logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak pocieszać chorych?
Autor: Mati (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-04-13 10:01

Cześć, tym razem przychodzę z tematem z innego rodzaju. Odwiedzam co tydzień/ dwa dwóch chorych od 20kilku lat chłopaków, mają już po 43 lata, są braćmi. W wieku nastoletnim dostali zanik mięśni, siedzą tylko na wózkach, lub leżą, czytają ksiażki i surfują po internecie, nic innego nie mogą. Wierzę, że to Bóg mnie do nich posłał, bo raz modliłem się "Panie, pokaż mi, co chciałbyś abym zrobił dla Ciebie w tym dniu". 2 godziny później zadzwoniła moja mama, która u nich pracuje i pomaga w domu, że trzeba jej z nimi pomóc. Dowiedziałem się dziś, że przez weekend, jeden z nich mial straszną depresję i załamanie, płakał dwa dni, pytał po co on żyje, jaki to ma sens, jego cierpienie, dlaczego lekarze go uratowali. To dla mnie wyraźny znak, że trzeba im zanieść Ewangelię. Teraz do Was pytanie. Jak to zrobić? Jak w ogóle zacząć im opowiadać o Jezusie? Oni wiedzą tylko, że trzeba się modlić na różańcu, ale nie znają Boga. Jak im opowiadać o cierpieniu i szczęśliwym życiu z Bogiem, kiedy są niemal sparaliżowani? Proszę pomóżcie, bo jutro tam idę i czuję ogromną potrzebę im pomóc, pozdrawiam :)

 Tematy Autor  Data
 Jak pocieszać chorych? nowy Mati 
  Re: Jak pocieszać chorych? nowy danusia 
  Re: Jak pocieszać chorych? nowy wyszywaczek wredny 
  Re: Jak pocieszać chorych? nowy sstaszek 
  Re: Jak pocieszać chorych? nowy Ј 
  Re: Jak pocieszać chorych? nowy Alina 
  Re: Jak pocieszać chorych? nowy Martha78 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: