logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy będąc biseksualny mogę dalej być katolikiem?
Autor: Jakub (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-05-26 15:54

Tak jak w temacie, kilka miesięcy temu nawróciłem się na wiarę katolicką, jednak dziś dorwała mnie przeszkoda. Czy będąc biseksualny mogę dalej być dobrym w oczach Boga? Czy jeśli będę unikał złych uczynków to czy mogę liczyć na zbawienie po śmierci? Co zrobić jeśli chcę być wiernym dzieckiem Bożym, a nie mogę się oprzeć chęci do mojej płci? Bardzo proszę o pomoc.

-------

Możesz.
Bi, homo czy hetero nie ma nic do rzeczy w byciu katolikiem.
Problemem jest coś innego: grzech seksu pozamałżeńskiego. Seksu bi, homo czy hetero - poza małżeństwem. Małżeństwem rozumianym biblijnie jako związku jednej kobiety z jednym mężczyzną.
moderator

 Re: Czy będąc biseksualny mogę dalej być katolikiem?
Autor: Marysia (---.centertel.pl)
Data:   2019-05-26 20:43

Nie jestem jakimś znawcą tematu, ale Bóg Cię stworzył i kocha Cię bezgranicznie, a drogą każdego człowieka jest Niebo. Szczerze bardzo Cię szanuję za to, że w tych 'tolerancyjnych' czasach, gdzie wszędzie promuje się 'bycie sobą' Ty ze względu na Boga chcesz walczyć ze złymi skłonnościami. A Pan widzi to i pomoże Ci w walce. Tylko po prostu staraj się to zwalczać, może Msza o uwolnienie? Może jakaś terapia? Częsta adoracja?
Módl się też do św. Józefa o poznanie jakiejś wartościowej dziewczyny, z którą mógłbyś stworzyć związek (o ile chcesz być w związku z dziewczyną).

Ps. Wspaniale, że się nawróciłeś. Zobacz jak Duch Święty może działać, więc nie bój się prosić Go o potrzebne do walki ze złymi skłonnościami siły <3

 Re: Czy będąc biseksualny mogę dalej być katolikiem?
Autor: B. (---.191.80.88.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2019-05-30 23:28

Zapoznaj się z informacjami, co na ten temat mówi Pismo Święte, Kongregacja Nauki Wiary oraz Katechizm KK. Chcesz "być dobrym w oczach Boga", poznaj więc, co w tym temacie Bóg uważa za dobre, a co za złe. Informacje te znajdziesz np. tu: (klik).
Przesyłam pozdrowienia.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: