logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nie potrafię sobie wybaczyć zmarnowania łaski.
Autor: Magdalena (---.susi.pl)
Data:   2018-07-17 14:34

Mam takie pytanie. Nie mogę znaleźć żadnej pracy, pewnie dlatego, że mieszkam na wsi i mam małe doświadczenie. Odmawiałam kiedyś Nowennę Pompejańską w tej intencji, potem trafiła się praca, ale jej nie wzięłam ze strachu, że sobie w niej nie poradzę, bo miałam złe doświadczenia z poprzedniej pracy i jeszcze wtedy złożyły mi się różne problemy na głowę. Nie miałam wtedy głowy, żeby myśleć o jakiejkolwiek pracy.Teraz odmawiam kolejną Nowennę Pompejańską w intencji znalezienia pracy, ale nie mogę jej znaleźć. Wysyłam CV, chodzę na rozmowy, ale nic z tego nie wychodzi. Tak bardzo żałuję, że zmarnowałam wtedy łaskę tej pracy, teraz po czasie widzę, że to byłaby idealna praca dla mnie. Nie potrafię sobie tego wybaczyć. Ciągle mam wyrzuty sumienia. Czy to znaczy, że Pan Bóg nie da mi już tej pracy, bo zmarnowałam poprzednie? Tak bardzo się boję, że nie znajdę nigdzie pracy, szukam już 4 lata.

 Re: Nie potrafię sobie wybaczyć zmarnowania łaski.
Autor: A2 (---.dynamic-ra-02.vectranet.pl)
Data:   2018-07-18 14:30

Zacznij od czegoś prostego, nawet w sklepie. Z czasem poszukaj lepszej. Ale od czegoś zacznij.

 Re: Nie potrafię sobie wybaczyć zmarnowania łaski.
Autor: Mateusz (84.38.84.---)
Data:   2018-07-19 21:12

„Mam takie pytanie. Nie mogę znaleźć żadnej pracy, pewnie dlatego, że mieszkam na wsi i mam małe doświadczenie”.

W pierwszej kolejności zadaj sobie pytanie raczej o to, jakie są Twoje referencje. Innymi słowy - co umiesz robić. Trudno abyś zdobywała doświadczenie w czymś, na czym kompletnie się nie znasz.

„Odmawiałam kiedyś Nowennę Pompejańską w tej intencji, potem trafiła się praca, ale jej nie wzięłam ze strachu, że sobie w niej nie poradzę, bo miałam złe doświadczenia z poprzedniej pracy i jeszcze wtedy złożyły mi się różne problemy na głowę”.
Większość miejsc pracy łączy jedno - ta sama branża. Wszystko poza tym - szef, płaca, czas i warunki pracy, zwykle różnią się w mniejszym lub większym stopniu. I to niekoniecznie w tę gorszą stronę. Nie ma powodu, abyś przedwcześnie zrażała się do nowej posady.

„Wysyłam CV, chodzę na rozmowy, ale nic z tego nie wychodzi. Tak bardzo żałuję, że zmarnowałam wtedy łaskę tej pracy, teraz po czasie widzę, że to byłaby idealna praca dla mnie”.

Nie nazywałbym tego łaską, ale szansą na zdobycie pracy. Gdyby to rzeczywiście była łaska pochodząca wprost od Boga, dziś miałabyś zatrudnienie. Trzeba szukać, pytać, próbować, a jednocześnie się modlić. I nie idealizować na siłę tego, czego nie udało się uzyskać, bo często tak naprawdę wcale nie jest to tak wspaniałe, jak nam się wydawało. I tak a propos tego szukania - przeanalizuj swoje CV pod kątem jego rzetelności, ale też kompletności. Wszystko, co przemawia na Twoją korzyść - jakieś szkolenia, staże, czy nawet pełny spis umiejętności, które posiadasz, powinno się w nim znaleźć.

„Tak bardzo się boję, że nie znajdę nigdzie pracy, szukam już 4 lata”.
Jeśli przez dłuższy czas nie można znaleźć pracy w zawodzie, należy rozważyć przekwalifikowanie się. To może trochę potrwać, ale w ten sposób przynajmniej nie tkwi się w miejscu. Kursy organizują nawet urzędy pracy.

 Re: Nie potrafię sobie wybaczyć zmarnowania łaski.
Autor: Magdalena (---.susi.pl)
Data:   2018-07-20 09:35

"Zacznij od czegoś prostego, nawet w sklepie. Z czasem poszukaj lepszej. Ale od czegoś zacznij."

Nawet do sklepu nie chcą mnie przyjąć, bo nie mam doświadczenia.

"Nie ma powodu, abyś przedwcześnie zrażała się do nowej posady."

I tu tkwi problem. Z ostatniej pracy odeszłam po 3 dniach , bo sobie nie dawałam rady, szefowa też nie była fajna i to mnie zablokowało w sobie. Teraz panicznie boję się podjąć jakąkolwiek pracę, bo boję się, że sobie nie poradzę. Boję się też, że nie będę mieć dobrego szefa, itd.

"Nie nazywałbym tego łaską, ale szansą na zdobycie pracy."

Dla mnie każda praca jest łaską, bo jak się mieszka w województwie, w którym jest największe bezrobocie w całej Polsce, to każda praca będzie łaską.

"Kursy organizują nawet urzędy pracy."

Ja nie mam szans na kurs, bo w Urzędzie Pracy wszystkie kursy są przyznawane po znajomości.

 Re: Nie potrafię sobie wybaczyć zmarnowania łaski.
Autor: Man_35 (---.mynet.com.pl)
Data:   2018-07-20 22:06

Moze nic mądrego nie napiszę, ale walcz dalej i przed każdą rozmową, przez trudnym wyzwaniem mów za ojcem Dolindo Rutolo: "Jezu, Ty się tym zajmij".

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: