logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Wczoraj zapomnieliśmy o pierwszym piątku.
Autor: Anna (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-03-03 12:27

A mi jest bardzo, bardzo smutno. Pierwszy raz w życiu udało nam się z synem być na 8 piątkach i wczoraj zapomnieliśmy. Raz jechaliśmy bardzo późnym wieczorem do Krakowa, by uczestniczyć jeszcze we mszy św. Antek przysypiał, ale byliśmy szczęśliwi. A wczoraj - drewno, nic, żadnego szeptu Anioła Stróża. Nie wiem, jak o tym powiedzieć dziecku i mężowi. To zniechecajace, ze nie mozna juz nic naprawić, zwłaszcza gdy nie wynikało to ze złych intencji. Zachęcam wszystkich, zeby ustawić sobie przypomnienia, gdzie się da. nawet w dwóch komórkach. Dziękuję za wysłuchanie i serdecznie wszystkich pozdrawiam

 Re: Wczoraj zapomnieliśmy o pierwszym piątku.
Autor: J (---.nyc.res.rr.com)
Data:   2018-03-05 00:16

Anno, myślę, że milczenie Anioła Stróża było świetnym posunięciem :) A jeśli interesuje Cię, dlaczego tak myślę, to napisz. A wtedy wyjaśnię.

 Re: Wczoraj zapomnieliśmy o pierwszym piątku.
Autor: Biedronka (---.pool85-51-159.dynamic.orange.es)
Data:   2018-03-05 09:34

Współczuję Kochana i łączę się z Tobą i synkiem w smutku. Jeszcze dużo piątków przed Wami, możecie zacząć od nowa. W wierze nie chodzi o to, aby odklepac różaniec, zaliczyć piątki itp.

 Re: Wczoraj zapomnieliśmy o pierwszym piątku.
Autor: aaaaa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-03-05 14:28

W kwestii praktycznej - masz telefon komórkowy? Można w nim wpisać w kalendarz wydarzenia, o których będzie przypominał alarm.
Można przykleić kartkę do lodówki, można zapisać w notatniku, można...
Ale przede wszystkim pamiętaj, że jesteś katoliczką, nie Żydówką robiącą coś od kropki do kropki. Katolik nie zalicza :)

 Re: Wczoraj zapomnieliśmy o pierwszym piątku.
Autor: dssfd (---.play-internet.pl)
Data:   2018-03-05 18:26

Oj, chyba każdy tak ma z tymi piątkami, miałam identycznie :) Właśnie otrzymałaś łaskę przejścia przez ten wspaniały czas po raz drugi :)

 Re: Wczoraj zapomnieliśmy o pierwszym piątku.
Autor: Kitty (---.play-internet.pl)
Data:   2018-03-05 20:14

Sugeruję zmianę nastawienia - uczestniczcie w pierwszych piątkach zawsze, bez liczenia, tak zwyczajnie i po prostu. Bo przykre to jest odejście od obchodzenia pierwszych piątków po klepnięciu 9 ;)

 Re: Wczoraj zapomnieliśmy o pierwszym piątku.
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2018-03-05 20:56

Nie można już nic naprawić? Ależ można. A nawet trzeba. Ale żeby naprawić, należy uczciwie odpowiedzieć sobie na parę pytań.

Czy sama jestem czcicielką Najświętszego Serca Pana Jezusa?
Co robię, żeby moje dziecko takim czcicielem się stawało?
Czy staram się systematycznie wprowadzać je w kult Najświętszego Serca? W jaki sposób?
Czy przypominam dziecku o Jezusowej prośbie, aby Komunia św. w pierwszy piątek była przyjmowana w intencji wynagradzającej? Czy sama o tym wiem?
Czy znam całe przesłanie Jezusa przekazane przez Małgorzatę Alacoque? Jeśli nie, dlaczego?
Czy naprawdę dbam, żeby dziecko, praktykując pierwsze piątki, wysuwało na pierwszy plan Jezusa, a nie własne korzyści? Czy na pewno daję mu w tym względzie dobry przykład?
Jaką wewnętrzną motywacją się kieruję, pomagając dziecku w praktyce pierwszych piątków? Czy moja motywacja jest miła Sercu Jezusowemu?
Czy po "zebraniu" 9 piątków, zamierzam zachęcać dziecko do kontynuowania praktyki? Czym podyktowana jest moja decyzja?

Co jest obecnie główną przyczyną mojego smutku? Fakt, że nie wynagrodziliśmy Jezusowi przyjęciem Komunii św? Niezałapanie się na Jego obietnicę? Coś innego? Co powinno mnie zasmucić, jeśli jestem Jego prawdziwą czcicielką?

 Re: Wczoraj zapomnieliśmy o pierwszym piątku.
Autor: Marzena (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-03-05 21:01

Anno, ja też realizuję 9 PPM. Już 8 za mną i moją córką. Ustawiam przypomnienia ;) A tak na serio, dowiedziałam się od mojej szwagierki, że ona w każdym roku szkolnym (zachęca też swoją rodzinę) od nowa zbiera PPM, nawet kolejny raz w życiu, w intencji różnych osób. Miałam długą przerwę, ale chyba zacznę tak samo :)

 Re: Wczoraj zapomnieliśmy o pierwszym piątku.
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2018-03-07 04:05

Może jeszcze dopowiem, dlaczego napisałam, że przy praktykowaniu pierwszych piątków potrzebna jest refleksja, czy rzeczywiście należę do grona czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa (jeśli sama praktykuję) i staram się, by moje dziecko czcicielem się stawało (jeśli ono praktykuje). Otóż obietnice Pana Jezusa skierowane były do czcicieli Jego Najświętszego Serca. Wyodrębniono ich 12 z pism św. Małgorzaty Alacoque. A przed fałszywym rozumieniem obietnic i interesownymi praktykami przestrzegał sam papież Pius XII.

Więcej wyjaśnień można znaleźć na sercańskim portalu ewangelizacyjnym: (klik); (klik).

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: