logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Tylko przed pierwszą czy przed każdą tajemnicą?
Autor: Katarzyna (---.dynamic-zab-03.vectranet.pl)
Data:   2018-02-19 17:17

Szczęść Boże,
Szukam odpowiedzi na pytanie: czy w żywym różańcu modlitwy początkowe (tj. Wierzę w Boga, Ojcze nasz, 3×Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu) należy odmawiać przed każdą pierwszą tajemnicą czy tylko przed pierwszą tajemnicą radosną? Pozdrawiam.

 Re: Tylko przed pierwszą czy przed każdą tajemnicą?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-02-21 02:32

Przy odmawianiu jednej, dowolnej części danego dnia odmawiasz modlitwy początkowe przed każdą.
Jeżeli odmawiasz danego wszystkie cztery części Różańca to modlitwy początkowe odmawiasz tylko raz.
Ale jeżeli będziesz czuła pragnienie odmówienia tych modlitw przed każdą częścią to módl się ze spokojem serca. To Twoje spotkanie z Bogiem.

 Re: Tylko przed pierwszą czy przed każdą tajemnicą?
Autor: wyszywaczek wredny (---.net.pulawy.pl)
Data:   2018-02-21 19:31

W żywym różańcu odmawia się tylko jeden dziesiątek dziennie, nie całą część - i tego dotyczy pytanie. 20 osób odmawia codziennie po jednym dziesiątku i tworzy się z tego całość.
Szczerze to nie wiem, ale wydaje mi się, że tego początku to nikt nie odmawia.

 Re: Tylko przed pierwszą czy przed każdą tajemnicą?
Autor: Gosia (---.150.196.134.wsk2.pl)
Data:   2018-02-21 21:08

Z tego co wiem, w żywym różańcu modlitwy początkowe odmawia osoba, która modli się pierwszą tajemnicą radosną :))

 Re: Tylko przed pierwszą czy przed każdą tajemnicą?
Autor: Katarzyna (---.centertel.pl)
Data:   2018-02-23 18:15

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Mnie też się wydaje, że modlitwy początkowe odmawia osoba, która w danym miesiącu modli się pierwszą tajemnicą radosną. Ale słyszałam też wersje, że modlitwy początkowe powinny odmawiać również osoby, ktore odmawiają inne pierwsze tajemnice różańca (światła, bolesną i chwalebną). Należę do róży w swojej parafii, pytałam już kilka osób o tą kwestię i nie uzyskałam jednoznacznej odpowiedzi.

 Re: Tylko przed pierwszą czy przed każdą tajemnicą?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2018-02-26 17:37

Jak odmawiać różaniec

Na początku należy uczynić znak Krzyża świętego i na krzyżyku odmówić Wierzę w Boga.
• Na pierwszym paciorku odmawia się Ojcze nasz.
• Na trzech dalszych Zdrowaś Maryjo.
• Są to modlitwy wstępne; ich intencją jest uproszenie cnót wiary, nadziei i miłości. Przy odmawianiu wszystkich części różańca wystarczy modlitwy wstępne odmówić tylko przed częścią pierwszą.
• Następnie zapowiada się daną część i tajemnicę jako temat do rozważania na tle powtarzanych modlitw ustnych: Ojcze nasz, 10 Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu.
• Po każdym Chwała Ojcu odmawiamy tak zwaną modlitwę fatimską: „O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i pomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia”.


źródło:
http://www.rozaniec.eu/index.php?m=RosaryArticles&a=ShowRosaryArticle&ra_id=4

-----------------------------------

To powinno rozwiać wątpliwości. Przy odmawianiu całego różańca modlitwy wstępne są tylko przed częścią pierwszą tj. Radosną.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: