logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Brak pomysłu na dobre uczynki
Autor: Karol (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2018-02-15 15:22

Myślę o tym, co dobrego uczynić. Ale nie mam pomysłu.
Gdzie znaleźć coś, co pomogło by mi cały mój wolny czas wypełnić dobrymi uczynkami? Doradzicie mi coś?

 Re: Brak pomysłu na dobre uczynki
Autor: dssfd (---.play-internet.pl)
Data:   2018-02-15 15:45

Zrób to, na co najbardziej nie masz ochoty.

 Re: Brak pomysłu na dobre uczynki
Autor: wyszywaczek wredny (---.net.pulawy.pl)
Data:   2018-02-15 16:07

Proponuję w domu i w szkole. Takie nieciekawe rzeczy jak wynieść śmiecie, zrobić zakupy, pójść z psem, podnieść coś, co spadło z ławki, pomóc komuś coś nieść, cokolwiek.

 Re: Brak pomysłu na dobre uczynki
Autor: Mateusz (31.42.19.---)
Data:   2018-02-15 16:12

Rób po prostu to, co robiłeś dobrego dla innych do tej pory. Staraj się jedynie w okresie Wielkiego Postu podejmować się przede wszystkim tych zadań, od których zazwyczaj uciekałeś (na zasadzie "bo nie potrafię", "bo inni zrobią to lepiej"). I nie stawiaj sobie za cel wypełnienia nimi całego Twojego wolnego czasu, bo przyniesie to więcej szkody niż pożytku. Chcąc z dnia na dzień przestawić się na tryb ciągłej pomocy innym, przy równoczesnym założeniu z mojej strony (jeśli jest niesłuszne - przepraszam), że raczej nie żyłeś w ten sposób do tej pory, a powodem podjęcia takiej decyzji jest fakt, że wczorajsza środa była tegoroczną Środą Popielcową i poczułeś się "gorąco zachęcony" do spełniania dobrych uczynków, to prawdopodobnie:
- albo Twój zapał osłabłby, a potem zupełnie zanikł tak szybko, jak się pojawił i w efekcie przez cały okres postu spełniłbyś niewiele dobrych uczynków, a może nawet żadnego
- albo wytrwałbyś w postanowieniu pomagania innym do Wielkanocy, ale spełniałbyś konkretne uczynki bez dostrzegania w tym głębszego sensu, "mechanicznie".
Żadna z nich, jak widzisz, nie jest dobra. Znacznie lepiej postąpiłbyś zatem, gdybyś zaczął pomagać osobom, które otaczają Cię na co dzień, zamiast gorączkowego szukania potrzebujących w każdym zakamarku miasta, w którym żyjesz.

 Re: Brak pomysłu na dobre uczynki
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2018-02-15 16:23

Karolu,
Np.:
1. możesz podjąć pracę w wolontariacie, w parafii,
2. pomóż w nauce np. rodzeństwu, dzieciom, kolegom lub znajomym
3. odwiedź dziadków, zrób im zakupy, posprzątaj mieszkanie, piwnicę, albo strych. Pracę możesz rozłożyć sobie na raty.
4. daj jałmużnę proszącemu o nią
5. pomódl się za cierpiących, uśmiechnij się, bądź miły i życzliwy.
Na razie starczy. Inni dorzucą swoje propozycje. :)

Pozdrawiam

 Re: Brak pomysłu na dobre uczynki
Autor: A2 (---.dynamic-ra-08.vectranet.pl)
Data:   2018-02-15 16:37

Dobre uczynki to:
1. Realny dobry uczynek
2. Rozmowa z osobą, która potrzebuje pomocy
3. Modlitwa za kogoś.
Wstąp do wspólnoty, w mieście, co mieszkasz. Nie wzrastaj sam.

 Re: Brak pomysłu na dobre uczynki
Autor: cccc (---.play-internet.pl)
Data:   2018-02-15 20:07

"jesli chcesz zmieniać świat zacznij od siebie".

Odnajdź w sobie największą wadę. Następnie zrób coś przeciwko tej wadzie. Np. jak jesteś bałaganiarzem, to sprzątaj na glanc chatę i może jeszcze komuś posprzątaj.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: