logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy istnieje niepubliczna apostazja?
Autor: Kamilek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-08-22 15:29

Szczęść Boże wszystkim,
Mam pytanie dotyczące apostazji. Jak podaje definicja katechizmowa apostazja to publiczne odejście od wiary itd. A czy istnieje NIEPUBLICZNA apostazja? Pomóżcie. Proszę. Z Bogiem.

 Re: Czy istnieje niepubliczna apostazja?
Autor: sstaszek (89.231.140.---)
Data:   2019-08-22 16:05

Jak przestałeś wierzyć w Boga i chcesz zerwać z Kościołem to możesz zrobić to w ciszy i własnym sumieniu bez tej "teatralnej" oprawy. Jako osoba niewierząca nie musisz być jakimś buntownikiem czy antyklerykałem.
Myślę, że Kamilek mówiący "Szczęść Boże" nie myśli o apostazji?

 Re: Czy istnieje niepubliczna apostazja?
Autor: Mateusz (31.42.18.---)
Data:   2019-08-22 16:05

Nie. Z Kościoła występuje się oficjalnie, według procedur, a nie "po cichutku". A tak w ogóle, dlaczego o to pytasz? Czy planujesz taki krok?

 Re: Czy istnieje niepubliczna apostazja?
Autor: Kamilek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-08-23 06:34

Czy planuję wyjście z Kościoła? Wyczytałem, to pytam. Nie planuję. To pytanie jak każde inne.

 Re: Czy istnieje niepubliczna apostazja?
Autor: Szymon (---.centertel.pl)
Data:   2019-09-08 05:16

Apostazja to oficjalne wystąpienie ze wspólnoty Kościoła. Dokonuje się w obecności kapłana i 2 świadków. To jest oficjalne i publiczne z wpisem to ksiegi chrztu. Ale apostazja to nie jedyne opuszczenie Kościoła. Ekskomunika np jest samowykluczeniem się z Kościoła. Mozesz tez olac Boga i zyc jakby Go nie było. Mozemy ten przypadek nazwac "cichą apostazją" ale oficjalnie i w dokumentach jestes katolikiem. W Niemczech placilbys podatek koscielny.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: