logo
Czwartek, 18 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy modlitwa wystarczy do odpuszczenia grzechów?
Autor: Aleksandra (---.centertel.pl)
Data:   2018-07-29 03:51

Hej. Prosze o odpowiedz czy jeśli powiem modlitwe o odpuszczenie grzechow to już ich nie będę miała? Mam dosyć

 Re: Czy modlitwa wystarczy do odpuszczenia grzechów?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-07-29 15:26

Do odpuszczenia grzechów niezbędny jest Sakrament Pokuty i Pojednania z wypełnieniem 5 warunków. Dokonaj rachunku sumienia i przystąp do spowiedzi. Dobrze, że masz dosyć, Pan Bóg czeka, upomina się o Ciebie.

Aleksandro, dołączę odpowiedź na Twój sąsiedni wątek. Po lewej stronie w menu masz cały dział "Lęk, wstyd przed spowiedzią"
Jeżeli brak siły nie wynika z choroby, która uniemożliwia Ci wyjście z domu to prawdopodobnie walczą w Tobie dwie siły- Dobrego Miłosiernego Boga-pragnienie uwolnieni się od grzechu i siła zła- Szatana. Tu już pozostaje Twoja wola, pragnienie, pokonanie słabości. Spowiedź to najintymniejsze spotkanie z najlepszym, najbardziej kochającym Przyjacielem. Nie bój się tego spotkania, Chrystus Cię nie skrzywdzi, Chrystus ukoi Twoją niemoc, Twój lęk. Krzywdzi Cię zło, któremu umykasz. Czy obawiasz się reakcji kapłana- spowiednika? Może masz w pobliżu kościoły zakonne, tam często są stałe dyżury spowiedników. Jeżeli to spowiedź po długiej przerwie to wybierz czas poza Mszą Świętą. Zresztą uczestnicząc we Mszy Świętej dobrze jest się skupić na niej a na pokucie skupić się w innym czasie by z dobra korzystać w pełni.

Radzę, byś w drodze nawracania zapoznawała się systematycznie z nauką Katechizmu Kościoła Katolickiego. W kwestii, o którą pytasz:

http://www.teologia.pl/m_k/kkk1s02.htm

 Re: Czy modlitwa wystarczy do odpuszczenia grzechów?
Autor: B. (---.49.136.14.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2018-07-29 23:58

Pan Jezus dał Apostołom władzę odpuszczania grzechów:

"21 A Jezus znowu rzekł do nich: Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam. 22 Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego! 23 Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane." J 20, 21-23

Zatem sama modlitwa nie wystarczy aby uzyskać odpuszczenie grzechów. Tę władzę Jezus powierzył kapłanom.

Pozdrawiam. Odwagi.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: