logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Ap 3,21. Kim dla was jest zwycięzca?
Autor: julia (---.tks.pl)
Data:   2018-03-11 14:15

Ap 3,21: "Zwycięzcy dam zasiąść na moim tronie jaki i Ja zwyciężyłem i zasiadłem z mym Ojcem na Jego tronie"
Kim dla was jest ten zwycięzca, o którym mówi Pan Jezus?

 Re: Ap 3,21. Kim dla was jest zwycięzca?
Autor: Mateusz (31.42.19.---)
Data:   2018-03-11 17:12

Chodzi tu o ludzi, którzy do końca zachowają Przykazania i zostaną zbawieni. Wszystko można wyczytać z trzeciego rozdziału Apokalipsy, o ile nie zrobi się z niego "wycinanki", to znaczy wyizoluje jedynie jakiś fragment przyciągający uwagę, pozbawiając go kontekstu.

 Re: Ap 3,21. Kim dla was jest zwycięzca?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2018-03-11 19:38

Ten motyw był już wałkowany, zdaje się, w Twoim wątku o duszach wybranych. Nie jest, Julio, istotne, kim "dla nas" jest zwycięzca, ponieważ Pismo Święte naprawdę nie jest przeznaczone do prywatnej interpretacji ani do plebiscytów internetowych. Trzeba poszukać solidnych publikacji - rzetelnych komentarzy katolickich przygotowanych przez biblistów.

 Re: Ap 3,21. Kim dla was jest zwycięzca?
Autor: Robson (---.static.chello.pl)
Data:   2018-03-12 15:47

A jak się nie ma sił albo ochoty (tak jak np. ja) do solidnych studiów, zawsze można obejrzeć zeszłoroczne "Straszne rekolekcje" o. Szustaka - nie wiem, czy akurat ten wers był tam omawiany, ale ogólne warto zmienić ogólne podejście do tej księgi Pisma, żeby się nie dać zwieść jakimś zawężającym interpretacjom idącym w kierunku taniej sensacji.

 Re: Ap 3,21. Kim dla was jest zwycięzca?
Autor: xxx (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2018-03-12 16:32

To nieważne kim dla nas jest... Ważne co mówi Bóg.
Nie trzeba podporządkowywać słów Biblii do własnych, wymyślonych teorii. Trzeba słuchać Boga, a nie swoich lęków i teorii wynikłych z kuszenia nas przez Złego.

 Re: Ap 3,21. Kim dla was jest zwycięzca?
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2018-03-12 17:44

Podsunęłam Ci poprzednio interpretację Listu do Kościoła w Laodycei wybitnej i uznanej biblistki, Danuty Piekarz. Czy przeczytałaś artykuł (klik)? Naprawdę potrzebujesz jeszcze osobistych świadectw?

Dla Ciebie "zwycięzcą jest ten, który pokona grzech, swoje słabości i szatana czyli osiągnie doskonałość za życia" (cytat z innego wątku). Kiedy ja modlę się tym fragmentem Słowa Bożego, a modlę się z nastawieniem, że są to słowa skierowane wprost do mnie, słyszę coś innego. Zwycięzcą jestem ja. Jestem nim ilekroć ze skruszonym sercem przystępuję do sakramentu pojednania. Sakramentu, w którym Bóg miażdży moich wrogów (moje grzechy), a mnie obdarza swoim Miłosierdziem. Nieważne, jaki jest to etap mojego życia. Czy właśnie zrobiłam pół kroku w stronę świętości, czy próbuję pozbierać się, bo znów przeszłam kilometr w przeciwnym kierunku. Istotne, że otwieram Bogu drzwi mojego serca (zobacz poprzedni werset), odpowiadam na Jego miłosne kołatanie i razem "wieczerzamy". Te kolejne moje zwycięstwa, których nie osiągam własnymi siłami, ale z Bożą pomocą, przygotowują mnie na ostateczny udział w Zwycięstwie, które dokonało się na Krzyżu.

 Re: Ap 3,21. Kim dla was jest zwycięzca?
Autor: julia (---.tks.pl)
Data:   2018-03-12 19:54

Czytając Słowo Boże staram się odgadnąć jego sens i znaleźć odpowiedzieć na nurtujące mnie pytania. Was nie interesują poszczególne fragmenty Pisma Świętego? Nie doszukujecie się głębszego znaczenia słów, które znajdują się w tej księdze?
Z waszych wypowiedzi wynika, że nie można podejmować własnych prób interpretacji poszczególnych wersów z Biblii, jakby to było zakazane.
Miałam bym ogromną prośbę. Jeżeli ktoś z was ma dostęp do takich komentarzy biblijnych czy mógłby wkleić słowa dotyczące ostatniego listu do anioła w Kościele w Laodycei lub podać tytuły książek w których mogłabym odnaleźć takie komentarze, będę ogromnie wdzięczna.
Tak jak już rozmawialiśmy wcześniej w innym wątku moja teoria na temat dusz wybranych nie jest sprzeczna z nauką Kościoła. Nie głoszę żadnych herezji.
Do "J" przeczytałam dokładnie oba artykuły, które wkleiłaś/łeś bo bardzo mnie ten temat interesuje. Dziękuję, że mi je pokazałaś/łeś.

 Re: Ap 3,21. Kim dla was jest zwycięzca?
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2018-03-13 23:35

Julio, interpretację Pisma Świętego wolę pozostawić biblistom. Chętnie korzystam z ich dorobku, jeśli prezentują go w formie przystępnej dla przeciętnego człowieka. Przykładem jest wskazany wcześniej artykuł. Mogę Ci też polecić konferencje ks. prof. Waldemara Chrostowskiego. Jest ich sporo na YouTube i nie tylko. Transkrypt konferencji "List do Kościoła w Laodycei" jest tutaj: (klik).

Osobiście widzę różnicę między interpretacją Pisma Świętego, za którą sama się nie biorę, a modlitwą Słowem Bożym, o której wspomniałam w poprzednim wpisie. Więcej o modlitwie możesz przeczytać np. tutaj: (klik).

I ponownie Cię zachęcam, żebyś poszukała w realu kapłana, z którym zaczniesz dzielić się swoim życiem duchowym. Dla kogoś, kto uważa się za duszę wybraną, jest to szczególnie ważne.

 Re: Ap 3,21. Kim dla was jest zwycięzca?
Autor: B. (---.184.134.136.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2018-03-14 01:53

”21 Zwycięzcy dam zasiąść ze Mną NA MOIM TRONIE, (…)” Ap

Zobacz w Łk 22 kto ma zasiąść na ww. tronie Jezusa:
28 Wyście wytrwali przy Mnie w moich przeciwnościach. 29 Dlatego i Ja przekazuję wam królestwo, jak Mnie przekazał je mój Ojciec: 30 abyście w królestwie moim jedli i pili przy moim stole oraz ŻEBYŚCIE ZASIADALI NA TRONACH, sądząc dwanaście pokoleń Izraela.”

Ale popatrz wyżej (od Łk 22,24). Pan Jezus, którego jest ów tron, mówi jednocześnie o Sobie: „27 (…) Ja jestem pośród was jak ten, kto służy.”
Taki zatem będzie powyższy zwycięzca. Będzie nim ów, kto wytrwa z Jezusem w Jego przeciwnościach („28 Wyście wytrwali przy Mnie w moich przeciwnościach”) i kto siedząc na tronie będzie służył.
Czy tronów będzie więcej, czy tylko 12 z misją sądzenia dwunastu pokoleń Izraela?
Myślę, że każdy zwycięzca otrzyma tron. W Łk Jezus mówi do Apostołów, a było ich dwunastu, a w Apokalipsie mówi o każdym zwycięzcy.
Pozdrawiam 😊

 Re: Ap 3,21. Kim dla was jest zwycięzca?
Autor: julia (---.tks.pl)
Data:   2018-03-14 20:35

Dziękuję bardzo za pomoc, wasze komentarze i odniesienia do innych przydatnych stron. Rzuciły nowe światło na interesujący mnie temat. Jestem ogromnie wdzięczna za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: