logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Hazard, alkohol. Jak zbliżyć się do Boga?
Autor: Marcin (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-05-26 15:55

Witam,
Jestem młodym człowiekiem i szukam pomocy. Trochę się pogubiłem w życiu. Mam problemy z hazardem i czasami nadużywam alkoholu, po którym robię głupie rzeczy. Chcę się nawrócić. Moje życie to pustka. Potrzebuję się zbliżyć do Boga, ale nie wiem, jak to zrobić. Już dłużej nie mogę tak żyć. Proszę pomóżcie mi. Pomódlcie się za mnie. Jeśli ktoś z was przechodził przez podobną drogę, to proszę o jakieś wskazówki. Dopiero od jakiegoś czasu czuję, że życie bez Boga nie ma sensu. Jeszcze raz proszę o pomoc. Już kilka razy, kiedy byłem młodszy, próbowałem coś zmienić, ale zawsze kończyło się porażką. Teraz jest czas, kiedy czuję, że tym razem musi się udać.

 Re: Hazard, alkohol. Jak zbliżyć się do Boga?
Autor: Marysia (---.centertel.pl)
Data:   2019-05-27 10:28

To, że chcesz zwrócić się do Boga to już jest wielki krok. To, co ja bym Ci doradziła to dużo pracy - nie wiem czy pracujesz, ale jeśli nie, albo jeśli pracujesz mało to pracuj więcej. Może w ten sposób zapomnisz o swoich nałogach, bo "praca uszlachetnia". "Ora et labora". Poza tym oczywiście - modlitwa, codzienna najlepiej różańcem, bo przez Maryję można wszystko wyprosić, dodatkowo to jest najlepsza broń przeciwko szatanowi. W tym pierwszym czasie po powrocie do Boga pomocne mogą być filmy na YT księży, np. ks. Glasa, KS. Pawlukiewicza, ojca Szustaka.
Na pewno nie będzie od razu lekko, zło będzie o Ciebie walczyć. Ale kiedy zawierzysz swoje życie i tę sytuację Bogu, Maryi to nie masz się czego obawiać.
Pomodlę się za Ciebie :)

 Re: Hazard, alkohol. Jak zbliżyć się do Boga?
Autor: Alina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-05-27 12:30

Marcinie, piszesz o uzależnieniu od hazardu i o nadużywaniu alkoholu. Oba problemy wymagają podjęcia stanowczej decyzji o rozpoczęciu terapii. Bez specjalistycznej pomocy trudno jest samemu się uwolnić z nałogów. Modlitwa, chociaż ważna, nie wystarczy. Trzeba podjąć konkretne działania. Dobrym pomysłem byłoby znaleźć też rozsądnego spowiednika. Dzięki temu jednocześnie czułbyś się motywowany do przezwyciężania nałogów nie tylko przez terapeutę, ale też przez spowiednika. Na zło obecne w Twoim życiu mógłbyś patrzeć również od strony duchowej. Kluczem do sukcesu jest wytrwałość. Zapewne dlatego nic się nie zmieniało w Twoim życiu, że w którymś momencie traciłeś motywację i siłę do trwania w postanowieniu. Potrzeba wytrwałości w: szczerej modlitwie, trwaniu w terapii, rozliczaniu się z podejmowanych działań w spowiedzi.

Pierwszym działaniem, które przypuszczam, że powinieneś podjąć jest zmiana środowiska, całkowite zerwanie kontaktów z ludźmi, którzy będą Cię powstrzymywali przed przemianą. Poszukaj osób, które będą Cię wspierały w Twojej walce. Takich, które będą Cię umacniały w chwilach zwątpienia, z którymi będziesz mógł szczerze rozmawiać, które będą pragnęły Twojego dobra.

Wspaniale, że dostrzegasz w sobie potrzebę zbliżenia się do Boga. Zobacz, że to jest Twoją siłą i darem od Boga. Masz w sobie pragnienie dobra. On czekał na Ciebie tyle czasu. Stań przed Bogiem taki, jaki jesteś, ze wszystkimi słabościami. Pokaż Mu swoją bezradność i pragnienie powrotu do Niego. Proś Boga, by Cię prowadził, by to On pomagał Ci wyjść na prostą.
Nie zniechęcaj się! Podnoś się po każdym upadku i trwaj w postanowieniach. Módl się i działaj.
Ogarniam Cię modlitwą.

 Re: Hazard, alkohol. Jak zbliżyć się do Boga?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2019-05-27 12:35

Hazard i alkohol w Twoim życiu wymagają profesjonalnej pomocy. Poszukaj grupy wsparcia zajmującej się tymi problemami. Chodzi o to, byś nie próbował na ślepo, np. zagłuszając coś intensywnym innym zajęciem (zagłuszanie nie leczy), ale byś skorzystał ze sprawdzonych w doświadczeniu metod i nie czuł się samotny w bezradności. Może wsparcie psychologiczne, a moze taka propozycja:
http://pl.www.anonimowihazardzisci.org/

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: