logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Może kto powie mi kim jestem
Autor: michał (24 l.) (---.centertel.pl)
Data:   2019-07-18 04:26

Witajcie dziś postanowiłem poszukać kogoś podobnego do mnie może kto powie mi kim jestem dlaczego nie dostałem tego co inni chęci w tym biegu mam 24 lata nie pracuje przez całe życie utrzymuje mnie rodzina za co mi wstyd i dlatego teraz to ja chcę pomóc im tylko problem polega na tym że ja nie wierze w nic nie kocham sie w niczym nie mam celów marzeń planów chciałbym tylko być taki jak reszta pracować mieć do tego siły motywacji cieszyć się że mogę coś komuś dać i widzieć tego kogoś uśmiech mógł bym tak pisać godzinami i raczej Wątpię by ktoś tak na prawdę mi pomógł ale gdzieś we mnie jest ten głos że muszę spróbować i po 24 latach mojego życia robię to teraz nie mogę już walczyć sam z sobą proszę was tylko o pomoc jeśli mieliście choć w 1 % taki problem z sobą jak ja nawet jeśli każdy mnie oleje to i tak dziękuje że przeczytacie to co siedzi mi na sercu . POMOCY

 Re: Może kto powie mi kim jestem
Autor: Alina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-07-18 10:29

Napisałeś, że nie pracujesz i brakuje Ci motywacji do działania. Jak wygląda Twój dzień? Kształcisz się? Co robisz jak masz dużo wolnego czasu? Czy jest coś, co sprawia Ci przyjemność? Jak układają się relacje z Twoimi bliskimi, a jak ze znajomymi?
Wspominasz, że nie masz marzeń i planów. Czy zawsze tak było, czy dopiero od jakiegoś zdarzenia? Czym może to być spowodowane?
A jednak jest w Tobie pragnienie, żeby pracować, dzielić się z kimś i czerpać radość w relacji z drugą osobą. Jaki mógłby być pierwszy krok, który przybliżyłby Cię do realizacji tego marzenia? Jakiego rodzaju praca wydaje Ci się, że najbardziej by Ci odpowiadała? Czy masz odpowiednie kwalifikacje, czy chciałbyś się dokształcić? Czyj uśmiech chciałbyś zobaczyć? Kogo chcesz uczynić szczęśliwym?

W swoim wpisie podajesz dość mało informacji o sobie, więc trudno jest mi napisać coś bardziej konkretnego. Postawiłam szereg pytań, które mogą być pomocne do dotarcia do istoty Twojego problemu. Rozważ je, może taka refleksja pomoże Ci lepiej zrozumieć swoją sytuację, zrozumieć jej przyczyny i wyznaczyć kierunek działania. Nie czuj się zobowiązany do udzielania odpowiedzi na forum. Jeśli uznasz, że chcesz się czymś podzielić, może uda nam się jakoś bardziej Ci pomóc.

 Re: Może kto powie mi kim jestem
Autor: Mateusz (84.38.84.---)
Data:   2019-07-18 18:16

No to wiemy, czego Ci brakuje. Miłości. Chcesz być z kimś, kto doceni Twoje działania, będzie dla Ciebie wsparciem, okaże zrozumienie i tak dalej. Zapewnić to może dobra żona. Spójrz tylko na jeden szczegół. Tak bardzo tego pragnąłeś, że zaniedbałeś kroki, które powinieneś(zwróć uwagę, że nie napisałem "powinieneś był", czyli nie wszystko jeszcze stracone) podjąć najpierw, zanim zaczniesz myśleć o małżeństwie. Bo choć pieniądze to nie wszystko, to małżeństwo nie jest wyłącznie wspólnotą dwojga pięknie wpatrzonych w siebie ludzi, u których stan konta powiększa się jedynie z tytułu tego pięknego patrzenia. Za coś muszą żyć, a żeby tak było, muszą pracować. W dzisiejszych czasach najczęściej obydwoje. Tak więc najpierw praca, a potem miłość. Nawet gdybyś miał podjąć studia, to będąc właściwie zmotywowanym, ukończyłbyś je prawdopodobnie przed trzydziestką. Tym bardziej, że na tą chwilą nic ani nikt Cię nie ponagla - nie masz sympatii, która co jakiś czas pyta o ślub, aby rozpocząć wspólne życie.

 Re: Może kto powie mi kim jestem
Autor: Marek (---.global.tygrys.net)
Data:   2019-07-22 10:34

Rozpocznij od wizyty u lekarza. Depresja to poważna choroba.

 Re: Może kto powie mi kim jestem
Autor: MM (---.play-internet.pl)
Data:   2019-07-24 20:53

Motywuje nas działanie i wyniki naszej pracy. Więc najlepiej zacznij coś robić, jeśli nie masz pracy to pomóż w domu, raz i drugi, na pewno zobaczysz uśmiech bliskich, co zmotywuje Cię do dalszego pomagania. Zacznij szukać jakiegoś zajęcia bo brak pracy będzie wpędzał Cię w coraz niższe poczucie własnej wartości. Tylko nie poddawaj się od razu.

 Re: Może kto powie mi kim jestem
Autor: :) (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-07-27 17:25

Rozumiem Cię :( To piekło, ale da się z tego wyjść. Dobrze napisała Alina, trzeba odpowiedzieć sobie na te pytania. I ułożyć sobie plan działania, spróbować jakiejś pracy, zrobić jakąś nową rzecz spróbować czegoś nieznanego... to na pewno doda poczucia własnej wartosci. Ale jesli nie mozesz sie do tego zabrać mimo ze probowałeś lub nawet nie mozesz sie zebrac zeby sprobowac to radziłabym kontakt z psychologiem, lub z duchownym. To może być głębsza depresja. I czasami drugi człowiek, moze np jakis specjalista, pozna szczególowo twoj problem, dojdziecie do przyczyn jego powstania/ pokaze Ci jak sobie z nim poradzic i wrócisz do życia, które będzie przynosilo Ci satysfakcję. Powodzenia :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: