logo
Czwartek, 18 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Spowiedź: od razu rano czy może po południu?
Autor: Paulina (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2019-05-22 09:35

Szczęść Boże! Mam pytanie odnośnie spowiedzi po grzechu ciężkim. Wiadomo, że trzeba przystąpić do niej jak najszybciej, ale czy to oznacza, że jeśli np. zgrzeszę wieczorem to następnego dnia muszę iść na pierwszą poranną Mszę i się wyspowiadać, czy jeśli pójdę np. po południu to też będzie w porządku? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

 Re: Spowiedź: od razu rano czy może po południu?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2019-05-22 14:50

Paulino,

Idealnie byłoby gdybyś poszła rano, ale po południu też będzie dobrze. :) Chodzi oto, aby nie odkładać spowiedzi na dalsze terminy, wydłużać w czasie.
Grzech ciężki jest bowiem zerwaniem relacji z Panem, pozbawieniem Łaski uświęcającej. Dlatego trzeba jak najszybciej pójść do spowiedzi i naprawić zerwane więzi.
Najważniejsze jest jednak, aby była to spowiedź nie na chybcika, ale dobrze przygotowana; przemyślana, świadoma, szczera, spełniająca warunki dobrej spowiedzi.

 Re: Spowiedź: od razu rano czy może po południu?
Autor: Pax (---.terminus.pl)
Data:   2019-05-22 16:29

To zależy kiedy się opamiętasz i nawrócisz. Przed spowiedzią trzeba się nawrócić, zamiast planować grzech i spowiedź po nim.

 Re: Spowiedź: od razu rano czy może po południu?
Autor: sstaszek (89.231.140.---)
Data:   2019-05-22 17:38

Chyba to mało istotne - rano czy po południu (a nawet następnego dnia). Może po prostu nie grzesz wieczorem i nie będzie problemu. Jeżeli planujesz grzech i myślisz, kiedy się z niego wyspowiadasz - MASAKRA!
Pozdrawiam

 Re: Spowiedź: od razu rano czy może po południu?
Autor: Margaret (---.wieszowanet.pl)
Data:   2019-05-22 20:39

Waszym zdaniem Paulina planuje na wieczór grzech? To tylko przykładowa sytuacja na moje oko.

 Re: Spowiedź: od razu rano czy może po południu?
Autor: Paulina (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2019-05-22 20:59

Dziękuję za odpowiedzi :) sstaszek, zapewniam Cię, że nie to miałam na myśli, po prostu czasem chcę jeszcze przemyśleć kilka spraw przed spowiedzią, a tym razem było tak, że w nocy przyszła mi do głowy pewna mysl i nie byłam pewna, czy popełniłam już grzech ciężki czy jeszcze nie, ale byłam już zbyt zmęczona żeby się nad tym zastanowić i poszłam spać, a rano martwiłam się czy muszę sprawę przemyśleć jak najszybciej i iść do spowiedzi, czy mogę się wyspać i zrobić to później. Tak w sumie myśle, ze przekładanie spowiedzi z tak błahego powodu jak sen moze być głupie, na swoją obronę dodam tylko, ze tego rodzaju wątpliwości mam dosyć często i nie wiem już sama czy lepiej zachowywać się bardziej pobożnie czy trochę wyluzować..

 Re: Spowiedź: od razu rano czy może po południu?
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2019-05-24 00:50

"czy lepiej zachowywać się bardziej pobożnie czy trochę wyluzować"

Zachowuj się bardziej pobożnie. I jednocześnie wyluzuj :) Nie kieruj się lękiem, tylko miłością. Lęk i prawdziwa pobożność nie idą w parze.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: