logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Biczowanie Pana Jezusa ilosc uderzeń.
Autor: Dawid (195.135.228.---)
Data:   2018-03-31 08:59

Witam

Jestem w trakcie czytania "Mistycznego Miasto Bożego" Marii z Agredy i w rozdziale o męce Pana Jezusa jest taki fragment dotyczący biczowania:

"Chcąc zniszczyd tę pięknośd, przewyższająca pięknośd wszystkich dzieci świata, wszyscy powyżsi oprawcy wymierzali razy także w Jego Boskie oblicze, w ręce i nogi. Nie było miejsca, którego by nie dosięgła ich zawziętośd. Boska krew strumieniami spływała na ziemię. Najczcigodniejsze oblicze Jezusa, obrzmiałe i pokryte ranami wyglądało tak, że trudno było na nie patrzed. Wylewali również 210 na Zbawiciela swoje nieczystości, pluli na Niego i urągali Mu. Dokładna liczba wymierzonych Jezusowi razów wynosiła pięć tysięcy sto piętnaście."

Chodzi mi o te liczbe na końcu tekstu. W rozważaniach różańcowych na innej stronie katolickiej w tajemnicy Biczowania jest napisane: "Na podstawie śladów utrwalonych na całunie turyńskim obliczono, że Chrystus otrzymał około dziewięćdziesięciu podwójnych lub potrójnych uderzeń."

I teraz nie wiem czy liczba 5115 przypadkiem nie jest liczbą całej ilosci uderzeń ktorę otrzymał Pan Jezus w czasie swej męki czy tylko odnosi sie do biczowania. Pewnie pomyślicie że niepotrzebnie drąże temat ale przyznam że taka ilość razów biczem jest dla mnie niewyobrazalna.
Pozdrawiam

 Re: Biczowanie Pana Jezusa ilosc uderzeń.
Autor: A-Mail (91.234.12.---)
Data:   2018-03-31 16:23

Wg św. Brygidy Szwedzkiej która wprowadziła modlitwę "Tajemnica szczęścia" też jest ponad 5 tysięcy ran. W tej modlitwie dla uczczenia każdej rany Chrystusa odmawia się specjalną modlitwę, Ojcze Nasz, Zdrowaś Mario 15 razy dziennie przez rok. W sumie daje ponad 5 tysięcy razy.

 Re: Biczowanie Pana Jezusa ilosc uderzeń.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2018-03-31 18:37

"Pewnie pomyślicie że niepotrzebnie drążę temat" - tak myślę.
"ale przyznam że taka ilość razów biczem jest dla mnie niewyobrażalna" - dla mnie też.

Myślę też, z całym szacunkiem, że osobiście nie mam żadnych powodów do budowania obrazu Męki Pańskiej na podstawie tego typu pobożnej literatury (właśnie, literatury, ale traktowanej literalnie, dosłownie, jako źródło informacji, nie zaś np. emocji). Do mnie ona nie trafia. Twój przykład pokazuje, że prowadzi do pewnych trudności. Myślę, że w podobnych sprawach więcej pożytku wynosimy z lektury Pisma Świętego i dobrych komentarzy biblijnych.
Błogosławionych świąt.

 Re: Biczowanie Pana Jezusa ilosc uderzeń.
Autor: Grzegorz (---.146.237.113.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2018-04-13 11:24

Polecam też "Pasję" wg św. Katarzyny Emmerich i inne jej pozycje. Można słuchać na YT nawet podczas sprzątania i prasowania. Łączyć jedno z drugim. Pozdrawiam.

 Re: Biczowanie Pana Jezusa ilosc uderzeń.
Autor: Grzegorz (---.38.rewolucja-net.pl)
Data:   2023-03-07 09:24

I chyba nie w tym istota ile w rzeczywistości było uderzeń podczas biczowania, ale w duchowym znaczeniu, że było tego ogromna ilość, że każda ta rana to ludzki grzech. Przypatrując się dokładnie ubiczowanemu Ciału Jezusa mogę znaleźć rany które są moimi grzechami.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: