logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak stać się bardziej religijnym/pobożnym?
Autor: Justyna (17 l.) (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2018-06-06 20:08

Witam. Mam na imie Justyna i mam 17 lat. Chciałabym sie dowiedzieć jak stac sie bardziej religijna osoba. Chodze do kosciola, uczestniczę pobożne we mszy świętej, modlę sie, odmawiam pacierz, chodze na nabożeństwa itd, ale wciąż czuje ze to za mało. Nie czuje wystarczającej bliskości z Panem Bogiem. Co moge zrobic w tej sytuacji?

 Re: Jak stać się bardziej religijnym/pobożnym?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2018-06-06 21:19

Poszukaj w pobliżu albo ciut dalej, na ile możesz, wspólnoty katolickiej dla młodzieży. Na poziomie licealnym, wkrótce zresztą studenckim (nawet gdybyś się nie wybierała na studia, to nie jest to przeszkoda). Masz szansę na wspólną formację (program religijny dla danej grupy), poznawanie Pana Boga i ludzi, wspólne działania dla innych, może o charakterze wolontariackim, może na trochę sportu, zabawy, integracji, wspólnego odpoczynku. Wzrastanie z Panem Bogiem i z ludźmi.
Takich wspólnot jest sporo, o różnych profilach i duchowościach.

Naprawdę, warto szukać i się zaangażować. Sprawdziłam na własnej skórze.

 Re: Jak stać się bardziej religijnym/pobożnym?
Autor: Ina (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2018-06-07 09:26

Kiedy bardzo poszukiwałam Boga, już minęło trochę lat, odkryłam Rekolekcje Ignacjańskie. To bardzo cenny dar od Boga dla mnie. Tak wiele tam otrzymałam pomocy, wskazówek, pouczeń oraz doświadczyłam Miłości i Miłosierdzia Boga.

 Re: Jak stać się bardziej religijnym/pobożnym?
Autor: Alina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-06-07 19:49

Jeśli "czujesz, że to za mało" to wiedz, że właśnie Bóg zaprasza Cię do czegoś więcej :-)

Myślę, że dobrym pomysłem byłoby znalezienie dobrego stałego spowiednika. To naprawdę pomaga w pracy nad sobą i pomaga pogłębić relację z Bogiem.
Nie będę Cię zachęcała do wspólnoty. Przyznam, że niekiedy mają marny program duszpasterski.

Na pewno warto spróbować pogłębić modlitwę. Dobrym pomysłem są rekolekcje ignacjańskie. Dla osób w Twoim wieku jest przeznaczona Szkoła Kontaktu z Bogiem. Warto się wybrać na te 3 dni milczenia z Bogiem. Dobrym przygotowaniem do odbycia takich rekolekcji, byłoby codzienne zapoznawanie się z czytaniami przeznaczonymi na dany dzień i próba refleksji nad nimi.

 Re: Jak stać się bardziej religijnym/pobożnym?
Autor: Monika (---.122.7.51.dyn.plus.net)
Data:   2018-06-07 20:09

Justynko lat 17, przede wszystkim dbaj o swoje czyste serce. Wybierz się na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Chodzisz do szkoły staraj się dobrze uczyć i pytaj Pana Boga co masz w życiu robić? Pan Bóg sam znajdzie do Ciebie drogę. Adoruj Najświętszy Sakrament, módl się na różańcu i pytaj Pana Jezusa co masz robić.
Gdy byłam w Twoim wieku moja koleżanka wysyłała mi obrazki z różnymi świętymi. Nawet nie wie, że Ci święci opiekowali się mną.

 Re: Jak stać się bardziej religijnym/pobożnym?
Autor: mateusz (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-06-07 20:37

Bardzo polecam jak najczęstszą Mszę Świętą, adorację Najświętszego Sakramentu, lekturę Biblii.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: