logo
Wtorek, 23 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Logo laptopa źle mi się kojarzy.
Autor: Sabina Weronika (151.136.33.---)
Data:   2018-02-06 10:06

Witam wszytkich serdecznie,

Mam kolejne pytanie. Ostatnio czytałam o symbolach i znakach zakazanych dla katolików. Jakiś czas temu kupiłam laptopa. Problem jest w tym że logo tej firmy to smok, nie znalazłam nigdzie informacji żeby to był znak zakazany ale kojarzy mi się źle. Proszę o pomoc i udzielenie informacji czy jako wierzący katolik mogę posiadać ten sprzęt? Co mam robić? Laptop bardzo dużo mnie kosztował i nie uda mi się go sprzedać w podobnej cenie. Jeśli logo jest złe to może je zamaluje? to coś pomoże?

Wygląda tak:

https://cdn.wccftech.com/wp-content/uploads/2013/02/MSI-G-Series-logo.jpg
Nazwa to MSI gaming series, przedstawia smoka.

 Re: Logo laptopa źle mi się kojarzy.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2018-02-06 16:43

Nie popadajmy w przesadę. Nie ma powodu sprzedawać laptopa. Smok jest obecny w wielu kulturach (np. u nas wawelski) i z tego powodu nie omijamy Krakowa. Jest w herbach wielu miast. Prawda? Machnij ręką. Nie szukajmy dziury w całym. "Coś" gumowego dla dzieci, do zakładania na butelkę albo taki uspokajacz do buzi nazywa się "smoczek". I to też nie powinno nam przeszkadzać.
Logo na laptopie nie jest mocniejsze od Pana Boga i od czystego serca.
Zamalowywanie znaczyłoby wg mnie, ze przykładasz znaczenie i szukasz mocy w tym obrazku. On jej nie ma.

 Re: Logo laptopa źle mi się kojarzy.
Autor: Franciszka (172.56.14.---)
Data:   2018-02-12 00:34

Nie ma "znaków zakazanych" dla katolików. Jest natomiast Pierwsze Przykazanie Boże. Potępionymi przez pierwsze przykazanie grzechami przeciwko służeniu jedynemu i prawdziwemu Bogu jest: zabobon, bałwochwalstwo, wróżbiarstwo, praktyki magiczne, kuszenie Boga, świętokradztwo, symonia. Jeśli jakiś znak zaczyna cię zajmować, rozmyślasz o nim, to może być sygnałem, że trzeba zastanowić się nad swoją wiarą. Zamiast snuć skojarzenia ze znakiem, lepiej wyszukaj przy pomocy laptopa Pismo Święte albo inne teksty, które pozwolą ci rozwijać swoją wiarę, wiedzę religijną i lepiej modlić się.

 Re: Logo laptopa źle mi się kojarzy.
Autor: bvr (172.56.14.---)
Data:   2018-02-12 00:42

Podobnie jak z liczbą 666 np. na rejestracji samochodowej. Jeżeli komuś trafił się taki numer i zaczyna panikować co to będzie, no to byłby przykład manichejskiej wizji świata. Oczywiście zupełnie inna sytuacja jest, gdy ktoś specjalnie wybiera rejestrację z takim numerem, wtedy faktycznie znajdujemy się na terytorium złego.
PS. MSI to firma z Tajwanu, w tamtejszej kulturze smok (w przeciwieństwie do kultury europejskiej i bliskowschodniej, również tej starożytnej i pogańskiej) jest istotą pozytywną.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: