logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy mogę iść do spowiedzi z łańcuszkiem z krzyżykiem?
Autor: Ola (---.centertel.pl)
Data:   2018-07-06 17:28

Czy mogę iść do spowiedzi z łańcuszkiem z krzyżykiem? :)

 Re: Czy mogę iść do spowiedzi z łańcuszkiem z krzyżykiem?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2018-07-06 18:46

1. A dlaczego nie? Możesz wyjaśnić, w czym problem?
2. Czy to zwyczajny krzyżyk przypominający o męce Chrystusa, czy coś innego?
3. Dlaczego pytanie kończysz uśmiechem? Co on oznacza?
Cyba nie chcesz się tu jakoś zabawić?

 Re: Czy mogę iść do spowiedzi z łańcuszkiem z krzyżykiem?
Autor: Ola (---.centertel.pl)
Data:   2018-07-06 21:06

Dziękuje za pomoc ;)
Tak po prostu pytam. Mam problemy jestem na etapie nawrócenia ;) Bardzo dużo się modlę chce być poukładana jestem zagubiona kiedyś miałam problemy ze złem i szukam pomocy ciagle próbuje sie nawrócić itd przepraszam ;) A co oznacza odpuszczenie grzechów? Czy to oznacza ze już ich nie mam?

 Re: Czy mogę iść do spowiedzi z łańcuszkiem z krzyżykiem?
Autor: Ola (---.centertel.pl)
Data:   2018-07-06 21:08

Dziękuje za pomoc ;)

 Re: Czy mogę iść do spowiedzi z łańcuszkiem z krzyżykiem?
Autor: m. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-07-20 23:40

Bardzo dobrze że pytasz tutaj :) zwłaszcza na początku nawrócenia potrzebna jest często czyjaś pomoc, rada. O wszystko możesz pytać także na spowiedzi lub poza konfesjonałem spytać o coś kapłana, albo warto byś dołączyła do jakiejś wspólnoty przy parafii, a przede wszystkim regularna modlitwa, bardzo polecam Ci Różaniec, i korzystanie z sakramentów. Niestety w Kościele mało się mówi np o lekturze duchowej, a co święci bardzo zalecali św. Alfons Liguori mówił: "oby nam dzień nie minął bez pobożnej lektury" :) oczywiście 1. jest Pismo św. ale warto poznawać myśl świętych, nie trzeba zaraz wszystkich, ale ja polecam np. Dzienniczek s. Faustyny, dobrą lekturą na początek może być - choć nie czytałam, ale bardzo pochlebne opinie słyszałam - "Wprowadzenie w chrześcijaństwo" kard. Ratzingera obecnego papieża seniora :), "O naśladowaniu Chrystusa" Tomasza a Kempis także to bardzo popularna i znana książeczka, a raczej zbiór sentencji.

Polecam Cię w modlitwie i błogosławieństwa Bożego :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: