzeszył „przestępstwem na wzór Adama” – Rzymian 5,14b – co wydaje mi się oznacza właśnie zrobienie takiego grzechu jak Adam i Ewa, czyli spożycie z drzewa poznania dobra i zła, czyli ponowny grzech pierworodny – to czy może taki grzech zgładzić spowiedź i ta Ofiara Pana Jezusa sprzed 2000 lat? Czy musiałby być drugi Chrzest i druga Ofiara Pana Jezusa, aby taki grzech zgładzić – ale przecież wiadomo, że tych już być nie może drugi raz?

Czy grzech pierworodny może zmazać tylko Chrzest? Czy spowiedź też?

Czy spowiedź zgładzi ten grzech jeśli żałuję? Czy takie ponowne przestępstwo na wzór Adama z drzewa poznania dobra i zła może utrudnić bardzo zbawienie? Co robić - bo mam podejrzenia, że spożyłem z drzewa poznania dobra i zła, że zgrzeszyłem „przestępstwem na wzór Adama”, że jakby „po raz drugi” popełniłem grzech pierworodny. Czy spowiedź i Ofiara Pana Jezusa sprzed 2000 lat zgładzi ten grzech jeśli żałuję go i wszystko będzie dobrze i droga do świętości nie jest zamknięta?

 Re: Czy spowiedź gładzi przestępstwo z Rz 5,14b?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2018-01-30 22:58

1. Nie istnieje drugi grzech pierworodny.
2. Przestępstwem na wzór Adama jest poniekąd każdy grzech, bo każdy jest nieposłuszeństwem wobec Pana Boga.
3. Chrystus raz umarł i zmartwychwstał. Drugiej śmierci Pana Jezusa nie będzie, tak wierzy Kościół:
Rz 6, 9: "Chrystus powstawszy z martwych już więcej nie umiera"
4. Ofiara Chrystusa nie jest niedoskonała czy ograniczona, tak aby wymagała poprawek i uzupełnień. Wystarcza.
5. Chrzest jest sakramentem, którego nie powtarzamy.
6. W związku z tym nie ma ani sensu, ani potrzeby rozmyślanie o drugim chrzcie, drugiej śmierci Pana Jezusa jako szansie dla szczególnie wielkiego grzesznika.

 Re: Czy spowiedź gładzi przestępstwo z Rz 5,14b?
Autor: Natalka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-01-30 23:25

Warto zachować spokój i iść do Spowiedzi :) Dobry i Miłosierny Bóg widząc żal, skruchę, chęć poprawy wybacza wszystko. Już to uczynił na Krzyżu. Na spokojnie warto ze spowiednikiem wyjaśnić kwestię tego przewinienia. Kochający Bóg nigdy nie zamyka Drogi Świętości. Otwiera ją każdemu człowiekowi, który idzie za Jezusem. Przecież to On jest Drogą, Prawdą i Życiem :)
Pozdrawiam i życzę wszelkiego dobra na każdy czas, dobrej Spowiedzi i odzyskania pokoju w sercu :)

 Re: Czy spowiedź gładzi przestępstwo z Rz 5,14b?
Autor: Michał (---.146.99.126.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2018-01-31 15:49

Dobrze. Dziękuję za odpowiedzi.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: