logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy Bóg nas porównuje?
Autor: Karolina (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2019-05-26 02:10

Szczęść Boże, zastanawiam się od jakiegoś czasu jak to jest, czy Bóg nas <ludzi> porównuje? Czy patrząc na kogoś myśli przykładowo: tamten jest lepszy bo dał większą jałmużnę albo tamten jest lepszy bo więcej razy dzisiaj pomógł bliźniemu? Nie do końca wiem z czego wynika takie moje myślenie, może z tego, że zawsze wydaje mi się, że nie jestem wystarczająco dobra i nigdy nie robię tyle, ile Pan ode mnie oczekuje. I od razu proszę o "nieoburzanie się", nie chcę nikogo urazić czy zbulwersować, po prostu taka mnie wątpliwość naszła :)

 Re: Czy Bóg nas porównuje?
Autor: Marcin (---.centertel.pl)
Data:   2019-05-26 13:01

Na pewno będzie sądził nas indywidualnie i nie będzie do tego potrzebował porównań.

 Re: Czy Bóg nas porównuje?
Autor: Mateusz (84.38.84.---)
Data:   2019-05-26 17:13

Pana Boga interesuje przede wszystkim motywacja danego czynu konkretnej osoby. Jeśli ktoś pomógł komuś ze szczerego serca, a nie dlatego, żeby zbierać za to pochwały, albo bardziej konkretne nagrody, On na pewno to docenia. Dlatego, że patrzy przede wszystkim na jakość, a nie ilość.

 Re: Czy Bóg nas porównuje?
Autor: Karolina (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2019-05-27 18:05

"tamten jest lepszy bo dał większą jałmużnę albo tamten jest lepszy bo więcej razy dzisiaj pomógł bliźniemu?"

Tu w ogóle nie chodzi o "zbieranie punktów" za dobre uczynki. Tu chodzi tylko i wyłącznie o wiarę i o bycie dobrym człowiekiem szanującym, kochającym ludzi tylko tyle i aż tyle. Bóg nikogo nie porównuje bo dla Niego każdy z nas jest najważniejszy i patrzy na życie indywidualnie każdego człowieka. Tak jak rodzic mający dzieci nie powinien porównywać swoich dzieci, że ten jest lepszy od tego każde dziecko jest inne, każde wyjątkowe, każdego kocha najmocniej na świecie. Tak że spokojnie bądź dobrym człowiekiem, szanuj innych i będziesz robiła wszystko co Bóg od Ciebie jako od swojego dziecka oczekuje :-)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: