logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Mąż na imprezie
Autor: Patrycja (---.toya.net.pl)
Data:   2018-07-14 18:28

Witam,

Z mężem jesteśmy 2 lata po ślubie, właśnie jestem w 4 miesiącu ciąży. Koleżanka męża z pracy (rozwódka) zaprosiła go do domu w sobotę na godz. 20.00 wraz z jeszcze jego dwoma dobrymi koleżankami z pracy i kolegą. Mimo że mnie zna, zaprosiła męża beze mnie. Powodem było to, że żona tego kolegi jest o nią zazdrosna z jakiegoś powodu..., więc zaprasza bez współmałżonków. Dodatkowo ten kolega z zona mają kryzys i chodzą na terapię małżeńską (a jeszcze idzie do TEJ koleżanki i ciągną go na dyskotekę, gdzie wg mnie w takiej sytuacji powinien zostać w domu z żoną - mąż nie widzi w tym nic złego)
U niej - już to zostało zapowiedziane, będą pić alkohol a potem planują jechać na dyskotekę. Maż również nie widzi w tym nic dziwnego. Gdy byłam z nim kiedyś na dyskotece to jedna z tych koleżanek z pracy usiadła mu na kolana - mąż tłumaczy, że ona złych intencji nie ma, że to było przy mnie. Kiedyś, jak jeszcze ją nie poznałam mówił mi o o niej, że jest ładna, miła, wszyscy ją w pracy lubią, ma bardzo dobry z nią kontakt, bardzo dużo o niej wie a jak chodzili razem na studia, to każdy myślał, że są parą. Z wakacji wysyła zdjęcie samych opalonych nóg :) Ja też ją poznałam,jej męża, ale co tam ma w głowie to nie wiem. Na pewno ma duży wpływ na mojego męża. Nie podoba mi się to zbytnie s pouchwalanie i to, że mąż nie widzi w takich zachowaniach, spotkaniach nic złego. Czy ja wyolbrzymiam, uważając, że w małżeństwie nie powinienem mąż chodzić bez ze mnie do koleżanek po nocach, pić alkohol i potem jeszcze jechać na dyskotekę??? Maż mówi, że on nic złego nie zrobi, że on i one nie mają złych intencji i że to jest coś normalnego. A jak zwróciłam mu uwagę. Mi jest bardzo przykro po prostu... Co mam myśleć, co robić? Bardzo proszę o radę.

 Re: Mąż na imprezie
Autor: K. (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2018-07-21 00:00

Masz rację. To nienormalne. Po co w ogóle żonaty facet idzie na dyskotekę, bez żony> Pomacać, pooglądać?

 Re: Mąż na imprezie
Autor: ona (---.pool85-51-159.dynamic.orange.es)
Data:   2018-07-21 09:46

Masz rację. Też nie rozumiem. Według mnie mając żonę, w dodatku ciężarną piątkowy wieczór powinno się spędzać z żoną. Jak już urodzi Wam się dziecko to nie będziecie mieli tyle spokoju i czasu wolnego dla siebie. Tu nawet nie chodzi o te złe intencje, koleżanki, dyskoteki, itp. Tak po prostu z ludzkiego punktu widzenie wydaje mi się, że to egoistyczne, że mąż zostawia żonę w stanie błogosławionym, a sam idzie się bawić. Razem jesteście rodzicami, razem "jesteście w ciąży", mój mąż też ma dużo wad, ale gdy byłam w ciąży przez 9 miesięcy nic nie pił, ani nie wychodził na żadne imprezy, na które ja nie mogłam wyjść (a dyskoteka wiadomo, głośna muzyka i alkohol to nie miejsce dla oczekujących narodzin maluszka). Z całą pewnością nie wyolbrzymiasz. Pokaż mężowi nasze odpowiedzi, jeśli nie wierzy. Praca to praca, tam można mieć koleżanki. A weekend dla rodziny.

 Re: Mąż na imprezie
Autor: aaaaa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-07-21 10:50

Chyba nikt ze zdradzających nie planował wcześniej zdrady - to zawsze "jakoś tak wyszło".
Rozmawiaj z mężem, popracujcie nad waszą więzią, zaplanujcie coś razem tak, żeby mąż nie szukał dodatkowych atrakcji po koleżankach z pracy.
Imprezy tak, ale kiedy idziecie na nie razem lub oboje się na takie wyjście w pojedynkę zgadzacie.

 Re: Mąż na imprezie
Autor: Aga (185.47.65.---)
Data:   2018-07-21 10:58

Jasne, że nie powinien chodzić na dyskoteki z koleżankami, gdy Ty siedzisz w domu w ciąży. Zapytaj go co by zrobił, gdyby sytuacja była odwrotna.
Mężczyźni czasem bardzo przeżywają ciąże u kobiety, zakładam, że to wasze pierwsze dziecko, więc może nie radzi sobie jakoś z tym? Na pewno nie możesz się zgadzać na takie zachowania i musisz powiedzieć o tym jasno.
Małżeństwo nie jest łatwe, ostatnio o. Szustak mówił, że niezależnie od tego czy zbudujesz je na Bogu czy nie i tak przyjdzie burza, ale gdy zbudujesz je na Bogu masz większą szansę, że przetrwa.
Próbowałaś wprowadzać do waszego życia wspólne chodzenie na msze? Może wspólny brewiarz, lub codzienne czytanie Ewangelii i rozmowa o niej? Bóg uczy miłości i szacunku do drugiego człowieka :)

 Re: Mąż na imprezie
Autor: Agnieszka (---.ip.oxynet.pl)
Data:   2018-07-23 17:28

To nienormalne zachowanie i nie odpowiedzialne. Tak nie powinno być, co innego gdy idziecie razem z mężem, a nie osobno, jak to wygląda? Postaw mężowi jakieś granice, bo są ludzie, którzy nie znają żadnych granic i robią co chcą. Powinien zostać z tobą, a nie szlajać się po dyskotekach.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: