logo
Wtorek, 16 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy gadanie z duszami z czyśćca jest bezpieczne?
Autor: Jojtek (---.centertel.pl)
Data:   2018-11-21 20:37

Spowiednik na pokutę zadał mi 10 różańca za duszę w czyśćcu cierpiących - OK. Ale powiedział też bym modlił się do dusz w czyśćcu cierpiących z prośbą by wstawili się u Pana Boga o to by mnie uwolnił z grzechów 6 przykazania.

Czy takie gadanie z duszami z czyśćca jest bezpieczne? Niby już na pewno będą oni zbawieni, ale jeszcze nie są gotowi na bycie świętymi skoro tam siedzą...

 Re: Czy gadanie z duszami z czyśćca jest bezpieczne?
Autor: Kitty (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-11-21 22:49

Jakie gadanie? To one Ci odpowiadają? :)
A tak poważnie - czasami prosisz o modlitwę człowieka żyjącego na Ziemi i gwarantuję, że on też święty nie jest.

 Re: Czy gadanie z duszami z czyśćca jest bezpieczne?
Autor: Robson (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2018-11-23 09:34

Wielu świętych którzy otrzymali dar poznania rzeczywistości duchowej twierdziło, że dusze czyścowe czują, kto za nich się modli, a kiedy już przejdą do Nieba wstawiają się za nimi u Boga. W czyśccu nie mogą się tylko modlić same za siebie.

Jestem głęboko przekonany, że jak w duchu posłuszeństwa odmówisz pokutę, przynajmniej jedna dusza wtedy opuści czyściec jako Twój "dłużnik" i będzie wysyłała wsparcie z Nieba.

R.

 Re: Czy gadanie z duszami z czyśćca jest bezpieczne?
Autor: MM (---.play-internet.pl)
Data:   2018-11-28 12:14

Nie wiem jakie jest dokładnie nauczanie Kościoła w tym zakresie, bo z modlitwami spotykam się różnymi. Ale jeśli już się modlę to modlitwę kieruję do Boga za wstawiennictwem świętych. W opisanym przypadku tez wolałabym wersję modlitwy do Boga, za dusze czyśćcowe, z prośbą o ich wstawiennictwo gdy znajdą się w Niebie. Ale nie gwarantuję, że to teologiczne poprawna wersja.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: