logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy można modlić się o uzdrowienie z zaburzeń osobowości?
Autor: Mary (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-05-22 18:19

Szczęść Boże.

W moim bardzo bliskim otoczeniu jest osoba z narcystycznym zaburzeniem osobowości. Mężczyzna ten jest trudnym człowiekiem, nie szanuje żony, obniża jej poczucie wartości, sam ma o sobie wysokie mniemanie, nie przyznaje się do błędów, o wszystko wini swoją żonę. Jednym słowem wydaje się niemożliwe zbudowanie z nim głębokiej szczerej relacji opartej na prawdzie. Są samotni w związku. Łączą ich dzieci i oczywiście sakrament. Szkoda ich o tyle, bo jeszcze w narzeczeństwie starali się żyć "po Bożemu" O ile wiem zachowali czystość przedmałżeńską, nie stosują antykoncepcji, są osobami praktykującymi. Szkoda też dzieci, które mają miłość od nich obydwojga, ale nie mają przykładu miłości małżeńskiej, a tylko krytykę i wytykanie błędów matce przez ojca. Zastanawia mnie samotność tej kobiety, nie wybielam jej bo na pewno ma swoje wady, ale ewidentnie ze strony jej męża jest jakaś "przeszkoda" by ta relacja była oparta na szczerej trosce o siebie i bezinteresownej miłości. Ona trwa ze względu na dzieci i świętość sakramentu. O terapii nie ma mowy. Kto spotkał w swoim życiu narcyza, ten wie, że narcyz na terapię się nie uda, bo z nim jest "wszystko w porządku". Moje pytanie brzmi: czy można modlić się o uzdrowienie z zaburzenia osobowości? Czy taka modlitwa ma sens? Kiedyś przeczytałam, że Bóg daje wolną wolę i nie uzdrowi człowieka, który nie chce być uzdrowiony. Z drugiej strony Bóg wyciąga ludzi ze śmiertelnych chorób, więc czemu nie uzdrowiłby jego psychiki? Kobieta ta traci nadzieję, że kiedyś może być lepiej, że mogą żyć ze sobą jak kochający się ludzie. Może więc lepiej prosić o siłę dla tej kobiety i ogólnie o opiekę nad rodziną?

 Re: Czy można modlić się o uzdrowienie z zaburzeń osobowości?
Autor: Moniaczka (---.96.244.55.tvksmp.pl)
Data:   2019-05-23 03:39

Módl się o siłę dla niej i opiekę nad rodzina ale także mozesz się modlić nawet nie tyle o uzdrowienie męża, lecz o jego chęć do uzdrowienia, bo skoro każdy ma wolna wole, to jeśli on zmieni swoje zachowanie, wtedy tez poprawi się relacja i on sam. Modlić się można „o wszystko”, wiec warto spróbować, a jeśli naprawdę ci zależy i kochasz Boga to prędzej czy pozniej na pewno zostaniesz wysłuchana.

 Re: Czy można modlić się o uzdrowienie z zaburzeń osobowości?
Autor: EmGie (---.146.56.103.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2019-05-23 08:21

Można prosić Pana Boga o wszystko, co dobre. Jednak tylko Pan Bóg wie czy, to, o co go prosimy, przyniesie korzyść nam i naszym bliźnim. Więc zawsze powinniśmy pamiętać, by nasze prośby były zgodne z jego wolą.
Czasami nasz Pan dopuszcza cierpienie, byśmy się oczyścili i mogli żyć prawdziwą miłoscią. Jak jest napisane: "...bo przez wiele ucisków trzeba nam wejść do królestwa Bożego" [Dz 14,22].
Jednak czasami człowiek może być tak zaślepiony, że tylko interwencja z zewnątrz prawdziwej miłości może go wyrwać z upadku. Zobacz (Mk 9, 14–29).
Niech prawdziwa miłość uratuje te małżeństwo i tego człowieka.

 Re: Czy można modlić się o uzdrowienie z zaburzeń osobowości?
Autor: MM (---.play-internet.pl)
Data:   2019-05-23 12:35

Można pomodlić się o uzdrowienie relacji małżeńskiej, o umiejętność obdarowywania się miłością, wzajemną troskę, szacunek, cierpliwość.

 Re: Czy można modlić się o uzdrowienie z zaburzeń osobowości?
Autor: Lea (---.net.pulawy.pl)
Data:   2019-05-24 13:10

Może niekiedy trzeba świadectwa drugiego człowieka, konfrontacji a nie tylko modlitwy i modlitwy. Od lat modlę się o wiele rzeczy - do tej pory - daremnie. Przez wiele lat - bezskutecznie do wczoraj.
Jeśli ten pan, mąż tej dziewczyny czy kobiety usłyszy jakieś słowa PRAWDY o sobie od osoby, której ufa, którą ceni, jeśli te słowa nie będą raniące, jeśli prawdę powie mu kolejna osoba - to może jest nadzieja na zmianę.

Bardzo cenię modlitwę, niestety sama modlitwa to trochę za mało. Nie znam się na osobowości narcystycznej - wydaje mi się, że jest bardziej właściwa mężczyznom niż kobietom.

Może gdyby ten człowiek na początek zobaczył co w kategoriach ZYSKU i WYGRANEJ dla samego siebie, gdyby zrozumiał, jak może funkcjonować DOBRZE I ZDROWO ZBUDOWANA RELACJA z żoną, dziećmi - że jest to większe dobro, nawet w kategoriach dobra psychologicznego, które pojmuje jako swoje dobre samopoczucie, do którego niewątpliwie dąży za wszelką cenę - to może gdyby zrozumiał, że istnieje taki ideał - szczęśliwej rodziny i jest to ideał osiągalny, może wtedy nastąpiłby ten przełom: CHCĘ. I pierwszy krok w kierunku terapii - psychoterapii czy terapii rodzin.
Może świadectwo innej szczęśliwej rodziny byłoby takim przełomem w jego pojmowaniu JEGO PODSTAWOWEGO DOBRA PSYCHOLOGICZNEGO jakie zaspokaja poprzez swoje narcystyczne zachowanie. Może ten człowiek jest sam ze swoimi problemami?

 Re: Czy można modlić się o uzdrowienie z zaburzeń osobowości?
Autor: Estera (---.146.160.235.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2019-05-24 18:09

Pani powinna iść sama na terapię, skoro mąż nie chce. Nauczy się asertywności, poprawi samoocenę, nauczy się radzić sobie z przemocą psychiczną.

 Re: Czy można modlić się o uzdrowienie z zaburzeń osobowości?
Autor: Mary (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-05-25 18:07

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, sugestie jak się modlić.
Lea największy problem osobowości narcystycznej to nieprzyznawanie się do błędów i win oraz chroniczny brak empatii zwłaszcza wobec bliskich z którymi taka osoba mieszka pod jednym dachem i pokazuje prawdziwą twarz. Jego żona dawała mu do zrozumienia, że ją rani, że powinni się udać po pomoc. On zaprzecza, że jakakolwiek pomoc mu jest potrzebna. Psychoterapia narcyzów jest długa, trudna i często mało efektywna. Potrafi zmanipulować nawet psychoterapeutę zakładając maskę ofiary, a gdy zaczyna słyszeć trudną prawdę o sobie, zrywa dalsze spotkania z terapeutą. Dlatego moje pytanie o modlitwę za takiego człowieka i prośbę o łaskę uzdrowienia, bo po ludzku rokowania są złe by autentycznie chciał pracować nad sobą. O tej kobiecie mówi wobec swojej rodziny jako o swoim winowajcy, podczas gdy ona wiele przy nim krzywdy doznała i doznaje i to ona jest w tym układzie o wiele bardziej poszkodowana. Sytuacja wydaje się beznadziejna. Szkoda dzieci, bo bardzo kochają oboje rodziców a to małżeństwo, które już teraz wisi na włosku i trwa ze względu na nie jest chyba w perspektywie bliższej lub dalszej nie do uratowania (separacja). To 6 rok ich kryzysu.

 Re: Czy można modlić się o uzdrowienie z zaburzeń osobowości?
Autor: Martyna (---.play-internet.pl)
Data:   2019-05-27 15:57

Dziwne. Cierpię na narcystyczna zaburzenie osobowości, ale nie zaprzeczam temu i trwam w terapii od dłuższego czasu, mimo bolesnych słów. Nie jestem pewna, czy to wina tego zaburzenia, czy po prostu ten człowiek nie chce się leczyć.

 Re: Czy można modlić się o uzdrowienie z zaburzeń osobowości?
Autor: Mary (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-05-28 19:15

Martyna myślę, że należysz do grona naprawdę nielicznych, którzy poszli na terapię. Gratuluję. Do tego potrzebna jest pokora i odwaga, ale warto o siebie i swoich bliskich walczyć. Ja na temat narcystycznego zaburzenia osobowości czytałam naprawdę dużo, również wiele słuchałam i opinie psychologów i terapeutów są takie jak wcześniej napisałam. Ciężko namówić osoby na terapię, terapia jest długa i trudna. Pozdrawiam.

 Re: Czy można modlić się o uzdrowienie z zaburzeń osobowości?
Autor: Beata (---.bb.sky.com)
Data:   2020-10-16 20:36

Witam,
Czy udalo sie znalezc dobra metode radzenia sobie z narcystycznym zaburzeniem osobowosci? Wiem osoiscie ze dla Boga Ojca nie ma nic niemozliwego i ze On ma na wszystko swoj czas. To ogromny czas proby z ktora ja sama takze sie zmagam. Na mocy sakramentu malzenstwa zawierzam Bogu to co dla mnie jest niepojete i niesprawiedliwe, ale calym sercem mam UFAC.
Mamy kochac. Naucz nas Panie jezykow milosci, abysmy na Twoj wzor i podobienstwo mogli dawac swiadectwo prawdzie. Pozdrawiam

 Re: Czy można modlić się o uzdrowienie z zaburzeń osobowości?
Autor: Bea (---.centertel.pl)
Data:   2021-09-23 11:56

Niech kobieta zbada ważność małżeństwa przed sądem biskupim. Jedną z przeszkód do ważnego zawarcia małżeństwa jest istniejąca przed ślubem dysfunkcja zdrowotna, choroba, w tym wypadku - zaburzenie osobowości.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: