logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak przemienić swoje serce?
Autor: Karol (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2019-07-16 13:06

Szczęść Boże!

Modlę się do Boga aby przemienił moje serce, ale nie wiem dlaczego to nie pomaga. Czy ja robię coś złego? Jeśli modlitwa nie pomaga to co mam robić?

 Re: Jak przemienić swoje serce?
Autor: Mateusz (84.38.84.---)
Data:   2019-07-16 22:37

-Panie doktorze, przepisał mi pan te leki, wydałem na nie mnóstwo pieniędzy, bo nie są refundowane, ale one wcale nie pomagają!
-Rozumiem, a zaczął pan już je brać?
-No, właściwie to nie...
Przez analogię odnieś to do swojej sytuacji. Nie wiesz jak? Spróbuj może w ten sposób, że następnym razem po zakończonej modlitwie zaczniesz coś robić, aby podana w niej intencja się spełniła.

 Re: Jak przemienić swoje serce?
Autor: Asia (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2019-07-19 19:56

Co mam robić? Pozwolić Bogu działać. W taki sposób jak On chce. I w takim tempie jak On chce. Przemiana serca to jest proces, który trwa. Trzeba czasu. Dobrze, że się modlisz. Że chcesz przemienić swoje serce. Ale pozwól, żeby Bóg to zrobił na swój sposób. Tak jak On chce. Jak On to widzi. On, nie ty. Bo On wie lepiej. I nie bądź taki niecierpliwy. "Jeśli modlitwa nie pomaga to co mam robić?" - módl się dalej. Może więcej. Cierpliwie, wytrwale i z ufnością. Każdego dnia oddając się w Jego ręce. A tak w ogóle, to skąd wiesz, że modlitwa nie pomaga? To, że ty nie widzisz zmiany, to nie jest żadnym wyznacznikiem. Może nie widzisz tej zmiany, bo może ona nie jest taka jakbyś chciał. Pozwól, żeby ta przemiana dokonywała się na Jego warunkach, nie twoich. Prosisz Boga, żeby przemienił twoje serce. Jego prosisz, przychodzisz z tym do Niego. Więc pozwól Mu na to. On wie jak to zrobić. Pozwól Mu i stosuj się do Jego zaleceń. Słuchaj Jego głosu w sobie. Czytaj Pismo św. Tak małymi fragmentami. Weź sobie jakieś jedno zdanie z danego fragmentu, może nawet jakiś zwrot czy nawet jedno słowo i skup się na nim. Staraj się w niego wsłuchać. Co mówi. Jakie myśli, skojarzenia się w tobie pojawiają. Pozwól temu Słowu działać w sobie. Działać, a tym samym przemieniać twoje serce.

 Re: Jak przemienić swoje serce?
Autor: Estera (---.146.97.114.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2019-07-19 22:30

Zachowujesz się trochę jak ten gość z dowcipu:
- Panie doktorze, proszę tabletki na chciwość. Ale dużo, duuuużo!!
Skoro się modlisz, to na pewno przemienia. Tylko powoli. Zobaczysz za jakiś czas. Może będziesz bardziej cierpliwy, może mniej się będziesz nudzić na Mszy, może łatwiej Ci będzie znosić złośliwości, może z serca zaczniesz jakiś wolontariat, może będziesz miał o jeden grzech mniej, albo wręcz przeciwnie: zaczniesz ich w sobie widzieć więcej, może coś jeszcze innego się stanie. Daj Bogu czas.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: