logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Kłótnie z rodzicami.
Autor: Justyna (18 l.) (---.146.192.43.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2019-02-21 20:29

W mojej rodzinie odkąd pamiętam źle się układa począwszy od kłopotów finansowych do słabej relacji. Codziennie kłótnie w trakcie których ojciec wyzywa matkę od wariatek mówi że jest poje. A nawet na nią poluje, mama natomiast wygarnia mu jego błędy również przezywając to strasznie przyjemniej dla minie gdy miałam ok 7 lat przyszedl kurator chodziło o to z kim chce zostać po rozwodzie moje siostry powiedziałby chyba że z mama a ja odpowiedziałam ze z obojga wtedy nie rozumiałam tej całej sytuacji z tata i z mamą było mi dobrze z obojga i przez moją decyzję sprawa rozwodu zostala wstrzymana teraz mama czasami mi to wypomina później sytuacja finansowa się pogorszyła i do rozwodu nie doszło ze strachu mamy. Mam teraz 18 lat i już nie mogę wytrzymać w tym domu obawiam się że mogę mieć depresję.Gdy zaczynają się kłócić ja mówię im zamknijcie się itp gdy bronie mamę gdy ojciec ja wyzywa ja źle odzywam sie do niego gdy zaś mama o byle co mnie oskarża ja jej źle odpowiadam. Wiem że źle robię ale przez całe moje życie słyszałam tylko same wyzwiska i trudno mi mówic inaczej tak jest tylko przypadku mojej rodziny bo tak to jestem grzeczna. Nie wiem co robić ostatnio moja mama krzyczała na mnie o byle co stwierdziła że wyrzucam jej książki a ja je tylko układałam no i nie wytrzymałam zamknęłam jej drzwi przed nosem i płakałam myślałam że może lepiej popełnić samobójstwo ale bardzo kocham Boga i on jest moja siła. Najgorsze jest to że ja mówię rodzicom że mogę mieć depresję żeby mama sie wyprowadzila a ja z nią a przyjemniej przestali sie kłócić ale nie. Kłócą sie nawet w święta. Nie interesują sie mną no może mama coś tam się zapyta a tak to jak powiem coś to słyszę cicho bo nie słyszę telewizora. nie wiem juz co robić, wiem ze sposób jakich sie do nich odzywam jest zly teraz jest czas postu dlatego chciałabym sie poprawić możecie mi doradzić co zrobic bo nie chce już popełniać grzechu. Z góry dziękuje za przeczytanie moich zażaleń.

 Re: Kłótnie z rodzicami.
Autor: Hafciarka (---.unknown.vectranet.pl)
Data:   2019-03-09 23:45

Bardzo współczuje ci tej sytuacji.
Przede wszystkim jesteś już pełnoletnia i możesz się wyprowadzić. Rodziców nie zmienisz i niestety może być to jedyne wyjście. Pomyśl czy jest ktoś np. dziadkowie, rodzeństwo z którymi mogłabyś zamieszkać.
Warto też poszukać pomocy specjalisty. Psychiatra przyjmuje NFZ i nie trzeba mieć skierowania.

 Re: Kłótnie z rodzicami.
Autor: B. (---.191.103.134.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2019-03-10 01:29

Justyna, właściwie to sama dobrze odpowiedziałaś.

„ja mówię im zamknijcie się itp. (…) ja jej źle odpowiadam. Wiem że źle robię”
Bogu dzięki, że zdajesz sobie z tego sprawę.

„wiem ze sposób jakich się do nich odzywam jest zły teraz jest czas postu dlatego chciałabym się poprawić”
Tak trzymaj. Idź do spowiedzi, powiedz to i staraj się strzec swojego języka, niech z Twoich ust wychodzą tylko dobre słowa. Czasem lepiej jest zamilczeć niż szybko odpowiedzieć złym słowem.

„Kłócą się nawet w święta”
No właśnie. Znam takie małżeństwo. Chyba jesteś za młoda, aby poradzić sobie z tym i skutecznie wpłynąć na Rodziców. Co możesz zrobić? Np. zamawiać mszę św. w każdą kolejną rocznicę ich ślubu. Bóg naprawdę pomaga, chociaż rodzice mogą się buntować „a daj ty nam spokój z tym zamawianiem mszy świętych”.
Od razu po spowiedzi spróbuj nie reagować słowami na gwałtowność rodziców, tylko w takiej chwili spójrz w niebo, zwróć myśl do Boga i wypowiedz w sercu jakiś akt strzelisty („Boże proszę zaradź temu złu”, „Boże ratuj rodziców”, „Boże daj pokój dla naszej rodziny” czy inna tego typu krótka, gorąca myśl skierowana do Boga).
Spróbuj, a jednocześnie szukaj możliwości zmiany miejsca zamieszkania (może u babci?). Prawdopodobnie jeszcze uczysz się i nie zarabiasz, więc nie masz możliwości wynajęcia mieszkania.
Bardzo serdecznie Ciebie pozdrawiam. Niech Pan Bóg Cię wspiera w dobrym i niech da pokój Tobie i Twojej Rodzinie.

 Re: Kłótnie z rodzicami.
Autor: A2 (---.icpnet.pl)
Data:   2019-03-11 09:16

Jeśli cokolwiek możesz, to tylko zmienić siebie, a nie innych.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: